Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Mężczyzna zmarł 4 godziny po szczepieniu. Pfizer wydał oświadczenie

132
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia Ukrainy bada przyczynę śmierci 47-letniego mężczyzny, który zmarł cztery godziny przyjęciu szczepionki firmy Pfizer. Koncern farmaceutyczny wydał w tej sprawie oświadczenie - podaje agencja Reutera.

Mężczyzna zmarł 4 godziny po szczepieniu. Pfizer wydał oświadczenie
Pfizer wydał oświadczenie w sprawie śmierci zaszczepionej osoby (Getty Images)
bEJvGRLV

Ukraiński resort zdrowia podał, że zgodnie z ukraińskim prawem i międzynarodowymi standardami, każdy zgon, który nastąpi w ciągu 30 dni od szczepienia, musi zostać zbadany. Według ukraińskich mediów lekarze wstępnie ustalili, że przyczyną śmierci pacjenta były choroby serca.

Zmarł 4 godziny po szczepieniu. Pfizer wydal oświadczenie

Pfizer stwierdził w oświadczeniu, że nie odnotowano związku między zgonem a szczepionką, a kolejne pięć osób zaszczepionych z tej samej fiolki co zmarły nie miały żadnych powikłań.

bEJvGRLX
Nasze myśli są związane z rodziną w żałobie. Bardzo poważnie traktujemy zdarzenia niepożądane, które są potencjalnie związane z naszą szczepionką przeciwko COVID-19, BNT162b2. Zaznaczamy, że w tej chwili nie ustalono żadnego związku przyczynowo-skutkowego w tym przypadku – podał Pfizer w oświadczeniu, cytowany przez agencję Reutera.

"Do tej pory ponad 400 milionów ludzi na całym świecie zostało zaszczepionych naszą szczepionką. Należy zauważyć, że poważne zdarzenia niepożądane, które nie są związane ze szczepionką, mogą niestety wystąpić w podobnej częstotliwości, jak w populacji ogólnej" - dodał Pfizer.

bEJvGRMd

Około 2 milionów ludzi na Ukrainie otrzymało pierwszą dawkę szczepionki od lutego, ale do tej pory nie zgłoszono żadnych zgonów spowodowanych szczepieniem. Ukraina, z populacją 41 milionów, była jednym z krajów europejskich najbardziej dotkniętych pandemią, z około 2,24 milionami przypadków COVID-19 i 52 460 zgonami na dzień 3 lipca.

Zobacz także: Kiedy szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia? Prof. Horban wskazuje możliwy scenariusz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJvGRMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
Zaszokowany
2 miesiące temu
14 osób z mojego otoczenia zginęło po Pfizer. Zdrowy 40 latek najmłodszy. W firmie brak 60 latka zdrowego, zgony różne, od razu, po dwóch dniach, po drugiej dawce, jeden neurologiczny przypadek bo leczona była na raka ... To, że przypadkowe podanie nie zaszkodziło, i to że przypadkowe podanie doprowadziło do śmierci - to sa powody do nie dopuszczenia (ZABRONIENIA), do obrotu tej rosyjskiej ruletki.
Grzegorz
2 miesiące temu
Mógł mieć chorobę serca ( jak wielu z nas) i żyć ...ale szcze..pionka pomogła mu się przenieść na tamten świat.... Bezczelność tych firm jest ogromna... Zarabiają teraz na tej sytuacji tyle, że jeśli twierdzą, że szczepionki są tak bezpieczne, to ONI powinni płacić odszkodowania za powikłania i śmierć, dlaczego mają nadal być zwolnieni z tego obowiązku i jeszcze nie płacą podatków! To oburzające ! Z tym powinno się coś zrobić w trybie natychmiastowym!
Lulu
3 miesiące temu
Ja tam na pewno ich królikiem doświadczalnym nie będę
bEJvGRMz
Znafca
3 miesiące temu
Oświadczenie bez przyłożonej lufy karabinku do łba się nie liczy. Jak to głosi mądre przysłowie"zaufanie jest dobre ale kontrola lepsza".
Gość
3 miesiące temu
Zgony po szczepieniach to też Rosja? Wszystkie zgony u nas zamiatane pod dywan... Robicie z ludzi idiotów.
hgdf
3 miesiące temu
No właśnie! Choroba serca, czy inna jest przeciwskazaniem do tych szczepień. A czy ktoś klasyfikuje pacjentów? Ten człowiek żyłby z ta wadą jeszcze co najmniej drugie czterdzieści lat
BEA
3 miesiące temu
Firmy farmaceutyczne nie biorą odpowiedzialności za działania uboczne szczepionek na covid, zatem dajemy się zaszczepić na własną odpowiedzialność. Nie wiem co zawiera szczepionka, nie wiem, nic jaki będzie miała wpływ na moje organa - nie biorę.
Hmmm
4 miesiące temu
Dlatego ja się nie szczepie bo mam różne dolegliwości między innymi alergie i po wstrząsie anafilaktycznym więc wolę nie ryzykować bo podejrzewam że pewnie też bym po takiej chemi albo odleciał albo odpadł,puki co nic mi nie ma i nie zaryzykuje zdrowiem i życiem na rzecz jakiś szczepionek,chemii, przepisów bo ktoś tak sobie wymyślił więc mówię że takiego Ooo !!!
Zombie
4 miesiące temu
Mnie zaszczepili i ożyłem
Aneta
4 miesiące temu
Czy ktoś spodziewał by się innego oświadczenia?Halo ziemia.
Sceptyk
4 miesiące temu
Sześciu trafiło ale jeden wygrał. Swoista loteria.
jcos
4 miesiące temu
Szczepionki na covit są niebezpieczne dla życia i nie ma znaczenia jak firma je robi ludzie po nich umierają tego nie napisze nikt
Sop
4 miesiące temu
A zmuszają nas do szczepień grożą karmi A za śmierć nikt nie bierze odpowiedzialności dla ty wielkich firm farmaceutycznych liczy się tylko kasa
bEJvGRMr
masuo
4 miesiące temu
jest wiele zgonów po przyjęciu szczepionki. Ustalenie związku bezpośredniego w obecnych realiach jest czysto hipotetyczne. Firmy farmaceutyczne nie odpowiadają za nic.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić