Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Matura 2020. Matematyka rozszerzona. CKE udostępniła arkusze

0

W poniedziałek 15 czerwca maturzyści zmierzyli się z egzaminem z matematyki na poziomie rozszerzonym. Jakie zadania pojawiły się na maturze? Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła już arkusze.

Matura 2020. Matematyka rozszerzona. CKE udostępniła arkusze
15 czerwca odbył się egzamin maturalny z matematyki rozszerzonej. (PAP, Lech Muszyński)

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym rozpoczął się w poniedziałek o godzinie 9.00 i trwał 180 minut. Z jakimi zadaniami zmierzyli się maturzyści? Na stronie CKE są już dostępne arkusze matury z matematyki rozszerzonej. Są one dostępne TUTAJ - nowa matura i TUTAJ - stara matura.

Arkusz z matematyki rozszerzonej w nowej formule składał się z 15 pytań, za które łącznie można było zdobyć 50 punktów. 4 pytania były zamknięte, a pozostałe otwarte. Maturzyści przystępujący do egzaminu w starej formule musieli rozwiązać 12 zadań, z których wszystkie były otwarte. W późniejszym terminie na stronie CKE zostaną udostępnione odpowiedzi i szczegółowe zasady oceniania.

Maturzyści muszą przystąpić co najmniej do jednego pisemnego egzaminu z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Matematyka jest po języku angielskim i geografii trzecim najczęściej wybieranym przedmiotem. W tym roku chęć przystąpienia do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym wyraziło ok. 66 tys. tegorocznych maturzystów oraz ok. 5,5 tys. absolwentów z lat ubiegłych.

Matura 2020. Kiedy będą wyniki?

Egzaminy maturalne będą trwały do 29 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone 11 sierpnia. Egzamin poprawkowy zaplanowano na 8 września.

Zobacz także: Matura 2020. Dariusz Piontkowski mówi o ewentualnym przecieku. Egamin będzie unieważniony?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić