Jan Manicki
Jan Manicki| 

Zmuszał ich do masturbacji. Prawda o księdzu wyszła na jaw

146

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie księdza jednej z bydgoskich parafii. Duchowny miał zmuszać dzieci do podejmowania czynności seksualnych. Przez blisko 5 lat podawał się za terapeutę.

Zmuszał ich do masturbacji. Prawda o księdzu wyszła na jaw
Ujawniono, co robił ksiądz. Zdj. poglądowe. (Pixabay)

Do skandalu miało wielokrotnie dochodzić na plebanii parafii pw. św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Od czerwca 2015 do marca 2020 ksiądz Rafał K. doprowadzał podstępem chłopców do poddawania się innym czynnościom seksualnym. Miał podawać się za specjalistę od zaburzeń popędu seksualnego.

Ksiądz podawał się za terapeutę seksualnego. Molestował chłopców na plebanii

Gorszące sceny rozgrywały się w mieszkaniu księdza Rafała K. Duchowny wzbudzał zaufanie chłopców, rozmawiając i żartując z nimi. Zapewniał także o swoim profesjonalizmie, twierdząc, że ma uprawnienia do leczenia zaburzeń seksualnych.

Wstrząsające relacje ofiar. "Kazał rozebrać się do naga i masturbować"

"Gazeta Wyborcza" dotarła do wstrząsających relacji ofiar księdza. Chłopcy opowiedzieli, do czego zmuszał ich ksiądz. Do wszystkiego miało dochodzić w "gabinecie terapeutycznym" na plebanii.

Kazał rozebrać się do naga i położyć. Później wszędzie dotykał. Zakrywał mi oczy i kazał się masturbować. Tłumaczył, że musi zmierzyć członek we wzwodzie i potem w stanie spoczynku. Miał do tego krawiecką miarę – opowiedziała jedna z ofiar.

Ksiądz Rafał K. nie od dłuższego czasu nie pełni posługi kapłańskiej w żadnej parafii, po tym jak wcześniej został odwołany z funkcji proboszcza. W związku z zarzutami związanym ze zmuszaniem do innych czynności seksualnych sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu maksymalnie 8 lat pozbawienia wolności.

Obejrzyj także: Ksiądz pedofil molestował 13-latkę. Wyrok odroczono

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić