Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Marsz Niepodległości. Podpalono mieszkanie

49

Uczestnicy Marszu Niepodległości doprowadzili do podpalenia mieszkania w Warszawie. Na jednym z balkonów budynku wisiała flaga LGBT i baner "Strajk Kobiet" i to mogło być powodem podłożenia ognia. Manifestanci krzyczeli "Niech płonie!".

Marsz Niepodległości. Podpalono mieszkanie
Na trasie Marszu Niepodległości podpalono mieszkanie (Twitter.com)

Na trasie Marszu Niepodległości, na ulicy 3 maja, doszło do pożaru. Jak powiedział oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, mieszkanie na drugim piętrze kamienicy zostało podpalone.

Marsz Niepodległości. Pierwsze starcia z policją

Ktoś wrzucił materiały pirotechniczne, najprawdopodobniej race lub petardy, powstał pożar wewnątrz mieszkania. Na miejsce przyjechały dwa wozy strażackie. Ogień wyglądał dość groźnie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, zainterweniowali mieszkańcy, zapobiegli rozprzestrzenianiu się tego ognia. Bardzo szybko reakcja - informuje Karol Kierzkowski.

Jak dodaje strażak, ogień był intensywny, ale szybko udało się zareagować. Dzięki mieszkańcom nie doszło do tragedii i rozprzestrzenienia pożaru.

Zobacz także: Marsz Niepodległości. Narodowcy przerwali kordon straży. Policjanci zaatakowani racami

Ze zdarzenia nagrano film, który trafił do mediów społecznościowych. Na balkonie sąsiedniego mieszkania była flaga LGBT i baner Strajku Kobiet. Bardzo możliwe, że to było przyczyną podpalenia.

Uczestnicy marszu zaatakowali także policję. Grupa osób zaczęła rzucać petardami i racami w funkcjonariuszy. Są informacje o rannych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić