Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Martwe płody na jarmarku bożonarodzeniowym. Pikieta została usunięta

175
Podziel się:

Na jarmarku bożonarodzeniowym we Wrocławiu miała miejsce pikieta antyaborcyjna. Wydarzenie zorganizował znany aktywista pro-life Bawer Aondo-Akaa. Protest został jednak szybko rozwiązany przez urzędników. – Nie ma na to miejsca we Wrocławiu – podkreślił prezydent miasta Jacek Sutryk.

Martwe płody na jarmarku bożonarodzeniowym. Pikieta została usunięta
Bawer Aondo-Akaa zorganizował we Wrocławiu antyaborcyjną pikietę (Facebook, Bawer Aondo-Akaa)

Zdjęcia przedstawiające martwe płody pojawiły się w centrum Wrocławia w piątek. Antyaborcyjną demonstrację zorganizował Bawer Aondo-Akaa, działacz partii Prawica Rzeczypospolitej oraz Fundacji Pro – Prawo do Życia. Okazuje się jednak, że pikieta nie potrwała zbyt długo.

Urzędniczka miasta Wrocławia, którego prezydentem jest Jacek Sutryk, zachowujący się jakby był neomarksistą, wymusiła na mnie po ok. pół godziny de facto bezpodstawne rozwiązanie antyaborcyjnej pikiety – podkreślił na Facebooku Aondo-Akaa.

Zdjęcia martwych płodów na jarmarku. Aktywista pro-life musiał zwinąć pikietę

Głos w sprawie zabrał sam prezydent Wrocławia. Podkreślił, że należy "rozwiązywać złe manifestacje, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców". Dodał, że będzie wypełniał swoje obowiązki, choćby był nazywany neomarksistą.

Wrocławianie bowiem i ich rodziny oraz dzieci nie chcą tego oglądać. Nie ma na to miejsca we Wrocławiu – podkreślił.

Bawer Aondo-Akaa był wcześniej karany w związku z antyaborcyjnymi akcjami. Aktywista musiał w październiku zapłacić grzywnę w wysokości 500 zł. Wrocławski sąd uznał, że umieścił w miejscu publicznym wielkoformatowy billboard przedstawiający "nieprzyzwoite, drastyczne napisy i zdjęcia".

Zachowanie nieprzyzwoite to takie, które stanowi wyraz lekceważenia innych ludzi czy ich uczuć, mogące wywołać oburzenie społeczne – argumentowała sędzia Justyna Kuriata-Pruszyńska.

Wrocław pozbywa się martwych płodów. W życie wejdą nowe przepisy

W całej Polsce jakiś czas temu zaczęły pojawiać się billboardy przedstawiające martwe płody. Z plakatami Fundacji Pro - Prawo do Życia walczyć postanowili wrocławscy urzędnicy. Rada miejska zdecydowała, że drastyczne treści będą zakazane w ścisłym centrum miasta.

Radni Wrocławia wprowadzili nowe zapisy do uchwały dotyczącej Parku Kulturowego, obejmującego centrum Wrocławia. Niedługo zaczną obowiązywać będą przepisy umożliwiające usuwanie drastycznych plakatów z martwymi płodami. Podobne ustawy wprowadziły wcześniej Warszawa, Kraków, Łódź oraz Poznań.

Zakazuje się wystaw, tablic, plakatów, napisów i innych obiektów przedstawiających treści lub obrazy drastyczne, odrażające, wulgarne, obraźliwe, naruszających dobre obyczaje lub dobra osobiste, zachęcających do popełniania aktów przemocy, a także przedstawiających przemoc lub okrucieństwo – czytamy w uchwale radnych Wrocławia.

Obejrzyj także: Referendum o prawie aborcyjnym? Adam Bodnar ma inną propozycję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(175)
sceptyk
miesiąc temu
Tak dla symetrii to postulowałbym jeszcze usunięcie tych drastycznych i ohydnych zdjęć z paczek papierosów. Bo niestety przeciętny obywatel nie może posługiwać się drastycznymi, środkami wyrazu. Takie środki może stosować jedynie władza oraz lewaccy "artyści". Zwłaszcza ci ostatni, bez żadnego umiaru i przeszkód mogą dręczyć innych. A Sutryk niech przestanie seplenić i się lepiej zajmie tym czym najlepiej potrafi, czyli robieniem selfie z kotem.
Viki
2 miesiące temu
Patriarchat dał ludziom przemoc domową, megalomanię narodową, nacjonalizm, nietolerancję, palenie na stosach, niewolnictwo, handel ludźmi niewolnictwo, mizoginię, gwałty, prostytucję, fanatyzm religijny itd! A prawica i religia (islam, judaizm, buddyzm itd, chrześcijaństwo) to właśnie patriarchat! I to oni są tą kulturą gwałtu!
Cezary
2 miesiące temu
Sam byłem proszę pro life ale gdy okazało się, że żona jest w ciąży i będziemy mieli powtórka. To już przestaliśmy być pro life, bo chcieliśmy normalne dziecko. I zrobiliśmy aborcję za granicą! Honor rodziny najważniejszy. Każdy chce mieć dziecko :ładne, mądre, zdrowe, pełnoprawne fizycznie i intelektualnie! A większe szanse na adopcję mają dzieci normalnie a nie upośledzone. Świat to Sparta niestety
Anette
2 miesiące temu
Jak wyniki badań prenatalnych pokażą, że w twoich wodach płodowych wykryją hormony wywołujące homoseksualizm po narodzinach oraz w twoim płodzie znajdą białka genów wywołujące homoseksualizm to przestaniesz być pro life. Wiem co mówię!
Brother
2 miesiące temu
Nikt normalny i empatyczny nie twierdzi i nigdy nie twierdzil, prosty, acz umyslowo ograniczony czleku, ze aborcja jest fajna i cool. Kazdy wie, ze nie jest, ale zycie nie jest czarno-biale, jak sie to wam, fanatykom bez istoty szarej, za to z czarna w mozgu, wydaje. Sa sytuacje, gdy trzeba ja wykonac i tyle. Szkoda, ze katole nie darli nigdy mord, gdy zabijali "w imie Boga" niewinnych ludzi, palili ich zywcem na stosach, topili w rzekach... To wam nie przeszkadzalo
Koko
2 miesiące temu
Wy fałszywi katolicy wy którzy bronicie niedorozwiniętych płodów a urodzone dzieci są bite,maltretowane,gwałcone tych nie ma kto bronić życzę tym wszystkim działaczom.niepelnosprawnych dzieci i braku funduszy na ich rehabilitację z całego serca
Miastowy
2 miesiące temu
Potomek Nigeryjczyka, to wyjaśnia jego światopogląd i mizoginię! Nigeria z niego nie wyszła!
Maksymilian
2 miesiące temu
Teorie spiskowe są propagowane przez prawicowo religijne środowiska, które nie mogą znieść tego, że czasy się zmieniły. Oni są za tym żeby edukacja była tylko dla bogatych chłopców najlepiej ze szlacheckich rodzin oraz legalne Bicie służby domowej! Teorie spiskowe są po To żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę! A wy myślicie, że co się kryje za tym straszeniem masonami itd! Wielu ludzi konserwatywnych z zakonu templariuszy to masoni ale zwalają na lewicę! Polecam artykuł jak internet zmienił świat na gorsze gazeta świat wiedzy! Tu jest napisane kto kontroluje internet i algorytmy! Poczekajcie aż będzie inkwizycja, feudalizm, niewolnictwo itd i jak znowu będzie średniowiecze!
Prawda
2 miesiące temu
Gdyby mężczyźni mieli żeński układ rozrodczy i możliwość od natury żeby samemu się zapłodnić, to pigułka dzień po i pigułka antykoncepcyjna byłyby tym samym co komunia dla katolika, a aborcja zaszczytem i prawem mężczyzn!
Fakty
2 miesiące temu
Gdyby mężczyźni mieli możliwość rodzenia dzieci, to ruch pro life byłyby zdelegalizowany!
Wilk
2 miesiące temu
Gdy nie bylo medycyny - tej szatanskiej medycyny! (jak to twierdzili papieze) - to dzieci niezdolne do zycia same umieraly, nikt ich nie ratowal, bo nie bylo jak i czym. To powodowalo, ze Natura sama dbala o doskonalenie gatunku i przetrwanie tylko najsilniejszych, o przekazywanie dobrych genow dalej. Potem nadeszla medycyna, a osobliwie katolickie brednie i fanatycy, ktorzy nic nie rozumieja z zycia... i Natura przestala regulowac to zycie. Teraz macie skutki, a beda jeszcze gorsze. Kazdy w miare rozwiniety umyslowo powienien wiedzec, o jakich skutkach pisze, wiec nie bede sie rozwijal na ten temat. Glupiemu to i tak nie pomoze, wiec nie ma sensu. Ale za niedługo Polska wróci do średniowiecza i będzie jak wspominałem wcześniej i to dzięki Kaji Godek, Bąkiewiczowi, Rydzykowi itd!
Fakty
2 miesiące temu
Gdyby mężczyźni mieli możliwość rodzenia dzieci, to ruch pro life byłyby zdelegalizowany! Gdyby mężczyźni mieli żeński układ rozrodczy i możliwość od natury żeby samemu się zapłodnić, to pigułka dzień po i pigułka antykoncepcyjna byłyby tym samym co komunia dla katolika, a aborcja zaszczytem i prawem mężczyzn!
Krakus
2 miesiące temu
Ciekawe że nie widziałem nigdy takich banerów wewnątrz kościoła. Może są niezgodne z doktryną, albo utrudniały skupienie w czasie mszy?
tak!
2 miesiące temu
czasem aborcja jest koniecznością
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić