Przerwy w bankach w weekend. Nie będzie można płacić

30

Aż siedem banków zaplanowało sobie prace serwisowe na ten weekend. Jeśli jesteś klientem któregoś z nich, lepiej wypłać gotówkę! Nie będziemy mogli się zalogować do konta, czy też zapłacić BLIK-iem. Problemy pojawią się w: Santander Bank Polska, Credit Agricole, Volkswagen Bank Polska, Toyota Bank, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Pocztowy.

Przerwy w bankach w weekend. Nie będzie można płacić
Wypłata gotówki z bankomatu, zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Kirill Kukhmar)

Przed nami weekend. To niestety jest czas prac serwisowych w bankach. Na najbliższe trzy dni aż siedem banków zaplanowało u siebie przerwy techniczne spowodowane modernizacją systemów. Zapowiada się bardzo dotkliwy weekend dla klientów Santander Bank Polska, Credit Agricole, Volkswagen Bank Polska, Toyota Banku, Banku Polskiej Spółdzielczości i Banku Pocztowego.

W piątek (19.02) problemy pojawią się w Volkswagen Bank Polska od 20:00 do 21:00. W ciągu tej godziny klienci będą mieć utrudniony dostęp do rachunku online, płatności kartą oraz bankowości telefonicznej.

Piątkowy wieczór sprawi też trochę kłopotu klientom Santandera. Od godziny 23 nie będzie dostępu do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Santander zapowiedział też, że od godziny 22:00 w piątek (19.02) do 7:30 w sobotę (20.02) będą trwały prace serwisowe. Nie będzie wtedy można wykonywać przelewów ani płacić blikiem.

Na sobotę przerwę techniczną zaplanował Toyota Bank i Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS). Ten pierwszy w środku dnia od godziny 15 do 18 - wtedy mogą pojawić się problemy w korzystaniu z usług bankowości internetowej, telefonicznej, a także tzw. szybkich płatności, natomiast BPS od godziny 12:40 do 20:30. W tym czasie z powodu prac serwisowych mogą wystąpić przerwy w dostępnie do systemu bankowości elektronicznej.

Bank Polskiej Spółdzielczości zaplanował jednak dwie przerwy. Druga z nich będzie od godziny 20:00 do godziny 1:00 w niedzielę. W tym czasie klienci tego banku nie będą mogli wysłać przelewów natychmiastowych i zagranicznych.

Przerwa w nocy z soboty na niedzielę dotyczy również banku Credit Agricole. W nocy z soboty na niedzielę od godziny 23 do 9 klienci nie będą mogli: zalogować się do aplikacji mobilnej, skorzystać z automatycznego serwisu telefonicznego IVR czy wykonywać płatności przelewem i blikiem.

Bank Pocztowy, oraz jego internetowa odsłona Envelo Bank, zaplanowały prace serwisowe na niedzielę (21.02) od 3 w nocy do 7 rano. W tym czasie klienci nie będą mogli przyłączać karty do portfela cyfrowego (GooglePay, ApplePay, GarminPay). Może być także niedostępna usługa płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji metodą 3D Secure, a także nie będą wysyłane SMS-y z potwierdzeniem usunięcia karty z portfela.

Dobrze zatem uzbroić się w ten weekend w cierpliwość. I gotówkę.

Zobacz także: Kolejny bank Czarneckiego zostanie przejęty za złotówkę? Giertych komentuje
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić