aktualizacja 

Miała zostać ukamieniowana. Straszne odkrycie dzień przed egzekucją

449

Salima uciekła z domu rodzinnego z mężczyzną, w którym się zakochała. Finał ich miłosnej historii jest jednak tragiczny. Para została schwytana przez talibów. Młoda kobieta miała zostać ukamieniowana, jednak na dzień przed wyznaczonym terminem egzekucji znaleziono ją martwą.

Miała zostać ukamieniowana. Straszne odkrycie dzień przed egzekucją
24-latka miała zostać ukamieniowana. Przyłapano ją z mężczyzną, z którym nie była spokrewniona. Zdj. ilustracyjne (Getty Images, Kaveh Kazemi)

Jak informuje "Daily Mirror", Salima oraz Sirajuddin - niezaślubiony partner 24-latki - uciekli z domów, aby w końcu się pobrać. Parę jednak schwytali afgańscy talibowie, którzy zastrzelili młodego mężczyznę, a kobietę aresztowali.

Zakochała się i uciekła z domu. Skazano ją na śmierć

Salima została oskarżona o cudzołóstwo i na tej podstawie skazana na śmierć przez ukamieniowanie. Wyrok na 24-latce miał zostać wykonany w piątek 14 października, jednak ostatecznie do egzekucji nie doszło. Dzień przed wyznaczoną datą kobietę znaleziono martwą.

"Daily Mirror", powołując się na przekazy "trzech lokalnych źródeł", podaje wersję, że Salima miała popełnić samobójstwo przez powieszenie. Już następnego dnia odbył się pogrzeb 24-latki. Doniesienia brytyjskiej gazety potwierdził także Abolfida Ghor Badri, rzecznik szefa policji w Ghor, prowincji w centralnej części Afganistanu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Afgańczycy chcą powrotu turystów. Planują odbudowę zabytków i miejsc historycznych

Co więcej, Abolfida Ghor Badri przekonuje opinię publiczną, że Salima wcale nie miała zostać stracona przez ukamieniowanie. Jak wynika z doniesień rzecznika talibów, 24-latkę zwolniono z więzienia za kaucją, a do samobójstwa doszło w mieszkaniu jej brata. Zaprzeczył też, jakoby jej partnera Sirajuddina zastrzelono z premedytacją.

Siły bezpieczeństwa próbowały uniemożliwić Sirajuddinowi ucieczkę w nocy, jednak ponieważ było ciemno, przez pomyłkę został trafiony — przekonywał Abolfida Ghor Badri w rozmowie z "Rukhshana Media".

Analogiczna sytuacja miała miejsce w 2015 roku. CNN przedstawiło wówczas nagranie, na którym zarejestrowano egzekucję przez ukamieniowanie w jednej z afgańskich wiosek. Ofiarą była 19-latka. Młodą kobietę skazano za cudzołóstwo po tym, gdy uciekła z niespokrewnionym ze sobą mężczyzną. Wcześniej nastolatkę wbrew jej woli zmuszono do ślubu z innym.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić