Masz którąś z tych chorób? Tym bardziej uważaj na COVID-19

70

Największe ryzyko zgonu w wyniku zarażenia się koronawirusem dotyczy osób starszych. Wysokim ryzykiem obarczone są także osoby, które mają współistniejące choroby przewlekłe. O jakich chorobach mowa? Oto lista.

Masz którąś z tych chorób? Tym bardziej uważaj na COVID-19
( PAP, EPA)

Naukowcy z Penn State College of Medicine stworzyli listę chorób przewlekłych, które współistniejąc z COVID-19, są potencjalnie bardzo niebezpieczne i podnoszą ryzyko zgonu. Przebadano łącznie 11 chorób, jednak okazało się, że tylko kilka z nich wpływa na podniesienie ryzyka zgonu w sposób warty odnotowania.

Według naukowców to konkretnie choroby takie, jak nowotwór, niewydolność serca, cukrzyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie, a także przewlekła choroba nerek wpływają na zwiększone ryzyko zgonu. Metaanaliza objęła 25 badań.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W badaniach, które poddano analizie, wzięło udział aż 65 tys. osób chorych na COVID-19. Wszystkie osoby miały także jedną z 11 chorób, która potencjalnie mogła wpłynąć na zwiększenie ryzyka zgonu. W badaniach uczestniczyła także grupa kontrolna osób, które były chore tylko i wyłącznie na COVID-19.

Osoby, które przebadano, miały średnio 61 lat. Były więc to osoby starsze, które są zdecydowanie bardziej narażone na powikłania aniżeli inne grupy wiekowe.

Osoby, które wiedzą o wykrytych w ich organizmie współistniejących chorobach przewlekłych, powinny poinformować o nich lekarza. Jeśli test na koronawirusa wskaże wynik pozytywny, będzie miało to znaczenie w związku z dalszą drogą leczenia COVID-19.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić