o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Międzynarodowy skandal. Nazwał Europę "komorą gazową", a Polaków "nowymi Żydami"

479
Podziel się

Nie milkną echa skandalu z udziałem węgierskiego urzędnika. Mężczyzna w swoim artykule nazwał Europę "komorą gazową George’a Sorosa", a Polaków i Węgrów "nowymi Żydami".

Międzynarodowy skandal. Nazwał Europę "komorą gazową", a Polaków "nowymi Żydami"
Origo Szilárd Demeter (Twitter)
bDzwsdYl

Spór na temat praworządności w UE wywołuje wielkie emocje w Polsce i na Węgrzech. To właśnie te dwa kraje nie chcą wyrazić zgody na powiązanie wypłacania funduszy z praworządnością. Na ten temat pojawia się wiele publikacji i artykułów. Prorządowi dziennikarze obu państw krytykują Unię Europejską niekiedy w bardzo przesadny sposób. Pokazał to właśnie Origo Szilárd Demeter.

Origo Szilárd Demeter również postanowił wyrazić zdanie na ten temat. Węgier jest komisarzem ministerstwa kultury i dyrektorem Muzeum Literatury im. Petőfiego. W swoim artykule napisał, że "Europa to komora gazowa George’a Sorosa" a Węgrzy i Polacy to "nowi Żydzi". Mężczyzna użył jeszcze w tekście wiele niesmacznych porównań dotyczących II Wojny Światowej, w tym również porównania Sorosa do Adolfa Hitlera.

bDzwsdYn
Trujący gaz wypływa z kapsuły wielokulturowego otwartego społeczeństwa, co jest zabójcze dla europejskiego stylu życia - napisał Węgier.

Kilka tysięcy osób podpisało petycję o dymisję komisarza. Były premier Węgier miał obawy, że stanowisko Demetera zostanie uznane za oficjalne stanowisko kraju. Artykuł wywołał skandal i został potępiony na arenie międzynarodowej, zwłaszcza wśród środowisk żydowskich. Zjednoczona Węgierska Kongregacja Żydów nazwała publikację niewybaczalną i bez smaku. Głos w sprawie zabrał nawet rząd Izraela.

Całkowicie odrzucamy wykorzystywanie i nadużywanie pamięci o Holokauście w jakimkolwiek celu… Nie ma miejsca na łączenie najgorszej zbrodni w historii ludzkości lub jej sprawców z jakąkolwiek współczesną debatą - napisała na Twitterze Ambasada Izraela w Budapeszcie.
bDzwsdYt

Autor oświadczył, że niezależnie od swoich poglądów wycofa artykuł. Ponadto dodał również, że usunie swoją stronę na Facebooku. Wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym przyznał rację osobom go krytykującym.

Zgadzam się, że ci, którzy mnie krytykują, mają rację, mówiąc, że nazwanie kogoś nazistą oznacza relatywizację, a tworzenie podobieństw z nazistami może nieumyślnie zaszkodzić pamięci ofiar - napisał Węgier.
Zobacz także: Morawiecki traci swoją pozycję? Profesor nie ma wątpliwości
bDzwsdYu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzwsdYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(479)
wk:)
2 miesiące temu
za to pewnemu Holendrowi nazywanie Polaków nazistami przychodzi z łatwością i jakoś nie musiał przepraszać
HISTORY
2 miesiące temu
UE ROZPADNIE SIĘ UE ZACHODNIĄ I UE WSCHODNIĄ - ZA KILKANASCIE LAT Z UE ZACH STWORZONE ZOSTANĄ ISLAMSKIE ENKLAWY A Z UE WSCH ENKLAWY CHRZEŚCIJAŃSKIE I PO ZATOCZENIU KOŁA HISTORII RELIGIE ZNÓW WYBIJĄ SIĘ NA 1 MIEJSCE
STOPrasizm
2 miesiące temu
soros,lempart,michnik,senyszyn,kwaśniewski i 99%ichrodaków,bardzo Polaków,nienawidzą
bDzwsdYP
Bard
2 miesiące temu
Coś w tym jest....
AdaM
2 miesiące temu
Czasami trzeba zaszokować aby zwrócić uwagę na niesprawiedliwość
Najnowsze komentarze (479)
Nazista
2 miesiące temu
Jeszcze w historji świata nie było przypadku aby jakaś organizacja (państwo itp.) dobrowolnie zrezygnowała z zajętego, podbitego obszaru. EU, (IG Farben) dzieło IG Farben , Hitlera i Waltera Halschteina nigdy nie zrezygnuje z jakiegokolwiek państwa w Europie, takie były i są plany niemieckie.
Żyleta
2 miesiące temu
Ma chłop rację dać mu wódki...Dobrze wiedzieć że braci Węgrów też wxzywia ta cała powalona UE!!!!
mialllllll
2 miesiące temu
a we Francji współrządzą potomkowie Turków z 1535 roku, wrogowie chrześcijaństwa, którzy mają bić "niewiernych".
3333
2 miesiące temu
Kto wie czy ten chłopaczyna nie miał jakiejś racji mówiąc o gazowaniu w Europie. Bo Parlament europejski i Komisja Europejska ma zagazowane umysły. Zamiast zająć się poważnymi sprawami wysuwają na czoło zadań sprawy łóżkowe, które nie mają żadnej wagi politycznej, ubzduraną, sprzeczną z naturą teorią gender, walkę z kościołem, zgodę na inwazję muzułmanów w Europie i neobolszwizme. Takie priorytety źle rokują przyszłości Europy. Przy tym emancypacja niemiecka wskazuje na ekonomiczny i polityczny drang na osten.
Koment
2 miesiące temu
Według mnie ten artykuł jest za mało koszerny:) autor miał rację z tym co się dzieje i ja nie przyjmuje przeprosin skoro stwierdza fakty a nazywając Żyda Żydem to i tak żydzi powiedzą że to anty semityzm im wiecznie co nie na rękę się wtrącają ale Polacy jak ginęli za Żydów to było dobrze prawda tyle mam do powiedzenia.
do olgino
2 miesiące temu
Unia się nie rozpadnie, prędzej wasza Rosja. Krym to Ukraina.
karol
2 miesiące temu
Nie nazisci ale Niemcy taka prawda
Jak
2 miesiące temu
Holocaust był najstraszniejsza zbrodnia w historii?Nie sądzę. Co z wielkim głodem na Ukrainie?Tam zginęło dużo wiecej ludzi niż w czasie Holocaustu.Fakty nie mity.
bDzwsdYH
Adamus
2 miesiące temu
Obecnie, jak ktoś nie jest poprawny politycznie jest beee
123
2 miesiące temu
Chłop ma rację w hu. Primo całe te Europen Union oparte jest na manifescie Hitlera. Oczywiście jest to księga zakazana między innymi dlatego że jego założenia są tymi które piastuje bruksela pozdro
Fdsa
2 miesiące temu
Prawdę powiedział.
Greg
2 miesiące temu
Nie chce straszyć, ale chłop boiorąc pod uwagę szersze ramy czasowe może mieć racje.
Heh
2 miesiące temu
Już za sam wygląd Węgier powinien trafić do pewnej komory.
Jk
2 miesiące temu
Dużo w tym prawdy a prawda boli niestety.. Choć to jeszcze nie ten etap porównania.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić