Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Marsz Niepodległości. Starcia z policją. Zatrzymano pierwsze osoby

236

Na ulicach Warszawy odbywa się Marsz Niepodległości. W centrum stolicy zebrały się tysiące ludzi. Sytuacja jest coraz bardziej napięta. W okolicy Ronda de Gaulle'a doszło do starć z policją.

Marsz Niepodległości. Starcia z policją. Zatrzymano pierwsze osoby
Marsz Niepodległości (o2)

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczny Marsz Niepodległości miał odbyć się w formie przejazdu samochodami i motocyklami. Jednak wbrew wcześniejszym ustaleniom, na ulice wyszło wiele osób poruszających się pieszo. Marsz Niepodległości, jak co roku, wyruszył z ronda Dmowskiego.

Policja podkreśla, że zgromadzenie ma charakter nielegalny. Co chwilę odpalane są race i świece dymne, a policja interweniuje. Zatrzymano już pierwsze osoby.

Podejmowane są interwencje wobec osób, które w Al. Jerozolimskich używały materiałów pirotechnicznych. Zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk rac i świec dymnych. Legitymowane są osoby, które używały takich materiałów - poinformowała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.
Do bieżących działań wykorzystywane są zarówno znaczne siły policyjne, jak i duże wsparcie techniczne, począwszy od kamer monitoringu po policyjny śmigłowiec - dodała.

Marsz Niepodległości. Starcia z policją

Sytuacja robi się coraz bardziej napięta. W okolicy Ronda de Gaulle'a doszło do ataku na policję. Rzeczniczka Urzędu m.st. Warszawy Karolina Gałecka poinformowała również, że doszło do próby podpalenia drzwi biura ratusza.

W rejonie Ronda de Gaulle'a grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwa innych ludzi. Do działań wprowadzono pododdziały zwarte. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystywane są środki przymusu bezpośredniego - przekazała policja.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policja zareagowała na agresję gazem i użyła broni gładkolufowej. W wyniku starć są osoby ranne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Marsz Niepodległości. Narodowcy przerwali kordon straży. Policjanci zaatakowani racami

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić