Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Masowe zwolnienia w Pekao. Ponad tysiąc osób straci pracę

4
Podziel się

Bank Pekao planuje w tym roku zwolnić aż 1100 osób. Kolejne 1250 musi przygotować się na zmianę warunków zatrudnienia. Rozwiązywanie umów ma zacząć się pod koniec marca.

Masowe zwolnienia w Pekao. Ponad tysiąc osób straci pracę
Bank Pekao, zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bEUNrvvV

Bank Pekao poinformował właśnie, że w tym roku planuje rozwiązać umowy z 1100 pracownikami. To już kolejne zwolnienia masowe w sektorze, jak informuje Piotr Sobolewski, starszy analityk ds. sektora finansowego z Polityki Insight.

Niedawno o rozpoczęciu procesu informowały Santander (2000 pracowników), BNP Paribas (800) i Nest Bank (200) - napisał na Twitterze.
bEUNrvvX

Zwolnienia mają rozpocząć się w ostatnim tygodniu marca 2021 r. i zakończyć się do 30 czerwca 2021 r. Niestety jest to pokłosie długofalowych zmian w sektorze bankowym, przyspieszonych przez pandemię COVID-19. Ponadto, Pekao przekonuje, że chce lepiej dostosować bank do aktualnej sytuacji rynkowej i preferencji klientów.

Planowana w Banku Pekao restrukturyzacja zatrudnienia jest efektem m.in. przyspieszenia digitalizacji sektora bankowego w Polsce i na świecie. Pekao jako jedna z najprężniej rozwijających się instytucji finansowych w kraju kładzie duży nacisk na rozwój technologii, rozwiązań IT i na upraszczanie procesów, aby pozostać bankiem konkurencyjnym i wpisującym się w oczekiwania klientów - brzmi komunikat ze strony banku.
bEUNrvwd

Pandemia koronawirusa sprawiła, że liczba klientów aktywnie korzystających z bankowości mobilnej Pekao przekroczyła na koniec ubiegłego roku 2 mln osób.

To znacząco ogranicza liczbę klientów korzystających z tradycyjnych oddziałów i placówek, dlatego niezbędne jest kontynuowanie ewolucji modelu biznesowego w kierunku dalszej cyfryzacji produktów i usług - zaznaczył w komunikacie bank.

Bank Pekao to część grupy PZU czyli największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej a jego aktywa pod koniec 2020 roku wynosiły 222,38 mld zł.

bEUNrvwe
Zobacz także: Kolejny bank Czarneckiego zostanie przejęty za złotówkę? Giertych komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUNrvwy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
mylioner
9 miesięcy temu
wokół mnie polikwidowali 3 placówki i bankomaty,teraz mam do najbliższej 10km,rezygnuje bo ten bank niedługo bedzie sam dla siebie a nie dla klientów,okopia sie w centrali odkad stał się pisrządowy każda zmiana na gorsze,już za wpłaty na swoje konto trzeba płacić,przynosisz im piniadz do obrotu a oni jeszcze cie kasuja,uciekam z niego zanim zupełnie mnie oskubią
Proletaryusz
9 miesięcy temu
Tere fere usprawnienia dla klientów. Będzie więcej kasy dla milionerów z zarządu banku z zaoszczędzonych pensji zwolnionych, a budżet od podatników obciąży się dodatkowo o zasiłki dla bezrobotnych zwolnionych. I oczywiście przez zmniejszanie szeregowych stanowisk kontaktu z klientem, będzie gorzej z dostępem bezpośrednim
Klient
9 miesięcy temu
Bardzo dobrze. A najwięcej zwolnijcie w PEKAO w Zabrzu na pl. Warszawskim. Nikt tam nie ma poczucia odpowiedzialności za sprawność wpłatomatów zamontowanych na banku.
bEUNrvwz
bbbbbb
9 miesięcy temu
Zarządcy państwowi w firmach są w stanie zmniejszać zatrudnienie, a jakoś w urzędach są w stanie tylko zwiększać...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić