Miał uzdrawiać a gwałcił. Skazano go na 118 lat więzienia

12

Podawał się za uzdrowiciela, a w zaciszu gabinetu molestował i gwałcił swoje potrzebujące pomocy pacjentki. Po pięciu latach od ujawnienia sprawy, brazylijski szarlatan, Joao Teixeira de Faria został skazany na 118 lat więzienia.

Miał uzdrawiać a gwałcił. Skazano go na 118 lat więzienia
fałszywy uzdrowiciel skazany za gwałty na pacjentkach (Adobe Stock Facebook, AM POST)

O sprawie fałszywego uzdrowiciela z Brazylii zrobiło się głośno w 2018 roku gdy pojawiły się pierwsze doniesienia kobiet, opowiadających wprost, co spotkało je w trakcie wizyty w gabinecie.

Wcześniej 81-letni Joao Teixeira de Faria, znany także jako Joao de Deus, co w polskim tłumaczeniu oznacza "Jan od Boga" cieszył się ogromną, światową sławą i "leczył" w swoim rodzinnym miasteczku Abadiania, gdzie prowadził swój "duchowy szpital".

Szarlatan działał z powodzeniem od 2013 roku, miesięcznie miało trafiać do niego nawet 10 tysięcy osób, a sam uzdrowiciel pojawił się nawet w słynnym programie "Oprah Winfrey show".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Jezus na stadionie". Kim jest ojciec John Bashobora?

Spektakularne pasmo oszustw zdołało przeciąć dopiero ujawnienie się jednej z ofiar. Była to Holenderka, która opowiedziała w brazylijskiej telewizji o gwałcie, którego dopuścił się Joao de Deus.

Po jej wystąpieniu milczenie przerwały też inne ofiary i zaledwie w ciągu kilku dni do prokuratury trafiło ponad 300 zawiadomień obciążających seksualnego drapieżcę.

To jednak nie wystarczyło, cieszący się poparciem także lokalnych władz i rozpoznawalny na całym świecie "Jan od Boga" wielokrotnie wywinął się od odpowiedzialności.

Zwalniano go z aresztu, a ostatecznie gwałt udowodniono jedynie w przypadku czterech kobiet. Dopiero teraz sędzia sądu karnego w Goias, Marcos Boechat skazał go na 118 lat, sześć miesięcy i 15 dni więzienia pod zarzutem gwałtów.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić