Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

11-latka zgwałcona przez dziadka. Aborcji sprzeciwia się Kościół

81
Podziel się

Dziewczynka z Boliwii została zgwałcona przez dziadka i zaszła w ciążę. Lekarze zarekomendowali wykonanie aborcji u 11-latki. Na takie posunięcie nie zgadza się jednak matka dziewczynki. Głos w sprawie zabrał także boliwijski Kościół katolicki, stanowczo sprzeciwiając się przerwaniu ciąży.

11-latka zgwałcona przez dziadka. Aborcji sprzeciwia się Kościół
11-latka miała zostać zgwałcona przez przyrodniego dziadka (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)
bEUVvDcR

11-latka miała zostać zgwałcona przez swojego 61-letniego przyrodniego dziadka. Jest obecnie w 21. tygodniu ciąży. Matka dziewczynki początkowo dała lekarzom zgodę na przeprowadzenie aborcji u córki.

Rodzina zmieniła zdanie ws. aborcji. Naciski wywiera Kościół Katolicki

Później jednak rodzicielka zmieniła zdanie. Najprawdopodobniej doszło do tego na skutek nacisków ze strony Kościoła katolickiego. Boliwijscy duchowni publicznie zakazali 11-latce przeprowadzenia aborcji.

bEUVvDcT

Rodzina z Yapacani w Boliwii poinformowała o swojej decyzji przez swojego prawnika. Giovanni Cabello powiedział w rozmowie z portalem Pagina Siete, że chęć kontynuowania ciąży wpisano do historii leczenia 11-latki. Prawnik stwierdził, że dziewczynka ma być "zdrowa i spokojna".

Mieszkała pod opieką przybranego dziadka. 11-latka zaszła w ciążę

Okazuje się, że 11-latka dowiedziała się o ciąży zupełnie niespodziewanie. Miała opisać kuzynce, że "czuje dziwne ruchy w brzuchu". Boliwijscy lekarze byli w szoku gdy ustalili, że nastolatka jest w ciąży.

bEUVvDcZ

Do publicznej wiadomości nie podano imienia 11-latki ani jej 61-letniego dziadka. Dziewczynka miała mieszkać pod opieką mężczyzny wraz z 15-letnią siostrą od lutego zeszłego roku. Ich matka oraz przybrany ojciec pracowali w stolicy kraju, La Paz, jako kucharka i murarz. Lokalne media podają, że podejrzany trafił do aresztu.

Obejrzyj także: Gwałcił 6-letniego syna i dzielił się nagraniami w sieci. Brutalny pedofil zatrzymany

bEUVvDda
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUVvDdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
Ciekawosc
2 tyg. temu
Czy ktoś może mi wyjaśnić, jak matka boska, dziewica , urodziła Jezusa, jeśli nie przez In Vitro
Stasio
2 tyg. temu
Kto będzie wychowywał dziecko, jeśli to 11. letnie DZIECKO da radę je urodzić? Mam nadzieję, że krzykacze kościelni. I z góry temu dziecku współczuję.
Nauczyciel
2 tyg. temu
Aborcja to niedopuszczenie do narodzin czyli sztuczne poronienie! Nie da się zabić kogoś kto się nie narodził! Człowiek jest człowiekiem gdy ma wolę, rozum inteligencję indywidualizm, wolę, świadomość własnego istnienia a te cechy nabywa się grubo po narodzinach a nie od momentu poczęcia! OD momentu poczęcia jest zygota potem embrion a potem płód. Nie ma czegoś takiego jak dziecko nienarodzone to jest określenie używane w mediach bo jest poprawne politycznie i ładniej brzmi niż po imieniu zygota potem embrion a potem płód! OD momentu narodzin do pierwszego miesiąca życia po narodzinach jest noworodek potem niemowlę a dziecko jest od drugiego roku życia po narodzinach!
bEUVvDdv
Nauczyciel
2 tyg. temu
Aborcja to niedopuszczenie do narodzin czyli sztuczne poronienie! Nie da się zabić kogoś kto się nie narodził! Człowiek jest człowiekiem gdy ma wolę, rozum inteligencję indywidualizm, wolę, świadomość własnego istnienia a te cechy nabywa się grubo po narodzinach a nie od momentu poczęcia! OD momentu poczęcia jest zygota potem embrion a potem płód. Nie ma czegoś takiego jak dziecko nienarodzone to jest określenie używane w mediach bo jest poprawne politycznie i ładniej brzmi niż po imieniu zygota potem embrion a potem płód! OD momentu narodzin do pierwszego miesiąca życia po narodzinach jest noworodek potem niemowlę a dziecko jest od drugiego roku życia po narodzinach!takie są fakty. Prawda w oczy kole!
ofiary kk
miesiąc temu
kosciol to taki zalegalizowany kat
Gin guru
miesiąc temu
I to sie nazywa praworządnośc po lewacku.Skazac dziecko na kare śmierci za przestępstwo popełnione przez dziadka...
Gin guru
miesiąc temu
I to jest praworządność po lewacku ,skazać dziecko karę smierci za przestępstwo popełnione przez dziadka.
Ddd
miesiąc temu
Kler katolicki to chora cysta na 4 literach każdego społeczeństwa wśród którego się znajduje 🤮
Www
miesiąc temu
Kler katolicki przyczynił się do rozbiorów Polski, a przez to do ludobójstwa kulturowego na Polakach
Nnnnnn
miesiąc temu
Kler katolicki dokonał ludobójstwa na małych indiańskich dzieciach. I co nadal wierzycie, że im na dzieciach zależy
?????
miesiąc temu
A co to to jest przyrodni dziadek?
Tylko
miesiąc temu
Jakby zaszła z księdzem to kościół by milczał
Ppp
miesiąc temu
To nawoływanie do morderstwa. Zgłaszam ten komentarz do najbliższej prokuratury.
bEUVvDdn
Just ordinary...
miesiąc temu
Do diabła z kościołem, papieżem, biskupami i ich idiotycznymi występami. Jest XXI wiek i pora pokazać tej mierzwie właściwe miejsce w szeregu! Może trzeba wreszcie zamordować jakiegoś klechę w kolorowym stylu??
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić