Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Marsz narodowców w Bydgoszczy. "A na drzewach zamiast liści..."

20
Podziel się:

Bydgoscy Patrioci i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Pomorskie świętowali 108. rocznicę urodzin kapitana Romualda Rajsa "Burego". Ulicami miasta Bydgoszczy przeszedł III Marsz Burego.

Marsz narodowców w Bydgoszczy. "A na drzewach zamiast liści..."
Narodowcy uczcili pamięć "Burego" (Twitter)

Uroczystości odbyły się 27 listopada w Bydgoszczy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bydgoskich Patriotów i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Pomorskie. Uczestnicy świętowali 108. rocznicę urodzin kapitana Romualda Rajsa, ps. "Bury".

Wydarzenie zainaugurowała mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy pl. Kościeleckich w Bydgoszczy. Nabożeństwo zostało odprawione w intencji śp. kpt. Rajsa. Następnie sympatycy idei narodowych i antykomunistycznych wyruszyli ulicami Bydgoszczy. Uczestnicy marszu idąc wykrzykiwali hasła, takie jak m.in. "Cześć i chwała bohaterom", "Bury, Bury - nasz bohater", "A na drzewach, zamiast liści będą wisieć komuniści", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".

Na sam koniec marszu uczestnicy odśpiewali hymn Polski. Symboliczne zakończenie zwieńczyło złożenie kwiatów pod pomnikiem pod pomnikiem upamiętniającym ppor. Leszka Białego oraz innych żołnierzy zamordowanych 3 marca 1945 w katowni UB przy ul. Markwarta w Bydgoszczy.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Maciej
2 miesiące temu
Inteligenca która swoim językiem i hasłami sięga dna. Patriota to czlowiek który nie obraża i nie odnosi się takimi słowami do drugiego człowiek nawet jak ma inne zdanie . Szacunek człowieku .
jebacbydgoscz
2 miesiące temu
ale bydgoszcz to inny kraj
kloss88
2 miesiące temu
A moze tak ci wielcy patrioci zajeliby sie ciapatymi ktorzy koczuja po nielegalnym przekroczeniu granicy w polskich lasach
Asimila
2 miesiące temu
Bardzo dobrze!!!! Cieszy mnie to!!! Przynajmniej nie są zdrajcami !!! Za okupanta kolaborujacym z Niemcami była kula w łeb!!
Aleksander
2 miesiące temu
Bury nasz bohater, a co z innymi, tysiacami bohaterów walczacymi na wszystkich frontach podczas wojny, zaginionymi, pochowanymi gdzieś w lasach pod drzewami w tysiącach bezimiennych grobów? To już nie bohaterowie? Dla nich nie robicie marszów.
Adolf Hitler
2 miesiące temu
Bury Bury nasz bohater!!!!!
FanTvp
2 miesiące temu
Niech żyje Bolszewik Kaczyński i jego Nowa Komuna
Racja
2 miesiące temu
NARODOWO SOCJALISTYCZNA PRZYBUDOWKA SEKTY PIS
Dago
2 miesiące temu
NARODOWCY PIS KOŚCIÓŁ I LEGIONY CHRYSTUSA SPROWADZOME PRZEZ DZIWISZA TO KONIEC WIARY W COKOLWIEK AMENT
PotomekSybira...
2 miesiące temu
Chwała Bohaterom! Chwała wszystkim Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego. Dla osób niezorientowanych, "Bury" został uniewinniony z zarzutów i zrehabilitowany przez Okręgowy Sąd Wojskowy. Wyrok ten jest prawomocny. Jest Bohaterem 💪 Narodowym, Bohaterem walki o Polskę Niepodległą. Zostaliśmy sami, oddani przez sojuszników Stalinowi, zwyrodniałemu mordercy-psychopacie, katu milionów ludzi różnych narodowości. Moja Rodzina była bezpośrednio dotknięta jego bestialstwem. Chwała Polakom zamęczonym, torturowanym, pomordowanym bestialsko za walkę o Wolność Polski🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🛡️🛡️⚔️⚔️⚔️
Tama
2 miesiące temu
Nareszcie w Bydgoszczy przebił się głos sprawiedliwości dziejowej. Brawo, brawo, brawo. Nazwiska winnych zbrodni komunistycznych powinny być powszechnie znane dla zadośćuczynienia.
PotomObrPolsk
2 miesiące temu
Mordercy i kaci Narodu Polskiego, tacy jak ten który wyrywał paznokcie rtm. Pileckiemu, zostali bezkarni, nie osądzeni. Byli często chowani z "c honorami". Daję cudzysłów bo jakie to mogłyby być "c honory". Nikt nie podważa bohaterstwa naszej Armii Polskiej, Podziemnej, Armii Krajowej bo to w Polsce by nie przeszło. Natomiast jej Żołnierzy, którzy po jej rozwiązaniu kontynuowali walkę o niepodległość Polski, komunistyczni zdrajcy i ich pachołki pamięć po nich usiłują zbrukać. Po co?
bolo
2 miesiące temu
KBW UB SB !
Paweł
2 miesiące temu
Według mnie komuniści dążyli do ścisłej kontroli jednostki, nakazy zakazy. Na szczęście teraz mamy partię która do tego nie zmierza. A nie, czekaj ...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić