Michelle Obama przyleci do Polski. Weźmie udział w ważnym wydarzeniu

2

Była pierwsza dama Stanów Zjednoczonych i jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie, wkrótce przyleci do Polski. Michelle Obama weźmie udział w kongresie Impact'2024, który w tym roku odbędzie się w Poznaniu. 16 maja ma tam się pokazać.

Michelle Obama przyleci do Polski. Weźmie udział w ważnym wydarzeniu
Michelle Obama wkróce odwiedzi Polskę (ONS, photoshot)

Michelle Obama w połowie maja przyleci do Polski. Warto podkreślić, że będzie to jej pierwsza oficjalna wizyta w naszym kraju. Była pierwsza dama USA wystąpi jako spikerka na kongresie Impact’24 (to największy kongres gospodarczo-technologiczny w tej części Europy), który odbędzie się w dniach 15-16 maja w Poznaniu.

Michelle Obama to nie tylko była pierwsza dama. Od lat aktywnie angażuje się w działalność polityczną i społeczną, jest autorką bestsellerowych książek, podcastów i programów telewizyjnych. Organizatorzy kongresu opisują ją jako "jedną z najbardziej wpływowych i inspirujących kobiet na świecie".

Poza byłą pierwszą damą USA swój udział w wydarzeniu potwierdzili też m.in. znawca tematyki AI Kenneth Cukier, światowej sławy psychoterapeutka Esther Perel, strateg geopolityczny Peter Zeihan, znany politolog Ivan Krastev, ekspert ds. produktywności Chris Bailey oraz aktor i reżyser Jesse Einsenberg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 500 firm na "liście wstydu". Ekspert: to jest polowanie na czarownice

Start w wyborach?

Michelle Obama jest prawniczką po słynnym Uniwersytecie Harvarda, a prywatnie – żoną i matką dorosłych córek. Jej autobiografia "Becoming. Moja historia" przez ponad 130 tygodni okupowała listę bestsellerów "New York Timesa" i sprzedała się w ponad 15 milionach egzemplarzy na całym świecie. Zdobyła też nagrodę Grammy.

Amerykańskie media sugerują, że Michelle Obama może wystartować w listopadowych wyborach prezydenckich (aż 86 proc. Amerykanów uważa, że z powodu wieku Joe Biden, który ma 81 lat, nie powinien sprawować władzy w kolejnej kadencji).

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić