o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Jak spędzamy wolny czas w trakcie epidemii? Polacy zgodni [BADANIE]

20
Podziel się

Rząd znosi kolejne ograniczenia w ramach odmrażania gospodarki. Po parkach i lasach przyszedł czas na otwarcie centrów handlowych w Polsce. Jednak wciąż obowiązuje apel #zostańwdomu. Zapytaliśmy Polaków, jak spędzają wolny czas w trakcie pandemii.


Jak spędzamy wolny czas w trakcie epidemii? Polacy zgodni
Jak spędzamy wolny czas w trakcie epidemii? Polacy zgodni (ONS.pl)
bEJrumLF

Otwarcie centrów handlowych zapewne wpłynie na zwyczaje Polaków. Do tej pory poza spacerami po parkach i lasach niewiele mogliśmy zrobić poza domem. Zapytaliśmy więc Polaków, co robią w czasie wolnym częściej niż przed epidemią koronawirusa.

Jak spędzamy wolny czas w trakcie epidemii? Polacy zgodni

Zdecydowana większość badanych łaskawszym okiem spogląda teraz na telewizję. 60 procent respondentów spędza znacznie więcej czasu wolnego przed telewizorem.

Polacy ruszyli do kuchni. Drugie miejsce w rankingu zajmuje gotowanie, którym zainteresowało się w trakcie pandemii 38 proc. badanych. Niewiele mniej osób (37 proc.) nadgania zaległości w filmach i serialach dostępnych przez płatne platformy streamingowe takie jak Netflix lub HBO GO.

bEJrumLH

Dbamy o kontakty ze znajomymi. 35 proc. respondentów częściej niż zwykle rozmawia przez telefon z przyjaciółmi, a 30 procent używa także połączeń wideo przez Internet. Wiele osób korzysta też z okazji i nadrabia braki snu: 30 proc. badanych śpi w czasie wolnym.

Ze wszystkich opcji najmniej popularne są kłótnie z domownikami. 11 procent badanych przyznaje, że w trakcie pandemii częściej niż zwykle kłóci się ze współmałżonkiem lub partnerem. O wiele chętniej zajmujemy się jednak grami elektronicznymi (23 proc.), spacerami (22 proc.), a gry planszowe preferuje 11 proc. badanych.

Odpowiedzi różnią się nieco w zależności od płci respondentów

I Polki, i Polacy w czasie pandemii częściej oglądają telewizję. Jednak to przede wszystkim wśród kobiet wzrosło zainteresowanie rozwijaniem umiejętności kulinarnych (48 proc.). U mężczyzn drugie miejsce po telewizji zajęły filmy i seriale w serwisach streamingowych (38 proc.). Kobiety za to przejawiają zdecydowanie mniejszy entuzjazm wobec gier elektronicznych (19 proc. w porównaniu do 28 proc.).

bEJrumLN

Przeczytaj także:

Nota metodologiczna:

bEJrumLO

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1081 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. _
_Termin realizacji: 24 – 27 kwietnia 2020 roku.

Zobacz też: Bobry budują tamy. Zobacz nagranie z lasu w polskich górach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJrumLP

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEJrumMi
KOMENTARZE
(20)
Janek
rok temu
Więcej czasu jest na sex który uwielbiam. Na pewno jest więcej takich.
dakota
rok temu
Co robimy?? Chlamy...i rozbijamy rządowe auta na koszt podatników..
Robinhood
rok temu
Od dziesięcioleci zżera ten kraj czarna zaraza, w 2015 doszła następna PiS, teraz koronavirus..., pytam się ile ten kraj jeszcze wytrzyma. Największe spustoszenie zrobiła ta pierwsza, spowodowała wymarcie szarych komórek w mózgach olbrzymiej części narodu, ta druga przyszła na gotowe o zżera to co zostało normalne w tym kraju, kojąc rany pustymi obietnicami, koronavirus kładzie cień ostrej mgły z której już wyłaniło się dwóch mesjaszy, którzy ocalili wielu chorych podłączonych do respiratorów za 200mln, które wyparowały, razem z tymi milionami...
bEJrumMj
Inż.
rok temu
Proste. Są twórcy, którzy nigdy się nie nudzą i tworzenie jest ich pasją. Drugą grupą są konsumenci którzy za bardzo umysłowo się nie przemęczają i oglądają tv,seriale, grają w gry, korzystają z mediów społecznościowych itd. I jedni drudzy są ważni Dzięki konsumentom twórcy mają środki i mogą rozwijać cywilizację a konsumenci mogą osiągnąć wyższy poziom życia.
Kat
rok temu
Może wreszcie napiszecie, ze Farmakolodzy z Lublina już leczą tego wirusa lekami produkowanymi z osocza.
pandemia2020
rok temu
Proszę o ukaranie dziennikarza za używanie słowa pandemia, powodując dezinformacje i wprowadzając panikę, taki dziennikarz nie powinien bez rzetelnych informacji pisać nawet bajek. Pandemia odnosi się do bardzo dużej liczby chorych a nie do głupoty i niewiedzy dziennikarskiej!!!! Pandemia bajek dziennikarskich jest niebezpieczna dla spokoju społecznego !!!!
Irene
rok temu
Czy z pandemia ,czy bez pandemi co niewolnik moze robic ? Po 4o latach pracy ,z swiadczeniem przedemerytalnym 1o34 zl .Czeka na smierc ktora nie chce nadejsc !!! na zlosc rzadzacym ,ktorzy rowniez na to czekaja ! Przykro panie Duda ? mnie rowniez !!!
Adam
rok temu
w autobusach jeżdżą bez masek ,bezdomni ,pijani kto POmoże tym normalnym ludziom co do pracy jeżdżą POlitycy chronią się ,urzędasy chronią się a reszta co .
Versace
rok temu
Ja juz nie wierzę internetowi o TV radiu ksieżą i papieża frankowi modli sue na sile o szepionki wie dobrze ze kotrolować nas będą . Bo franciszk wie dobrze królowa Elżbieta 2 juz wytłumaczyla mu wszystko są dokumenty na to. Ale cóż pastuch franciszk zamienia się w anioła światłości jak diabeł po tajemnie śmieją się z nas ludzi. Ale Bóg widzi i skruci te kłamstwa bo wszyscy już wiedzą to . Kto to widział żeby ludzie na czarno się ubierali się jak Diabły na obrzęd gdyż to zwykly papież kim on jest ten Watykan dyktuje ludzia jak ubrać się i wyszym sferą polityka oraz królom upadlym gwazda i to na czarno innaczej mówi im spadaj . Do pana Jezusa Chrystusa Pana pszychodzili ludzie ubrani skromnie i kolorowo bo Pasteż tylko Pan Jezus Chrystus Jest czysty . A papież i jego Watykan są na kościach luckich postawieni i są dowody na słowa moje i nie są one czyści . Piotr nie był w Rzymie .
Czytelnik
rok temu
Ktoś czyta jeszcze książki?
Zuzanna
rok temu
Zwykła grypa a oni ludzia wciskają koronowirus kturego nie ma . I tak powstaje depresja głupoty kopleksy strach leku i depresaty gotowe by zwiększyć depresję lekami . Kto lekasza oszustów opłacili by ci uparcie kłamali w żywe oczy i badania po pszez ludzi chorych ktuży nie byli chozy a wciśli im koronawirusa a go nie mieli bo dobrze się czuli . Lekarzeto kłamcy ja nie czytam ich wypowiedzi bo sprawdziliśmy ich są klamcami wiedzą dobrze ze pieniądze nie leżą na ulicy. Wiec gdy postraszony taka pielegniara lekasz i ordynator zostanie ze pracy nigdzie nie znajdzie lub w łapę dadzą 2 tys podwyżki to kłamać nas będą .
zasiłek
rok temu
Skoro większość Polaków uważa że wirus to ściema i tłumnie oblegają Zakopane i Bałtyk to niech rząd zlikwiduje zasiłek opiekuńczy z ZUSu i bony wirusowe na wakacje...bo jak tak to ludzie mają gdzieś wirusa bo go niby niema i hulaj dusza ale jak na zasiłek to od razu idą b przecież wirus jest.
ixi
rok temu
Prawdziwie żałosne i puste życie pustego Polaka - telewizja, gotowanie, gadulstwo telefoniczne, przesypianie dni, gry komputerowe. Ani jednej(!) odpowiedzi - zajmuję się hobby. HOBBY - prawdziwym - nie spaniem, gotowaniem i telewizją.
bEJrumMb
Kazimierz57
rok temu
Nie robię nic innego jak przed pandemią. Z jednym wyjątkiem ..w maseczce na twarzy. Trudno ale da się zyć.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić