11-latka zgwałcona przez dziadka. Aborcji sprzeciwia się Kościół

171

Dziewczynka z Boliwii została zgwałcona przez dziadka i zaszła w ciążę. Lekarze zarekomendowali wykonanie aborcji u 11-latki. Na takie posunięcie nie zgadza się jednak matka dziewczynki. Głos w sprawie zabrał także boliwijski Kościół katolicki, stanowczo sprzeciwiając się przerwaniu ciąży.

11-latka zgwałcona przez dziadka. Aborcji sprzeciwia się Kościół
11-latka miała zostać zgwałcona przez przyrodniego dziadka (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)

11-latka miała zostać zgwałcona przez swojego 61-letniego przyrodniego dziadka. Jest obecnie w 21. tygodniu ciąży. Matka dziewczynki początkowo dała lekarzom zgodę na przeprowadzenie aborcji u córki.

Rodzina zmieniła zdanie ws. aborcji. Naciski wywiera Kościół Katolicki

Później jednak rodzicielka zmieniła zdanie. Najprawdopodobniej doszło do tego na skutek nacisków ze strony Kościoła katolickiego. Boliwijscy duchowni publicznie zakazali 11-latce przeprowadzenia aborcji.

Rodzina z Yapacani w Boliwii poinformowała o swojej decyzji przez swojego prawnika. Giovanni Cabello powiedział w rozmowie z portalem Pagina Siete, że chęć kontynuowania ciąży wpisano do historii leczenia 11-latki. Prawnik stwierdził, że dziewczynka ma być "zdrowa i spokojna".

Mieszkała pod opieką przybranego dziadka. 11-latka zaszła w ciążę

Okazuje się, że 11-latka dowiedziała się o ciąży zupełnie niespodziewanie. Miała opisać kuzynce, że "czuje dziwne ruchy w brzuchu". Boliwijscy lekarze byli w szoku gdy ustalili, że nastolatka jest w ciąży.

Do publicznej wiadomości nie podano imienia 11-latki ani jej 61-letniego dziadka. Dziewczynka miała mieszkać pod opieką mężczyzny wraz z 15-letnią siostrą od lutego zeszłego roku. Ich matka oraz przybrany ojciec pracowali w stolicy kraju, La Paz, jako kucharka i murarz. Lokalne media podają, że podejrzany trafił do aresztu.

Obejrzyj także: Gwałcił 6-letniego syna i dzielił się nagraniami w sieci. Brutalny pedofil zatrzymany

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić