Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Matecki straszy inwazją migrantów. Zaliczył potężną wpadkę

85

Poseł PiS Dariusz Matecki wyruszył w teren, aby udowadniać, że migranci szturmują zachodnią granicę naszego kraju. Wrzucił do sieci zdjęcia z grupami osób z orientalnymi rysami twarzy, którzy sfotografowali się w Szczecinie. Okazuje się jednak, że zdjęcie pochodzi z corocznego święta muzułmańskiego.

Matecki straszy inwazją migrantów. Zaliczył potężną wpadkę
Matecki straszy inwazją migrantów. Zaliczył potężną wpadkę (X, Dariusz Matecki)

Sytuacja związana z kryzysem migracyjnym na polskich granicach jest trudna. W ostatnich tygodniach w mediach społecznościowych pojawia się wiele doniesień na temat osób z Bliskiego Wschodu czy Afryki, które dostają się na teren Polski. Część z nich jest sprawdzona i oparta o pewne źródła - tak, jak było w przypadki migrantów podrzuconych przez niemiecką policję na nasze terytorium w Osinowie Dolnym.

Jednak niektórzy próbują na kryzysie budować swój kapitał polityczny i to w sposób, który powinien budzić sprzeciw. Dariusz Matecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, ruszył z kampanią na swoich profilach społecznościowych strasząc, że Polska jest zalewana przez migrantów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Napięta sytuacja na granicy. Czy żołnierze powinni móc strzelać? W Białymstoku o aferze

Matecki powołał się na zdjęcie ze święta muzułmańskiego

Problem jednak w tym, że "dowody", jakie znalazł, nie mają pokrycia w rzeczywistości. Jak podaje serwis wszczecinie.pl, poseł PiS użył jako straszaka fotografii z centrum miasta.

Pojawiły się ataki, że wymyślam - że to tylko kilku migrantów. Zatem przedstawiam zdjęcia z dzisiaj. Tylko w Szczecinie są ich tysiące. Idziemy w ślady Niemiec, Francji, Szwecji - ostrzegaliśmy, Tusk oznacza strefy no go. Tusk oznacza dewastację bezpieczeństwa w Polsce - napisał Matecki.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Matecki napisał, że na "placu pod Netto Areną" osób o bliskowschodnich rysach twarzy stało kilkaset. Problem jednak w tym, że 16 czerwca w jednej z sal konferencyjnych Netto Areny w Szczecinie odbywało się obchody święta muzułmańskiego. Na fotografiach są zatem osoby, które zwyczajnie uczestniczyły w wydarzeniu. Przemysław Słowik, szczeciński radny, nie kryje oburzenia zawartością wpisów Dariusza Mateckiego.

To jest skandal. To jest czysty rasizm. Powinniśmy za to karać i politycy szerzący nienawiść powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za takie zachowanie - mówi lokalny polityk, cytowany przez serwis wszczecinie.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić