Malta w szoku. Opublikowano wyniki sekcji zwłok 29-letniej Polki

599

2 stycznia na Malcie natrafiono na zwłoki 29-letniej kobiety. Okazało się, że była to pochodząca z Polski Paulina. We wtorek w Sliemie odbyło się czuwanie, na którym rodzice w przejmujących słowach mówili o córce. Ich obecność możliwa była dzięki połączeniom zdalnym. W lokalnych mediach opublikowano także wyniki sekcji zwłok ofiary, a w kraju rozgorzała dyskusja na temat skandalicznego traktowania kobiet.

Malta w szoku. Opublikowano wyniki sekcji zwłok 29-letniej Polki
Polka zamordowana na Malcie (Facebook)

2 stycznia ok. 6:30 nad ranem przechodzeń w okolicy Ġnien Indipendenza (Ogród Niepodległości) zauważył zwłoki kobiety. Okazało się, że ofiarą była 29-letnia Polka.

Znane są już wyniki sekcji zwłok Polki. Potwierdziły one, że kobieta zmarła na skutek uduszenia. Na jej szyi znaleziono liczne ślady. Badanie wykazało również, że została zgwałcona. W związku ze sprawą zatrzymano już 20-letniego mieszkańca miasta Żejtun.

"Kochała to miejsce"

We wtorek wieczorem w Slemie, gdzie wydarzyła się ta straszna zbrodnia odbyła się msza - czuwanie w intencji Pauliny. Obecne były setki osób. Rodzina połączyła się zdalnie. Przemówienie w imieniu matki 29-latki czytały działaczki na rzecz praw kobiet.

Paulina uwielbiała to miejsce. Kochała zwierzęta. Kochała koty. Kochała Maltę. Proszę o modlitwę za naszą córkę, siostrę, przyjaciółkę - mówiły gdy setki ludzi zalewały się łzami.

Tłum przemknął od frontu Sliemy aż do ogrodów, gdzie została zamordowana. To morderstwo wywołało burzę w całym kraju. Uderzyło bowiem w bardzo czuły punkt społeczeństwa na Malcie.

Jest to tak powszechne, że faktycznie staje się czymś, co jest tolerowane i akceptowane - mówiła Lara Dimitrijevic, działaczka na rzecz praw kobiet.

Rodzice ofiary kilka lat temu stracili syna w wypadku. Przyjaciele Dembskiej rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na repatriację ciała ofiary morderstwa, a także na pokrycie kosztów pogrzebu.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić