"Megalodon" w Atlantyku. Nagranie z wycieczkowca ma 30 mln odsłon

160

Tego nikt się nie spodziewał. Turyści byli przerażeni, gdy wokół ich statku wycieczkowego w Atlantyku krążyć zaczął gigantyczny rekin. Był tak niespotykanie wielki, że internauci porównują go do prehistorycznego megalodona.

"Megalodon" w Atlantyku. Nagranie z wycieczkowca ma 30 mln odsłon
Gigantyczny rekin wzbudził przerażenie wśród turystów (TikTok)

Olbrzymie stworzenie zostało uchwycone na wideo opublikowanym na TikToku. Od wtorku film obejrzano już ponad 30 milionów razy. Na nagraniu widać, jak rekin pływa powoli w kółko w pobliżu powierzchni wody, podczas gdy przerażeni pasażerowie statku krzyczą wniebogłosy.

Gigantyczny rekin wywołał popłoch na statku

Internauci są oszołomieni widokiem kolosa na wideo. Niektórzy uważają, że rekin musiał być wymarłym przed milionami lat megalodonem, który osiągał długość do 18 m. W międzyczasie znawcy morskich stworzeń rekinów zidentyfikowali rybę jako żarłacza olbrzymiego.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

To gatunek rekina o cętkowanej skórze, który osiąga do 12 metrów długości i może ważyć 6 ton. Rekiny olbrzymie są nieszkodliwe dla ludzi, nie są agresywne i żywią się zooplanktonem, pływając z otwartą paszczą, aby je złapać.

Można je spotkać od maja do września w południowo-zachodniej Anglii, Walii, na Wyspie Man i na zachodnim wybrzeżu Szkocji. Rekiny olbrzymie są zagrożone wyginięciem chronione w Wielkiej Brytanii na mocy ustawy o dzikich zwierzętach.

Zobacz także: Ogromny rekin zaatakował nurków. Przerażające nagranie z RPA
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić