Mężczyzna zwrócił im uwagę na rzucony papierek. Został zaatakowany

32

W Andrychowie (woj. małopolskie) policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy na jednym z osiedli pobili 65-letniego mężczyznę. Wcześniej zwrócił on uwagę na rzucony papierek. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a sprawcom grozi poprawczak.

Mężczyzna zwrócił im uwagę na rzucony papierek. Został zaatakowany
Zaatakowali 65-latka, który zwrócił im uwagę (Policja Małopolska)

Do zdarzenia doszło w Andrychowie (woj. małopolskie) w zeszły czwartek. Dyżurny lokalnego Komisariatu Policji dostał informację, że na ul. Lenartowicza został pobity przez grupę nastolatków 65-letni mężczyzna. Policja przyjechała na miejsce zdarzenia, aby ustalić jego okoliczności.

Jak się okazało, na ul. Lenartowicza trzej nastolatkowie spożywali alkohol, a następnie chodzili bez celu po okolicy. Gdy przechodzili przez przejście dla pieszych, jeden z nich wyrzucił papierek na ziemię, co zauważył 65-letni mieszkaniec jednego z pobliskich bloków. Mężczyzna zwrócił uwagę chłopakowi, co wyraźnie nie spodobało się nastolatkowi.

65-letni mężczyzna został zaatakowany

Najpierw zaczęła się ostra dyskusja słowna, po czym jeden z nastolatków uderzył 65-latka pięścią w twarz, a następnie przewrócił na ziemię i zaczął kopać po całym ciele. Starszemu mężczyźnie chciał pomóc jego kolega, ale odepchnął go 16-latek, który również zaczął bić 65-latka. Następnie wszyscy uciekli z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze szybko namierzyli ślad nieletnich i zatrzymali całą trójkę. Jak się okazało, byli to dwaj 16-latkowie oraz 15-latek, mieszkańcy gminy Andrychów. Jak informuje Małopolska policja, jeden z 16-latków w trakcie zatrzymania zachowywał się lekceważąco, nie stosował się do poleceń policjantów.

Nastolatkowie usłyszeli już zarzuty

15-latek usłyszał już zarzuty. Dotyczą one udziału w pobiciu, natomiast jednemu z 16-latków zarzucono popełnienie trzech czynów karalnych tj. udział w pobiciu, znieważenie policjanta oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów.

Jak informuje lokalna policja, nastolatkowie zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich. O dalszych losach 15- i 16-latka zadecyduje sąd. Grozi im dłuższy pobyt w poprawczaku.

Zobacz także: Zakopianka pod wodą [WIDEO]
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić