Malowali swastyki na banerach wyborczych. Szuka ich policja

Komenda w Kamiennej Górze opublikowała nagranie, na którym widać dwóch mężczyzn. Są oni podejrzewani o umieszczanie na banerach wyborczych symboli nazistowskich. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach.

Policja szuka mężczyzn z nagraniaPolicja szuka mężczyzn z nagrania
Źródło zdjęć: © Facebook | KMP Kamienna Góra
Rafał Strzelec

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze prowadzi postępowanie dotyczące uszkodzenia i kradzieży banerów wyborczych oraz propagowania ustroju faszystowskiego. Sprawca niszczył banery, umieszczając na nich swastykę

Do opisywanych przez policjantów incydentów dochodziło między 20 a 24 lutego 2025 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego. Monitoring uchwycił wizerunek mężczyzn, mogących mieć związek, którzy mogą coś wiedzieć na temat tych zdarzeń. Widać, jak spacerują jedną z ulic. Co prawda mają na głowach kaptury i nie widać ich twarzy, ale być może ktoś rozpozna charakterystyczny ubiór lub sposób chodzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pokazała wideo z plaży w Gdyni. To nie foka

Malowali swastyki na banerach. Szuka ich policja

Policja prosi o kontakt osoby, które znają mężczyzn z nagrania. - W przypadku rozpoznania osób widocznych na filmie, prosimy o kontaktowanie się z prowadzącą postępowanie: mł. asp. Katarzyną Lechman (tel. 47 873 62 44) lub z dyżurnym kamiennogórskiej jednostki (tel. 47 873 62 00) - czytamy w komunikacie.

Poniżej nagranie opublikowane na profilu KPP w Kamiennej Górze na Facebooku.

Wybrane dla Ciebie