Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

"Masakra". Nikt miał tego nie zobaczyć. Rydzyk w roli głównej

703
Podziel się

Na stronie "Poufna Rozmowa" pojawił się zrzut ekranu z rozmową, w której mieli brać udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz poseł i rzecznik prasowy rządu Piotr Müller. Politycy mieli poruszyć w niej temat ojca Tadeusza Rydzyka.

"Masakra". Nikt miał tego nie zobaczyć. Rydzyk w roli głównej
- Masakra - miał napisać o słowach Rydzyka rzecznik rządu (Agencja Gazeta, Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta)
bETinslN

Afera mailowa wybuchła na początku czerwca. Od tego czasu w internecie publikowane są zrzuty ekranu mające pochodzić z prywatnej skrzynki pocztowej szefa KPRM Michała Dworczyka oraz innych polityków. Były one udostępniane na kanale "Poufna rozmowa" w komunikatorze Telegram, a od jakiegoś czasu są publikowane na stronie internetowej.

Teraz wyciekła kolejna korespondencja, w której mieli wziąć udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i rzecznik rządu Piotr Müller. Wiadomości miały zostać wysłane 7 grudnia ubiegłego roku.

bETinslP

Autorem pierwszej wiadomości ma być Jacek Jaśkiewicz. Miał on napisać wiadomość do Mateusza Morawieckiego, w której odnosi się do kontrowersyjnej wypowiedzi o. Rydzyka podczas 29. urodzin Radia Maryja.

Rydzyk przywołał w wystąpieniu postać bp. Edwarda Janiaka, pod którego adresem wysuwane są zarzuty ukrywania przestępstw seksualnych podległych mu księży. "To jest współczesny męczennik. Mediów. Media to zrobiły" - stwierdził dyrektor Radia Maryja.

To, że ksiądz zgrzeszył... no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? - powiedział Rydzyk.
bETinslV

Jacek Jaśkiewicz w wiadomości do Mateusza Morawieckiego miał stwierdzić, że "skandaliczna wypowiedź Rydzyka w obecności Ziobry lekceważąca zbrodnię pedofilii, będzie obciążać całą prawicę i rząd".

Wizerunkowa katastrofa. Chyba że Ziobro publicznie się odetnie od słów Rydzyka, wyrazi ubolewanie, weźmie urlop i wyjedzie na ryby... - czytamy w wiadomości, która miała trafić do premiera.

Mateusz Morawiecki miał przesłać otrzymaną wiadomość swoim współpracownikom. "Nie wiem czy słyszeliście tę wypowiedź..." - czytamy na zrzucie ekranu skrzynki.

bETinslW

"Masakra". Tak miał to podsumować rzecznik rządu

Premierowi miał odpowiedzieć rzecznik rządu Piotr Müller . - Tak, to jest po prostu jakaś masakra - miał stwierdzić. - W dodatku kadr jak w załączeniu to cytat z wypowiedzi Rydzyka i przejście kadru na Ziobrę - dodał.

W trakcie mszy, o której mowa w korespondencji, było obecnych wielu polityków PiS. W pewnym momencie ojciec Rydzyk zwrócił się bezpośrednio do Zbigniewa Ziobry.

Panie ministrze sprawiedliwości, gdybym był winny, to powinniście mnie zamknąć, bym już siedział. Według tego, co oni mówią, dlatego zwróćmy uwagę na to, co mówią i nie dajmy się. Nie dajmy się i w Kościele się nie dajmy - powiedział o. Tadeusz Rydzyk.
bETinslX

Zobacz także: Lewica sprawdzi finanse o. Rydzyka. „Wyciąga i defrauduje pieniądze”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETinsmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(703)
Napewno
3 miesiące temu
Laicyzacja w Polsce to efekt uboczny działalności rydza ze swoim parszywym siejącym nienawiść radiem oraz pis z cała bandą nieudaczników i złodziei.Razem tworzą wspólne towarzystwo wspierania i asekuracji.Ludzie wreszcie to widza i powinni was z tego słono rozliczyć...
Gosc
3 miesiące temu
Drogi panie Tadeuszh R do pana nalezy tsk mysle ewangelizacja tak mnie uczono a nie polityka i pani Lampart
Cynik
3 miesiące temu
"Nikt miał tego nie zobaczyć" - po jakiemu to?
bETinsmr
Matousz
3 miesiące temu
Złoci a jacy skromni.
przyjdzie cza...
3 miesiące temu
OBRZYDLIWI SĄ I BASTA! Ale NARÓD wszystko pamięta i przyjdzie czas rozliczeń...
pawel
3 miesiące temu
ojciec ? to żart ? ma żonę, dzieci ? -1 list do Tymoteusza 3 rozdział
Wszyscy Swiec...
3 miesiące temu
To, że rząd ma tu gooownno do powiedzenia jestem w stanie zrozumieć. Zachowania Episkopatu Polski już nie.
Rozgoryczony
3 miesiące temu
Czy to nie jest aby czasem kwintesencja: pychy, buty, arogancji i obłudy??? W dodatku jak się okazuje w praktyce, w pełni akceptowana przez Polskie Prawo??? Masakra!!! Gdzie my żyjemy???
Była katolicz...
3 miesiące temu
Dajcie spokój już z tymi klechami, połowa z nich jest do odstrzału. To są aktorzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Była katolicz...
3 miesiące temu
Rydzyk ty dzwonie, przestań zajmować się biznesem tylko zajmnij się modlitwą, bo jak mochery wymrą to nikt cię nie będzie wspierał. Młodsze pokolenia nie dadzą się nabrać. A swoją drogą jak można pod płaszczykiem Boga omamić tyle ludzi.
Była katolicz...
3 miesiące temu
Rydzyk ty dzwonie, przestań zajmować się biznesem tylko zajmnij się modlitwą, bo jak mochery wymrą to nikt cię nie będzie wspierał. Młodsze pokolenia nie dadzą się nabrać. A swoją drogą jak można pod płaszczykiem Boga omamić tyle ludzi.
Uchodźca
3 miesiące temu
"Chrześcijaństwo" takie jest nasze dziedzictwo, dziedzictwo każdego polaka nawet choć "polak" mały jest LGBT-owcem, a walka z Kościołem przysporzy przeciętnym inaczej tylko wrogów bo gender i lgbt jest gorsze dla ludzkości jak zmiany klimatyczne to właśnie początek końca ludzkości
człowiek -rob...
3 miesiące temu
szadzą NAMI POLAKAMI kartoflowaci umysłowo przestępcy i złoczyńcy !!! A Karły intelektualne pozwalają im na to !!!Zhańbiona władza tyranów - dostanie za swoje....bądźcie pewni. Już Hitler był pewny , że to co robi dla narodu - jest słuszne ....i co ???? Rydzyk i cala ta cholowa złoczyńców też za wszystko zapłaci....
bETinsmj
ader
3 miesiące temu
Bardzo ważna wiadomość. Powinna być tajna na 50 lat.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić