Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Masz ten olej? Ostrzeżenie GIS. Pod żadnym pozorem go nie spożywaj

0

GIS wydał komunikat o wycofaniu produktu spożywczego Rizi - olej z ryżu, pakowanego w butelkach po 500 ml. Produkt pochodzi z Tajlandii i był importowany przez Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading.

GIS wycofuje olej z ryżu Rizi
GIS wycofuje olej z ryżu Rizi

GIS wycofuje olej z ryżu Rizi

Główny Inspektor Sanitarny wydał komunikat o niebezpiecznym produkcie. GIS poinformował o wycofaniu produktu pod nazwą "Rizi. Olej z ryżu", o numerze partii RBHSSC11A.

Badania wykazały m.in. przekroczenie dopuszczalnych norm poziomu estrów glicydowych w oleju z ryżu. "Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Niemiec stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2,37 ± 0,67 mg/kg) oraz wysoki poziom oleju mineralnego (w tym węglowodorów aromatycznych (MOAH): 25,0 ± 7,5 mg/kg i węglowodorów nasyconych (MOSH): 59,5 ± 17,8 mg/kg) w partii oleju z ryżu objętej komunikatem. Na podstawie tych wyników badań władze Niemiec uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny" - czytamy w informacji przekazanej przez GIS.

Wspomniany olej z ryżu jest wycofywany ze sprzedaży. GIS nadzoruje działania, jakie w tym zakresie podejmują przedsiębiorcy w Polsce.

Gis ostrzega w sprawie oleju z ryżu

"Konsumenci, którzy kupili produkt o wskazanym w komunikacie numerze partii, nie powinni go spożywać" - alarmuje GIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić