o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JKM
|

Jan Paweł II i wielka afera. Burza pod postem MEN

859
Podziel się

Ministerstwo Edukacji i Nauki wypuściło we wtorek przeglądarkową grę edukacyjną dotyczącą dziedzictwa Jana Pawła II. Projekt spotkał się z bardzo negatywnymi recenzjami. Część komentatorów zauważyła, że świeckie państwo nie powinno na siłę promować osób związanych z Kościołem katolickim.

Jan Paweł II i wielka afera. Burza pod postem MEN
MEN stworzyło interaktywną grę o Janie Pawle II. (Getty Images, David Hume Kennerly)
bDJqWMCZ

"Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II" jest częścią powstałej ponad roku temu gry "Godność, wolność i niepodległość". Jak podkreśla MEN, ma ona za zadanie "promowanie historii Polski i wartości patriotycznych". Cały projekt miał kosztować blisko 2 mln złotych.

Gra może być wykorzystana podczas zajęć poświęconych wartościom i autorytetom, np. w ramach godziny wychowawczej – czytamy na stronie MEN.
bDJqWMDb

Powstała gra edukacyjna o papieżu. Internauci nie kryją oburzenia

Gra poświęcona polskiemu papieżowi zebrała bardzo negatywne recenzje. Pod postem MEN na temat gry w mediach społecznościowych nie wyłączono możliwości zamieszczania gifów. W związku z tym błyskawicznie pojawiło się tam mnóstwo animacji i przeróbek z Janem Pawłem II.

bDJqWMDh

MEN stworzyło grę o Janie Pawle II. Lawina komentarzy

Większość komentatorów zwróciła uwagę na "niewłaściwy" kierunek, w którym podąża MEN. Podkreślono, że polska edukacja boryka się z wieloma problemami, ale ich rozwiązaniem nie jest stworzenie gry o papieżu. Zauważono także, że promowanie na siłę Jana Pawła II wśród młodych nie jest dobrym posunięciem.

Dokładnie tego potrzeba, by naprawić system edukacji – oceniła ironicznie jedna z osób.

Część użytkowników zwyczajnie wyśmiała nową grę. W komentarzach odniesiono się do doniesień na temat pedofilii w Kościele katolickim w czasie, gdy papieżem był Jan Paweł II. Internauci byli bezlitośni.

bDJqWMDi
Którym przyciskiem tuszuje się pedofilię? – zapytał jeden z internautów.

Inne komentarze były równie ostre.

Zwiększyć stopień propagandy. Uczeń wytrzyma – komentuje internauta..
Świeckie państwo... A co z uczniami innej wiary? Odkąd pan Czarnek objął stanowisko ministra - ręce opadają. Czekam, aż religia stanie się przedmiotem obowiązkowym, z którego będzie można nawet nie uzyskać promocji i z którego dzieciaki będą pisać egzaminy - pisze internautka.
bDJqWMDj

Nie wszystkie komentarze są jednak krytyczne.

Inicjatywa bardzo dobra, pamięć o papieżu i narodzie jest ważna - stwierdził jeden z komentujących.

Obejrzyj także: To nie Jan Paweł II decydował w sprawach o molestowanie? Były duchowny Tomasz Polak wyjaśnia mechanizm

bDJqWMDk
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJqWMDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(859)
Polak
2 tyg. temu
doprowadzą do tego, że Jan Paweł II przestanie być symbolem dobra a stanie się symbolem zła...za co się pisiory wezmą to wszystko zmasakrują
AAA
2 tyg. temu
Dziedzictwo narodowe? Chyba dziedzictwo watykańskie
Polka
2 tyg. temu
Polska nie jest świeckim państwem
bDJqWMDD
Polak.
2 tyg. temu
A czy wdowa (Dziwisz) po JP II wyraziła na to zgodę ?
coo
2 tyg. temu
????
Najnowsze komentarze (859)
Tadex
2 tyg. temu
A ja się cieszę że tworzyła się historia na moich oczach że żyłem obok papieża Polaka cóż to byly za pielgrzymki pełne radości milosci i ta radość w oczach każdego Polaka to było święto wszystkich chrześcijan do dziś pamiętam czuwanie na lotnisku w Bydgoszczy a niektóre wpisy byc moze naszej młodzieży są nie naczasie (gry nie popieram)
J123
2 tyg. temu
Brawo MEN. Działajcie tak dalej a coraz więcej ludzi będzie chodzić do kościoła.
Mario64
2 tyg. temu
Ludzie opamiętajcie się Jan Paweł II razem z prezydentem Reaganem dali podwaliny naszej wolności a my za jakąś tajemnicza propagandą opluwamy podstawy naszej wolności. I jeszcze jedno Narod który niszczy swoją przeszlosc nie ma prawa do przyszlosci
Dom szatana
2 tyg. temu
Ludzie Papież jest tylko jeden OJCIEC ŚWIĘTY PAPIEŻ FRANCISZEK a dzieciom nie przypominajcie o Teofilach tych co zezwalali na krzywdzenie dzieci
Jakiś typ
2 tyg. temu
Niech każdy wierzy w co chcę. Dla jednych niech będzie że Jan Paweł 2 był Wielkim Polakiem a dla drugich nie i mieć to w dupie albo napisze jak ktoś napisze to napisze kurde ma swoje poglądy i swoje zdanie.
Lok
2 tyg. temu
Świeckie państwo 🤣🤣🤣 od kiedy? Co jeszcze nie wymyślicie.
Warszawiak74
2 tyg. temu
Świeckie państwo to nie państwo wyznawców truchła Lenina.
Jejku...
2 tyg. temu
Od kiedy Polska jest świeckim państwem?! Sorry, ale to jest dno dziennikarskie!
bDJqWMDv
daro73
2 tyg. temu
Mam 49lat i nie nadążam .Żeby naszego Karola umieszczać w grach czy na banknotach to już grubo coś jest nie tak ,czy ci mądrzy wykształceni nie słuchali jego nauk ,czy pamiętacie co mawiał o współczesnym niewolnictwie i jak to działa.
JAKUBOWY SYN.
2 tyg. temu
JEST TU WIELE LUDZI NORMALNYCH POTRAFIĄ DOCENIĆ MĄDROŚĆ POBOŻNOŚĆ NASZEGO WIELKIEGO PAPIEŻA POLAKA. NIE MAM NIC DO KOLEJNYCH PAPIEŻY. ALE TO NASZ JAN PAWEŁII ZAPOCZĄTKOWAŁ WSZYSTKO CO NAJLEPSZE. TERAZ JEST ŁATWO NAŚLADOWAĆ NAJLEPSZEGO. JESTEM DUMNY, ŻE JESTEM POLAKIEM I TAK NIECH POZOSTANIE, CHCĘ ODWIEDZAĆ Z RODZINĄ INNE PAŃSTWA.
Lump
2 tyg. temu
Znajdzie się w Polsce jakaś siła polityczna, która wypowie w końcu konkordat?
lew
2 tyg. temu
bylo minelo ida inne czasy
Kajt
2 tyg. temu
Wielki Polak połowa z tych co szydzą nie może się z tym pogodzić ze ktoś potrafił nieść światu jakieś wartości bo są puści w środku ponadto w głowie mają próżnię byle opluć znieważyć kogoś kto jest lepszy taki ich hejt szkoda że przeciwko nim. Normalny człowiek nie słucha tego bełkotu i specjalnie się tym nie przejmuje szkoda tylko że w języku polskim piszą to gówno trochę to irytuje najbardziej
Tadex
2 tyg. temu
No prosze gra o naszym sw.janiepawle2 i czemu ma to służyć dziedzictwo kultury naszego papieża można przecież opisać w pieknie ilustrowanych książkach opisując wyraziście uczucia milosci do ludzi milosci do kazdej rodziny opisać zasługi dla naszego kraju którego tak kochał niech czytelnik w zadumie pomyśli jakim człowiekiem był nasz papież taka gra mnie nie przekonuje Ps.moze Men wymyśli grę która uczy katechezy z pożytkiem dla naszej mlodziezy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić