o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
HNM
|

Co ma Jan Paweł II do przedsiębiorczości? Czarnek planuje lekcje

35
Podziel się

W wywiadzie, którego minister edukacji udzielił dla "Gościa Niedzielnego", pojawiła się propozycja dotycząca lekcji podstaw przedsiębiorczości. Przemysław Czarnek proponuje, aby analizowane były na nich fragmenty encyklik Jana Pawła II.

Co ma Jan Paweł II do przedsiębiorczości? Czarnek planuje lekcje
Encykliki Jana Pawła II na lekcjach przedsiębiorczości w szkołach? (Agencja Gazeta, Slawomir Kaminski)
bDTssLOt

Przemysław Czarnek w wywiadzie udzielonym dla "Gościa Niedzielnego" przyznał, że byłby zainteresowany pomysłem wprowadzenia nauczania Jana Pawła II do szkół. Na różnych przedmiotach analizowano by różne fragmenty encyklik, w których kanonizowany papież opisywał różne płaszczyzny życia człowieka.

I tak na przykład na lekcji przedsiębiorczości uczono by młodzież, czym jest "wolny rynek". Definicję znajdziemy w jednej z encyklik.

bDTssLOv
Na przykład, gdy uczymy podstaw przedsiębiorczości, moglibyśmy wprowadzić fragmenty papieskich encyklik na temat tego, czym jest praca, wolny rynek, sprawiedliwość społeczna itp. Chodzi nie tyle o wymiar religijny, ile o etyczne spojrzenie na przedsiębiorczość - mówił w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" Przemysław Czarnek, cyt. przez PAP.

Minister nazywa Jana Pawła II "wielkim rodakiem" i "autorytetem", podkreśla, że dzisiaj młodzież nie wie, jak wiele mu zawdzięcza. Wprowadzenie do szkół dzieł, które napisał Jan Paweł II, mogłoby pomóc im to uświadomić. Minister żywi nadzieję, że nauczanie Jana Pawła II będzie częściej pojawiało się na lekcjach w szkołach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTssLOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Wtf man
3 miesiące temu
Pozwolcie bym byl pierwszy to powiedziec. Kto go wpuscil do ministerstwa i kiedy sie skonczy cofanie Polski do sredniowiecza?
Bat Chłopski
3 miesiące temu
Pierwszy raz się z panem zgodzę! Powiem więcej - kościółek powinien być podawany na studiach ekonomicznych za wzór prowadzenia globalnej firmy (z bardzo dochodowymi oddziałami znajdującymi się praktycznie w każdej wsi). Microsoft czy Google to przy kościółku mały Pikuś. Musieli napisać software, do którego trzeba zatrudnić tysiące informatyków, którym trzeba co miesiąc niemało płacić. Muszą też płacić miliardy na reklamę. A kościółek nikomu nie płaci. On tylko bierze! Nawet za sakramenty od najbiedniejszych i potrzebujących bierze kasę!
weens
3 miesiące temu
mam wrażenie że kowid nie ma wpływu na płuca ale na głowę - bardzo źle się dzieje
bDTssLOX
Polecam
3 miesiące temu
Panie Ministrze niech Pan lepiej przeczyta Biblię i zweryfikuje jaka była wola Boga Jezusa.
tom
3 miesiące temu
Wpychanie na siłę religijnego obłędu przyniesie tylko skurek odwrotny, więc mnie to nie rusza.
Najnowsze komentarze (35)
lech
2 miesiące temu
Wielkość intelektu porażaająca - poraża inne umysły - za trzy lata będą skutki.
AAAAAAA
3 miesiące temu
Tak wygląda i zachowuje się człowiek po szczepionce.
Ksms
3 miesiące temu
Proszę bardzo chcesz sobie czytać dziś JP2 to idź.czytaj w kościele!! Odechciewa się w tym kraju żyć
Ada
3 miesiące temu
Kurczę co ten człowiek bredzi... powinniśmy wprowadzić dzieła Ludwiga von Misesa,Eugen von Böhm-Bawerk, F.A. Hayek, i innych wybitnych naukowców.
And
3 miesiące temu
Proponuje czytać encykliki JPII naszemu rządowi może by się czegoś nauczył.
jjj
3 miesiące temu
powie mi ktoś czemu jeszcze nie wyszliśmy wszyscy na ulicę i nie poszliśmy pod siedzibę rządu? To co się dzieje w Polsce jest straszne a to nasz kraj i my powinniśmy coś zrobić aby rydzyk czarnek Kaczyński zniknęli
czarny
3 miesiące temu
Jak napiszę co myślę o Czarnku, to nikt tego nie opublikuje. Takie rzeczy tylko w Polsce a my śmiejemy się z Rosji. Dobrze że głupota nie jest jak COCID chociaż patrząc na polityków, to nie jestem tego taki pewny
taka prawda
3 miesiące temu
proszę zauważyć jak oni wszyscy mówią pod tępą publiczkę wiedzą że ich u polaczków jest od groma i głosy są jak wczoraj ten soboń czy jak mu tam
bDTssLOP
aza
3 miesiące temu
Przedsiębiorczość księży w gwałceniu dzieci i unikaniu kary,!
John
3 miesiące temu
Niektórzy bredzą i bez używek.
Polka
3 miesiące temu
Nieee,to się nie dzieje naprawdę, nie?ludzie,nie mamy obecnie XII wieku?!
TolekBanan
3 miesiące temu
Z calym szacunkiem dla Jana Pawła II. Czy wy politycy to woogole jesteście normalni. Co będzie puzniej? Na naukach jazdy będą omawiane wszystkie samochody jakimi poruszał się papierz? A na egzaminie cukierniczym każdy będzie musiał zrobić kremówkę wadowicka i znać jej historie? Pozdrawiam
Słowianka
3 miesiące temu
Krokodylek Tirek zmienia świat.
Zed
3 miesiące temu
I potwierdzają się słowa Jarosław Prezesa - oni wszyscy są z innej planety ! Planety absurdu, ignorancji i arogancji ...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić