aktualizacja 

Mandatowa kumulacja pod Wrocławiem. Tyle zapłacił kierowca citroena

194

W jednej z podwrocławskich miejscowości doszło do kontroli drogowej, o której usłyszała cała Polska. Kierowca citroena otrzymał aż 4 mandaty karne na łączną sumę kilku tysięcy złotych. Jego przypadek może być przestrogą dla innych.

Mandatowa kumulacja pod Wrocławiem. Tyle zapłacił kierowca citroena
Łączna kara dla kierowcy była bardzo wysoka (Policja)

Wydarzenia z podwrocławskiej miejscowości to widmo koszmaru każdego kierowcy. 32-letni mężczyzna został tam ukarany czterema mandatami karnymi. Łączny wymiar kary nie może jednak dziwić, w obliczu skandalicznego zachowania pirata drogowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klęska PO i PiS. "Ludzie tego nie rozumieją"

Patrol ruchu drogowego wykonywał pomiary prędkości przejeżdżających pojazdów w jednej z podwrocławskich miejscowości. Nagle na ich celowniku znalazł się citroen, który pędził 70 km/h w miejscu z ograniczeniem do 40 km/h. Policjant dał kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Mężczyzna nie miał jednak zamiaru stosować się do jego poleceń i gwałtownie skręcił w drogę poprzeczną.

Policjanci niezwłocznie wsiedli w radiowóz i ruszyli za citroenem. Kawałek dalej udało im się zatrzymać kierowcę. Przyczyna nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy od razu wyszła na jaw po wylegitymowaniu go. Okazało się, że 32-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z tym funkcjonariusze skierowali w tej sprawie wniosek o ukaranie do sądu.

4 mandaty i 26 punktów

Przykład spod Wrocławia może być przestrogą dla innych uczestników ruchu drogowego. W związku z szeregiem wykroczeń, które popełnił 32-latek, ukarano go kilkoma mandatami. Samo niezatrzymanie się do kontroli drogowej kosztowało kierowcę aż 5 tysięcy złotych oraz 15 punktów karnych. Przy kontroli okazało się, że jego pojazd jest niesprawny technicznie, za co otrzymał kolejne 3 tysiące złotych kary. Przekroczenie prędkości o 30 km/h, które było pierwotnym powodem zatrzymania to kolejne 400 zł oraz 7 pkt. karnych. Jakby tego było mało to mężczyzna dostał jeszcze 200 zł oraz 4 pkt. karnych za niesygnalizowanie manewru skrętu.

Kierowca musi zapłacić łącznie 8600 zł mandatu. Ponadto na jego konto powędrowało w sumie 26 pkt. karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny citroena.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić