Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|

Papież wszystko odwołał! Tradycję zapoczątkował Jan Paweł II

78
Podziel się

Papież Franciszek odwołał w tym roku tradycyjną ceremonię chrztu niemowląt w Kaplicy Sykstyńskiej. O sprawie poinformowały media w Watykanie. Wszystko przez pandemię COVID-19.

Papież wszystko odwołał! Tradycję zapoczątkował Jan Paweł II
(Getty Images)
bEUwPhKd

Franciszek zrezygnował z zaplanowanej na 10 stycznia uroczystości. Ma to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Niemowlęta zostaną ochrzczone w parafiach, do których należą ich rodzice.

Zapobiegawczo, ze względu sytuację zdrowotną, tradycyjny chrzest dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej odbywający się w rocznicę Chrztu Pańskiego, któremu zwyczajowo przewodniczy Ojciec Święty, nie będzie obchodzony w tym roku – poinformowało we wtorek biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.
bEUwPhKf

Tradycję zapoczątkował Jan Paweł II. Odstępstwo od reguły

Tradycję chrzczenia dzieci wśród fresków Michała Anioła zapoczątkował św. Jan Paweł II. Polski papież po raz pierwszy udzielił chrztu 9 dzieciom w Kaplicy Paulińskiej w 1981 roku. Od tego czasu dzieci osób pracujących w Watykanie były chrzczone właśnie tam.

Papież Franciszek nie ochrzci dzieci. Winny koronawirus

W zeszłym roku Franciszek ochrzcił w Kaplicy Sykstyńskiej 32 niemowlęta. Znalazło się wśród nich 17 chłopców i 15 dziewczynek. Z powodu koronawirusa w tym roku uroczystość nie dojdzie do skutku.

bEUwPhKl

W kościelnym kalendarzu liturgicznym święto Chrztu Jezusa kończy okres Bożego Narodzenia. Przypada ono w pierwszą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Okres bożonarodzeniowy zaczyna się mszą 24 grudnia.

Obejrzyj także: Papież apeluje o zachowanie dystansu. Nie będzie już gromadził się z wiernymi

bEUwPhKm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUwPhKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
korbacz1
11 miesięcy temu
Dobrze uczynił papież Franciszek.Ochrzczone dzieci gdzie indziej o tym nie wiedzą a sakrament pewnie ma tę samą wartość.
Tomek
11 miesięcy temu
Niedlugo wszystko odwola on sie boi swieconej wody jan diabel.juz zrobil oltarz węża wierni niedlugo nie beda wiedziec ze modla sie do diabla nie boga . Taki jest franciszek poczekajcie zobaczycie co on zrobi juz w jego ojczyznie moga zabijac dzieci jakos cisza o tym a o obronie imograntow ktorzy wysadzaja innych ciagle pierdoli a zycie nienarodzone nie jest wazne?
Bozenna.H
11 miesięcy temu
I tak"prawdziwi" katolicy nie szanują papieża Franciszka. Niestety dzisiaj Polska zmierza w stronę państwa fundamentalnie kościelnego. W sądzie kłodzkim aktualnie toczą się dwie sprawy karne z powodu jednego zdarzenia sprzed 4 laty na terenie Sanktuarium Marii Śnieżnej koło Międzygórza, gdy to ksiądz wyrwał telefon, który potem zniszczył i pozbawił karty pamięci, bo tam nagrywane było agresywne zachowanie księdza. Ograbiony śmiał się bronić więc państwo Polskie ściga go z art 157 par 2 kk- tzw. obrażenia naruszające czynności ciała poniżej 7 dni oraz art.196- obraza uczuć religijnych.W necie: KSIĄDZ Z PARALIZATOREM! Latem 2016 roku ksiądz ten poraził paralizatorem niewinnego człowieka!!! Na całe szczęście dla porażonego, że się nie bronił, bo inaczej zostałby oskarżony. Pamiętajcie popełnia przestępstwo ten kto broni się przed napastliwoscią księdza! Jedno zdarzenie dwie sprawy karne, ale może ksiądz pomyśli sobie o czymś jeszcze więc organy Państwa Polskiego pewnie gotowe do dyspozycji.
bEUwPhKH
Ludzie
11 miesięcy temu
Te tytuły na tym paortalu są tak pisane aby wprowadzać zamęt ,sensację, rozłam. Tutaj chodzi ,że ze względu na wirusa odwołał a piszą tak by ludzie rozumieli ,ze zlikwidował. Póprawdy,klamstewka,zamęt itd to domena tego portalu
Eda
11 miesięcy temu
Co chwilę organizują sobie jakąś zabawę z pospólstwa
Skomentuję tu
11 miesięcy temu
Bergoglio syn włoskich imigrantów fałszywy prorok.
Jest to
11 miesięcy temu
False pope 👹
Sssss
11 miesięcy temu
"Polski papież Jan Paweł II", to on nie był papieżem innych katolików a tylko Polaków? Ale jak napiszą polskie obozy koncentracyjne to już się wszyscy bulwersują. To jak to jest polski bo Polak, no to i polskie bo w Polsce. Chyba raczej i tu i tu powinno być inaczej. A mianowicie katolicki choć Polak i faszystowskie choć w Polsce. Tyle w temacie.
Zasmucony
11 miesięcy temu
Papierz to Benedykt XVI Franciszek to antypapież Więc czemu się dziwicie?
Piotr
11 miesięcy temu
Ktoś pisze ktoś czyta i nie wiadomo czy to jest prawda często łatwo dajemy się manipulować
Paranoja
11 miesięcy temu
Ludzie, niezależnie od tego czy papież wierzy w pandemię czy nie wierzy jego decyzje są podyktowane odgórnymi wytycznymi. Po prostu stara się zachować spokój i zdrowy rozsądek, nie chce narażać ani siebie, ani małych dzieci i ich rodzin na jakiekolwiek problemy zdrowotne. A teksty w stylu, że Bóg nas ochroni są jak wiara w św. Mikołaja-niby jest, a niby nie ma, więc prezenty i tak kupią rodzice. Zatem, jeśli nie będziemy się stosować do zasad sanitarnych, to żadna, nawet najświętsza woda czy modlitwa nas nie ochroni. Proste. Już u nas zakozaczył ksiądz, właśnie niedawno go pochowali, a pół kościoła na kwarantannie, bo niestey ksiądz zmarł na covid-19, drugi ksiądz także w ciężkim stanie, ale był dużo młodszy, więc jako tako ogarnął temat.
Swiadomosc
11 miesięcy temu
Antychryst przyszedł i usiadł na tronie pańskim!!! Wersus 19 stworzony został przez Boga więc dlaczego boski prorok się go boi?
Ag 35%
11 miesięcy temu
Niektórzy wierzą że pochodzimy od małpy, świat powstał na skutek wybuchu. Ale Ci co dostali drugie życie wiedzą jak jest i wszyscy mówią o Bogu. To jest jedyną nadzieją. Kościół to my ludzie a Jezus wybrał Piotra mimo że się go zaparł. A mógł wybrać innego. Widocznie wie że jesteśmy słabi.
bEUwPhKz
Leszek
11 miesięcy temu
Co ze słowami naszego Pana Jezusa Chrystusa: Ufajcie, Jam Zwyciężył świat! Czy też : Nie bądźcie tacy bojaźliwi! Uważajcie na swoje dusze, cóż wam przyjdzie z tego,że cały świat zdobędziecie a na duszy poniesiecie szkodę?! Poprostu z jednej strony, żal mi łudzi wierzących, którzy w trosce o swoje życie ziemskie zapominają o życiu wiecznym z jednej strony ,z drugiej jest mi za nich wstyd. Coraz wyraźniej widać, kto ma z tego stanu świadomości obecnie wierzących najwięcej korzyści?! Cóż mi przyjdzie za korzyść z kilku lat przeżytego więcej życia wobec pozbawionych możliwości narodzenia milionów istnień ludzkich, których płody są wykorzystywane dla szczepionek. Jest to największe szatańskie przedsięwzięcie wszech czasów!!! Biada tym którzy w jakikolwiek sposób uczestniczą w tym działaniu. Lepiej byłoby gdyby się nigdy nie narodzili!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić