o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Koszmarny raport. Znów padł rekord zakażeń

80
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało już czwartkowy raport związany z epidemią koronawirusa w Polsce. Niestety, pękła kolejna granica i odnotowaliśmy nowy rekord zakażeń - blisko 8,1 tys!

Koronawirus w Polsce. Koszmarny raport. Znów padł rekord zakażeń
Koronawirus w Polsce. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia (Getty Images, Jacek Szydlowski)
bDeVpIyJ

W czwartek 15 października potwierdzono łącznie 8 099 przypadków koronawirusa. Nowe zakażenia wykryto na terenie następujących województw: mazowieckiego (1306), małopolskiego (1303), wielkopolskiego (835), śląskiego (822), łódzkiego (691), pomorskiego (458), podkarpackiego (420), dolnośląskiego (382), kujawsko-pomorskiego (318), lubelskiego (315), świętokrzyskiego (283), opolskiego (282), warmińsko-mazurskiego (191), zachodniopomorskiego (177), lubuskiego (177), podlaskiego (139).

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że zmarły łącznie 91 osób zakażonych koronawirusem. 84 pacjentów miało choroby współistniejące, a 7 zmarło na COVID-19.

bDeVpIyL

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

W sumie w naszym kraju stwierdzono do tej pory 149 903 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 308 osób.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 6 538 łóżek w szpitalach. Zajętych jest też 508 respiratorów. 296 020 osób przebywa w kwarantannie, a 36 066 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 85 588 zainfekowanych wirusem z Chin.

bDeVpIyR

Ponad 6,5 tys. zakażeń koronawirusem. Za tydzień może to być już 10 tysięcy

bDeVpIzm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
KrystianD.
6 dni temu
A gdzie respiratory, pytam grzecznie? Gdzie odpowiednie maseczki, pytam grzecznie? Śmierć na własnych dłoniach jak widać niektórych nie rusza.
EuPi
6 dni temu
Pewnie znowu po trzysta tysięcy przyznają sobie nagrody za sukcesy?
MC5
6 dni temu
Oczywiście wszystko jest pod kontrolą w obozie dojnej zmiany!
bDeVpIzn
michał
6 dni temu
Szkoda komentować. Ale będzie jeszcze gorzej. Wirus się dopiero rozkręca, a osłabnie na wiosnę
Lek na Covid
6 dni temu
Z ostatnich badań wynika, że pacjenci z COVID-19 znacznie rzadziej cierpią na powikłania i umierają, jeśli w ich organizmie utrzymuje się wystarczający poziom witaminy D. Okazało się, że chorzy, którzy mieli co najmniej 30 ng/mL 25-witaminy D znacznie rzadziej doświadczali ciężkiego przebiegu choroby, w tym utraty przytomności i niedotlenienia. Rzadziej też umierali. Badanie przeprowadzili specjaliści z Boston University School of Medicine na łamach "PLOS ONE"
Najnowsze komentarze (80)
NADZIEJA
5 dni temu
były WAKACJE-WCZASY-PLAŻE BEZ MASECZK-WESELA-INNE IMPREZKI-PRACUJĄCY Z ZAGRANICY W ODWIEDZINACH,KIEROWCY TIRÓW BEZ JAKICHKOLWIEK OGRANICZEŃ-TEŻ ZARAŻJĄ,w Koścołach Komuia do ust bo na ręke to zniwaga-większość mówiła że Cowid to BUJDY- BYŁO Z GÓRY WIADOMO ŻE TAK SIE TO SKOŃCZY ,tym bardziej że kompletnie nie ma lekarstwa na Covid-i jeszcze trzeba czekać z rok-mocarstwa mają problem a co dopiero Polsaka ,pstępujemy jak rozkapryszone dzieci
Moja rada
6 dni temu
Jak idzie wszystko na pińcet, to nie wystarcza dalej. Opodatkować 500+
doniek
6 dni temu
Jak przebada się 36 mln polaków to wyjdzie że 25 mln jest zakażonych
Oooooooo
6 dni temu
To wszystko jest jak Wieża Babel. To nie Smogi i wirusy nas niszczą, sztuczne bez smaku jedzenie nas wykończy. Czemu tyle raka wśród LUDZI? Brak prawdziwego jedzenia.....
123
6 dni temu
Czemu nie podadzą ile ogólnie wykonali testów i z jakiego powodu wielka sciema
Daniel
6 dni temu
A szkoły pootwierane na ościerz. Dzieciaki bezobjawowo sobie zarażają cały kraj. A ty noś bez sensu kawałek bezużyteczne szmaty na twarzy. Kto to wszystko steruje i wymyśla te głupoty?
olo
6 dni temu
jaki koszmar ?
Bsbsbd
6 dni temu
Bzdury niema korony
bDeVpIzf
rtatuj
6 dni temu
jedno mnie w tym wszystkim zastanawia - raporty, skąd? tak błyskawicznie pojawiają się codziennie? Po wyborach jakoś trzeba czekać nawet tydzień zanim usłyszy się jakieś wiarygodne cyfry, a tu codziennie jak w zegarku. Pytam jakie to wiarygodne jak wszędzie takie zamieszanie, ludzie przemęczeni są, sanepid nie daje rady, ALLLEEE codziennie - fru - tys. 2, 3, 4 itd. - oby im ludzi nie zabrakło - Uwaga w Polsce mamy ponad 37 mln. więc więcej nie powinno się zarazić.
Abecadlo
6 dni temu
Teraz.jest rekord śmierci na wirusa jak sami piszecie w tym artykule.zmarlo 91 z czego 7 na wirusa a.ponad 80 bylo nosicielami ale zmarli na choroby dodatkowe. A wiec... Na raka umiera 1300 dziennie Na covid (czysty covid) 7.dziennie Dziękuję za.uwage (Jak pozostale szpitale zamkniecie- na raka umrze 2000 dziennie a.na covid nadal 8
franek
6 dni temu
Siejcie dalej panikę, zemsci się to na Was !!!
Datek
6 dni temu
I po co te maseczki żeby było zakryć zeby jak ktoś ma dziurawe ludzie noszą maseczki a zakażeń coraz więcej tu brak całkowitej logiki i wcale się nie dziwie ze nie chcą chodzić w kagańcach
😇😇😇
6 dni temu
Wow jest nowy rekord🤣 jutro będzie nowszy🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Rak🦞
6 dni temu
Koszmar to jedzenie chemicznej padliny😷
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić