Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Co ma Jan Paweł II do przedsiębiorczości? Czarnek planuje lekcje

36
Podziel się:

W wywiadzie, którego minister edukacji udzielił dla "Gościa Niedzielnego", pojawiła się propozycja dotycząca lekcji podstaw przedsiębiorczości. Przemysław Czarnek proponuje, aby analizowane były na nich fragmenty encyklik Jana Pawła II.

Co ma Jan Paweł II do przedsiębiorczości? Czarnek planuje lekcje
Encykliki Jana Pawła II na lekcjach przedsiębiorczości w szkołach? (Agencja Gazeta, Slawomir Kaminski)

Przemysław Czarnek w wywiadzie udzielonym dla "Gościa Niedzielnego" przyznał, że byłby zainteresowany pomysłem wprowadzenia nauczania Jana Pawła II do szkół. Na różnych przedmiotach analizowano by różne fragmenty encyklik, w których kanonizowany papież opisywał różne płaszczyzny życia człowieka.

I tak na przykład na lekcji przedsiębiorczości uczono by młodzież, czym jest "wolny rynek". Definicję znajdziemy w jednej z encyklik.

Na przykład, gdy uczymy podstaw przedsiębiorczości, moglibyśmy wprowadzić fragmenty papieskich encyklik na temat tego, czym jest praca, wolny rynek, sprawiedliwość społeczna itp. Chodzi nie tyle o wymiar religijny, ile o etyczne spojrzenie na przedsiębiorczość - mówił w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" Przemysław Czarnek, cyt. przez PAP.

Minister nazywa Jana Pawła II "wielkim rodakiem" i "autorytetem", podkreśla, że dzisiaj młodzież nie wie, jak wiele mu zawdzięcza. Wprowadzenie do szkół dzieł, które napisał Jan Paweł II, mogłoby pomóc im to uświadomić. Minister żywi nadzieję, że nauczanie Jana Pawła II będzie częściej pojawiało się na lekcjach w szkołach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
Wacek
rok temu
Współczuje tym młodym ludziom że mają takiego fanatyka u steru.
lech
rok temu
Wielkość intelektu porażaająca - poraża inne umysły - za trzy lata będą skutki.
AAAAAAA
rok temu
Tak wygląda i zachowuje się człowiek po szczepionce.
Ksms
rok temu
Proszę bardzo chcesz sobie czytać dziś JP2 to idź.czytaj w kościele!! Odechciewa się w tym kraju żyć
Ada
rok temu
Kurczę co ten człowiek bredzi... powinniśmy wprowadzić dzieła Ludwiga von Misesa,Eugen von Böhm-Bawerk, F.A. Hayek, i innych wybitnych naukowców.
And
rok temu
Proponuje czytać encykliki JPII naszemu rządowi może by się czegoś nauczył.
jjj
rok temu
powie mi ktoś czemu jeszcze nie wyszliśmy wszyscy na ulicę i nie poszliśmy pod siedzibę rządu? To co się dzieje w Polsce jest straszne a to nasz kraj i my powinniśmy coś zrobić aby rydzyk czarnek Kaczyński zniknęli
czarny
rok temu
Jak napiszę co myślę o Czarnku, to nikt tego nie opublikuje. Takie rzeczy tylko w Polsce a my śmiejemy się z Rosji. Dobrze że głupota nie jest jak COCID chociaż patrząc na polityków, to nie jestem tego taki pewny
taka prawda
rok temu
proszę zauważyć jak oni wszyscy mówią pod tępą publiczkę wiedzą że ich u polaczków jest od groma i głosy są jak wczoraj ten soboń czy jak mu tam
aza
rok temu
Przedsiębiorczość księży w gwałceniu dzieci i unikaniu kary,!
John
rok temu
Niektórzy bredzą i bez używek.
Polka
rok temu
Nieee,to się nie dzieje naprawdę, nie?ludzie,nie mamy obecnie XII wieku?!
TolekBanan
rok temu
Z calym szacunkiem dla Jana Pawła II. Czy wy politycy to woogole jesteście normalni. Co będzie puzniej? Na naukach jazdy będą omawiane wszystkie samochody jakimi poruszał się papierz? A na egzaminie cukierniczym każdy będzie musiał zrobić kremówkę wadowicka i znać jej historie? Pozdrawiam
Słowianka
rok temu
Krokodylek Tirek zmienia świat.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić