Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Rydzyk przestrzega. "Antykościół". Młodzież aż usiadła z wrażenia

749
Podziel się:

Ojciec Rydzyk zorganizował warsztaty dla młodzieży, podczas których ta mogła poznać pracę dziennikarzy Radia Maryja i Telewizji Trwam. Udział wzięło aż 120 uczniów szkół podstawowych i średnich. Na zakończenie warsztatów przemówił sam słynny duchowny. Ostrzegł młodzież przed "antykościelnymi działaniami".

Rydzyk przestrzega. "Antykościół". Młodzież aż usiadła z wrażenia
Ojciec Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

Ojciec Rydzyk oraz toruńscy redemptoryści zorganizowali kolejne już warsztaty dla młodzieży. Skierowane one były głównie do uczniów szkół średnich. Podczas warsztatów można było poznać to, w jaki sposób pracują dziennikarze Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.

Warsztaty ojca Rydzyka

Jak mówili organizatorzy, w ramach tegorocznych spotkań z młodzieżą w Toruniu odbyły się warsztaty informatyczne, radiowe, telewizyjne, taneczne, muzyczne oraz nauka savoir-vivre. W komunikacie promującym tegoroczne warsztaty ojciec Rydzyk napisał:

Jaki jest koszt? Jedno "Zdrowaś Maryjo" w intencji apostolskiej Rodziny Radia Maryja, a więc warsztaty są bezpłatne. Każdy uczestnik wykupuje sobie tylko posiłki (śniadanie, obiad, kolację), które nie są drogie - czytamy w przesłaniu ojca Rydzyka.

Aż 120 uczestników

Całe przedsięwzięcie trwało cztery dni. Jak przekazali organizatorzy, spotkać się z dziennikarzami radia Maryja oraz Telewizji Trwam przyszło aż 120 uczniów szkół podstawowych i średnich. Jak pisze Onet, wielu z nich uczestniczyło w nich kolejny raz, "bo poprzednie bardzo im się podobały".

"Antykościół działa bardzo mocno"

Na zakończenie warsztatów słynny duchowny zorganizował mszę w toruńskim sanktuarium redemptorystów, podczas której zabrał głos. Ostrzegł młodzież przed tym, aby nie zostali "zwiedzeni" i przestrzegł przed działaniami "antykościoła".

Bądźcie mądrzy. Nie lećcie od razu za tym, gdy ktoś coś powie. Niezależnie od tego, kto to powie. Sprawdzaj, sprawdzaj, sprawdzaj. Antykościół działa bardzo mocno - cytuje Rydzyka Onet.
Zobacz także: Afera wokół uczelni o. Rydzyka. Wiceminister broni decyzji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(749)
Cywilizacja
rok temu
W INDIACH szwaczki szyjące dla Zary zarabiają 30 centów za godzinę pracy! Indie są prawicowo (patriarchalne) religijne, mizoginistyczne, zabobonne, zacofane, homofobiczne itd jak pis, konfederacja itd. Indie są jedną z najtańszych sił roboczych bo są zabobonne, zacofane itd, więc nie dajmy zrobić z nas zapaści cywilizacyjno-gospdarczej, bo inaczej skończymy tak samo jak te szwaczki w Indiach! Przez PiS, Rydzyka, Godek, konfederację i kościół unia Europejska nie będzie nam dawać kasy a nawet zarządają zwrotu pieniędzy, które nam dała w ramach dotacji oraz zniszczenia wszystkiego co zostało wybudowane i kupione za unijną forsę. Bycie w jakiejkolwiek organizacji i wspólnocie oraz branie korzyści z bycia jej członkiem ma pewną cenę, a ta cena to przestrzeganie jej zasad i wartości. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości tak jak kiedyś chrzest, to wywalą nas z Unii Europejskiej i nie będziemy mieli kasy i staniemy się zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną o mentalności ze średniowiecza i będziemy ciemnogrodem zależnym od humorów Putina, do którego wdzięczy się Kaczyński. OD UNIJNYCH WARTOŚCI ZALEŻNE SĄ DOTACJE UNIJNE a od unijnych dotacji zależna jest Polska. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości, to będziemy mieli przesrane, bo nie będzie nas na mapie a Rosja się powiększy, bo Putin na nas łapy położy! Lewica jest najbardziej proeuropejską partią a od unijnych wartości uzależnione są dotacje. Rydzyk, Czarnek, pis itd chcą z nas zrobić ciemnogród. PiS skłócił Polskę z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi, zachodem i z kim popadnie. Unia Europejska już wstrzymała nam miliardy, bo nasze prawo stanowione (konstytucja)i działania pis są sprzeczne z wartościami unijnymi. Najlepsze jest to, że prawica i kościół się czepia, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię, którą kiedyś narzuciły Polsce te same państwa. Polska nie była krajem chrześcijańskim tylko pogańskim a chrześcijaństwo Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny.
Kajen
rok temu
No właśnie.Tadeuszu Rydzyku.Młodzi nie lecą za tym co np.koścìół mówi,dlatego większość młodzieży cieszy się wolnością słowa i ducha.
emeryt
rok temu
Nijaki Rydzyk to NIE kościół !!!. To mafia szkodząca Polsce i Polakom.
Pola
rok temu
To nie ksiądz. Wyjechał na zachód na kilka lat po tym jak pożar się ze swoją rodziną. Wrócił jako kapłan tylko bez ukończenia studiów wyższych. Został kumplem PiSu i sobie radzi. Dwa na razy w tygodniu przelatuję swoim śmigłowcem przez kamieniołomy w Kielcach. Żyje jak król,a każdy wie że Pan Jezus był bardzo skromny,a ten od tego bogactwa dostaje pierdo@@@@
emeryt
rok temu
Proszę nie używać w stosunku do Rydzyka określeń: duchowny, ojciec itp. To biznesmen i polityk a nie żaden kapłan.
NIEDOWIAREK
rok temu
Dlaczego Rydzyk ma na piersi wizerunek głowy pingwina?
Cywilizacja
rok temu
Rydzyk sam jesteś antykościół i antypolska. Rydzyk i Kaja Godek są opłacani przez Ordo luris a ordo luris jest opłacane przez Kreml, czyli Putina. Przez PiS, Rydzyka, Godek, konfederację i kościół unia Europejska nie będzie nam dawać kasy a nawet zarządają zwrotu pieniędzy, które nam dała w ramach dotacji oraz zniszczenia wszystkiego co zostało wybudowane i kupione za unijną forsę. Bycie w jakiejkolwiek organizacji i wspólnocie oraz branie korzyści z bycia jej członkiem ma pewną cenę, a ta cena to przestrzeganie jej zasad i wartości. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości tak jak kiedyś chrzest, to wywalą nas z Unii Europejskiej i nie będziemy mieli kasy i staniemy się zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną o mentalności ze średniowiecza i będziemy ciemnogrodem zależnym od humorów Putina, do którego wdzięczy się Kaczyński. OD UNIJNYCH WARTOŚCI ZALEŻNE SĄ DOTACJE UNIJNE a od unijnych dotacji zależna jest Polska. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości, to będziemy mieli przesrane, bo nie będzie nas na mapie a Rosja się powiększy, bo Putin na nas łapy położy! Lewica jest najbardziej proeuropejską partią a od unijnych wartości uzależnione są dotacje. Rydzyk, Czarnek, pis itd chcą z nas zrobić ciemnogród. PiS skłócił Polskę z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi, zachodem i z kim popadnie.
Pljol
rok temu
A co to to takie na zdjęciu? Śmiesznie się ubrało.
Marian
rok temu
Poco wy żyjecie?
Marian
rok temu
Ciekawe jaki rozdział ci się podobał w bibli?
Wójt Burak
rok temu
Ja od czasu gdy skończyłem jakieś 10 lat i przeczytałem Biblię sprawdzam kościół. I nic mi się nie zgadza. Lipa,bujdy na resorach, czcze deklarację i obietnice.
Darek
rok temu
To dzisiejszy kościół katolicki jest największym antykościołem.
Promenada
rok temu
Kiedy te sekty upadną kościelne, 4lata i jak w fracji koscioły puste
filip
rok temu
Panie Rydzyk proszę o modlitwę sercem a nie słowami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić