o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Mandaty za brak maseczki w sklepie. Polacy zapominają o ważnym obowiązku

707
Podziel się

W całej Polsce ruszają kontrole. Policjanci mają m.in. sprawdzać, czy nakaz noszenia maseczek w sklepach i komunikacji publicznej jest przestrzegany. Niepokorni wrócą do domu z mandatem w wysokości do 500 zł. Jak się jednak okazuje, Polacy w ogóle przestają przestrzegać tego obowiązku.

Polacy przestają nosić maseczki. Mandatów płacić nie chcą
Polacy przestają nosić maseczki. Mandatów płacić nie chcą (PAP)
bEElZpVh

Zaskakujące wyniki badania. Jak się okazuje, aż 4 na 10 Polaków przyznaje, że zdarzyło im się nie nosić maseczki ochronnej w miejscu, gdzie taki nakaz obowiązywał. Najwięcej takich przypadków miało miejsce na wsiach lub w małych miasteczkach. Jak wynika z badania przeprowadzonego dla o2.pl na panelu Ariadna, nie wszystkich takie zachowanie oburza. Tylko 30 proc. badanych przyznało, że w podobnej sytuacji zwróciło uwagę osobie bez maseczki.

Mandaty za brak maseczki w sklepie i komunikacji publicznej. Co na to Polacy?

Jak wynika z naszego badania, aż co trzeci Polak negatywnie odnosi się do pomysłu, by za brak maseczki w komunikacji publicznej czy sklepie karać mandatem. Z kolei co dziesiąta osoba w ogóle nie ma na ten temat zdania.

bEElZpVj

Nie powinno więc dziwić, że aż co piąty Polak w ogóle nie chciałby, żeby podobne nakazy nadal obowiązywały. Takiego zdania jest 24 proc. badanych z rejonów wiejskich, 21 proc. z małych miejscowości i 18 proc. z dużych i wielkich miast. Popierających podobne regulacje jest zdecydowanie więcej, bo aż 74 proc.

bEElZpVp

Przypomnijmy, że zasłanianie ust i nosa w niektórych miejscach nadal jest obowiązkowe. Wymogu należy przestrzegać tam, gdzie zachowanie 2-metrowej odległości od innych ludzi nie jest możliwe. Ponadto maseczkę należy nosić w komunikacji publicznej, sklepach, kinach, teatrach, salonach masażu i tatuażu, w kościołach, urzędach oraz bankach. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat w wysokości 500 zł, a sprawa może nawet trafić do sanepidu, który może wymierzyć karę administracyjną do 30 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEElZpVK
KOMENTARZE
(707)
Liber8
rok temu
Nic nie zapominam. Ta maskarada musi się teraz skończyć. Nie pozwolę małą grupę przestępców, pseudo lekarze ( Bill Gate ), prywatne firmy przy współudziale rządu zbudować nową dyktaturę. Zdajecie sobie sprawy z teraz handlowcy maja nas ścigacz po swoich powierzchniach sklepowych, wezwać policję, i skończyć w obozie reeudykacyjnym? Bardzo przypomina reżim dyktatorski który wyróżnia się tym, że jest pod prywatną kontrolą. To wojna prowadzona przez kilku potężnych w liberalnej gospodarce, by zniszczyć kraje i zawładnąć ludzkością. Polacy, TERAZ musimy powiedzieć STOP.
darek
rok temu
Proszę napisać podstawę prawną o nakazie noszeniu maseczki! Wiec odpowiem nie ma takiej podstawy i mogą mi skoczyć
nick
rok temu
Te dane statystyczne wyciągnięte z kieszeni prezesa. Maski sa nielegalne i nie konstytucyjne. Tyle w temacie. Jeśli ktoś przestudiuje artykuły nie ma tego dużo to należy się nimi posługiwać przed policja ewentualnie rozmawiać tylko w obecności prawnika.to jest obłęd jak ludzie nie posiadają mózgu. New Age wlasnie sie zaczął
bEElZpVL
Mix
rok temu
Łatwa kasa dla Policji w Flixbusie nie egzekwują masek ani odstępow bo pełny bus.Gotowe pieniadze do budżetu od glupich pasazerow
Sprzedawca
rok temu
Prowadzę firmę jednoosobową (sklep w niby Mieście kaszle...Przecław) gdzie codziennie max 15-20 osób jest (bo jak przystało na takie wielkie miasto nawet przed wirusem ludzi było mało a naprzeciw mam rynek i jak miasto duchów:P), i się pytam jak to jest jak klient przyjdzie bez maski i się policja uczepi to on zapłaci czy ja, a jeśli ja to dlaczego przecież ja mam maseczkę mimo że mi utrudnia sprzedawanie. Akurat ja to zakładam maseczkę jak przyjdzie klient bez maseczki lub jak jest więcej ludzi a ktoś nie ma maseczki (logiczne) a potem ściągam a co mają powiedzieć sprzedawczynie w Biedronce i innych wielkopowierzchniowych sklepach co cały czas noszą maseczki nieważne czy klienci mają maski czy nie. Dodam że jak zniesiono nakaz noszenia masek na polu (loginie myśląc na zewnątrz nie jestem w zamkniętym pomieszczeniu więc i tak i tak nie było nakazu by na zewnątrz chodzić w masce a tylko sobie umyślili zniesienie by ludzie widzieli że coś robią mimo że nie było takiego nakazu :P ale społeczeństwo wszystko chwyci, myślenie nie boli) to ludzie wchodzący do sklepów wielkopowierzchniowych większość całkiem zapomniało o maseczkach lub nawet o zabawy z rękawiczkami ale tu w tym wypadku są w sklepach albo jedno razowe albo płyn którego aż tak trudno przed wejściem użyć zamiast rękawiczek i dodam że nie raz widzę takich cwaniaków co pieczywo dalej biorą bez rękawiczek mimo że jeśli chodzi o pieczywo to każdy nawet przed wirusem (i zawsze) jak bierze pieczywo to przez rękawiczki a nie dotknie innych bułek lub chlebów a inni mają to jeść, przy pieczywie jak nie jest za ladą co sprzedawca podje powinien zawsze stać choć 1 pracownik co mimo że są karteczki żeby w rękawiczkach brać to przypomina lub sam podaje. Tyle bo się trochę za dużo rozgadałem a było by tego jeszcze więcej :P
kas
rok temu
nie ma NAKAZU noszenia masek itp w Polsce. jeszcze !
Ja nina
rok temu
Jezeli ktoś boi sie wirusa to niech siedzi w domu i da innym.żyć
DOZER
rok temu
SORY TO NIE DO TEGO KOMENTARZA
patriota
rok temu
nie noszę, mam gdzieś takie państwo i policję. Tyle w temacie.
kuba m3
rok temu
pandemii nie ma, maski nigdy nie założe
koronawirus
rok temu
nikt nie może dać mandatu za brak maseczki i nikt nie może nakazać jej noszenie ...przepis mówi że w miejscach publicznych należy mieć zasłonięte usta i nos ...maseczka jest jednym z elementów zasłaniania ale nie noszenia >>> jej brak nie może spowodować ukarania >
Tadeusz 33
rok temu
We are the Masons . Message: please were mask
Tadeusz 33
rok temu
A ja Tadeusz jestem 33
bEElZpVD
Agnieszka
rok temu
Niestety to prawda. Prowadzę sklep odzieżowy i wiele osób wchodzi bez maseczki. Zwracam uwagę im, by założyli tak samo mówię, by używali płynu do dezynfekcji. Mam na wejść specjalną ściankę zamówioną z Fami, na której on stoi. Jeśli ja mam być w maseczce to inni również powinni być. Musimy się nawzajem szanować i troszczyć o zdrowie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić