aktualizacja 

Maturzystka śpieszyła się na egzamin. Trzy auta rozbite

21

Brawurowa jazda 20-letniej maturzystki była przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w Rososzy (woj. lubelskie). Młoda kobieta w drodze na egzamin dojrzałości doprowadziła do zderzenia się trzech pojazdów. Kierującej peugeotem zatrzymano prawo jazdy.

Maturzystka śpieszyła się na egzamin. Trzy auta rozbite
Młoda kobieta w drodze na egzamin dojrzałości doprowadziła do zderzenia trzech pojazdów. (Policja)

W czwartek dyżurny ryckiej komendy po godzinie 8.00 został powiadomiony, że na drodze powiatowej w miejscowości Rososz doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 20-letnia mieszkanka gminy Kłoczew kierując samochodem marki Peugeot w miejscowości Rososz na prostym odcinku drogi podjęła manewr wyprzedzania dwóch pojazdów.

Widząc nadjeżdżający z przeciwnego kierunku ruchu pojazd, zjechała na prawy pas ruchu, gdzie uderzyła w tył wyprzedzanego busa.

20-latka straciła panowanie nad pojazdem, a następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka citroenem.

W wyniku zdarzenia 56-letnia pasażerka citroena doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Natomiast inni uczestnicy zdarzenia, w tym przewożone busem osoby nie odniosły obrażeń - relacjonuje policja.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierujących pojazdami. Wszyscy byli trzeźwi.

Z uwagi na realne stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowanie wypadku drogowego kierującej peugeotem zatrzymano prawo jazdy. Jak się okazało kierująca śpieszyła się na odbywający się tego dnia egzamin dojrzałości.

Po raz kolejny przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze. Poza odpowiedzialnością karną nieodpowiedzialne zachowanie może doprowadzić do tragedii, do utraty zdrowia, a nawet życia - apeuja policjanci.
Zobacz także: Jednak są problemy z gazem? "Niekompetencja Morawieckiego"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić