Wojciech Darewicz| 

Miliony litrów. Gigantyczne dzikie składowiska. Groźne odkrycie na Mazowszu

315

Dwa dzikie składowiska płynnych odpadów chemicznych ujawniła policja w woj. mazowieckim. Jedno znajdowało się pod Prażmowem, drugie odkryto przypadkiem podczas prowadzenia innej sprawy w Konstancinie-Jeziornie. Policja ostrzega właścicieli nieruchomości przed nieuczciwymi najemcami.

Nielegalne składowisko odpadów chemicznych w woj. mazowieckim
Nielegalne składowisko odpadów chemicznych w woj. mazowieckim (Policja)

Sprawę nadzoruje prokuratora. O niebezpiecznych dla zdrowia i życia składowiskach powiadomiono już straż pożarną oraz Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Groźne odkrycie w Konstancinie-Jeziornie

Funkcjonariusze z woj. mazowieckiego prowadzili jedną ze spraw w miejscowości Habdzin. W trakcie realizowania obowiązków służbowych przypadkiem natrafili na nielegalne składowisko płynnych odpadów. Na terenie jednej z działek znajdowało się 87 pojemników. Część miała pojemność 1000 litrów, inne mieściły około 200 litrów.

Odkryto nielegalne składowiska odpadów chemicznych w gminie Prażmów

Miało to miejsce kilka dni przed ujawnieniem składowiska w Konstancinie-Jeziornie. Składowisko znajdowało się w jednym z gospodarstw. Znaleźli je policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją.

Zobacz też: Miasto, które ciągle płonie. Trujące wyziewy spowijają miejscowość w Pensylwanii

Gigantyczne dzikie składowisko. Wiadomo, że na teren gospodarstwa zwieziono 2000 beczek po ok. 1000 litrów każda. Telefon "przedsiębiorcy", który wynajął teren, milczy.

Jaką drogą, skąd i dzięki komu odpady trafiły na teren gminy Prażmów? Ustala to policja pod nadzorem prokuratury rejonowej z Piaseczna. Nie wiadomo dokładnie, jakie chemikalia zawierają beczki. Próbki zostały wysłane do analizy.

Co z kosztami utylizacji odpadów chemicznych? Policja ostrzega

Koszty utylizacji odpadów mogą spaść na właścicieli nieruchomości. Policja apeluje do mieszkańców, by wynajmując pomieszczenia, czy to na działkach, w halach, czy gospodarstwach, rzetelnie zapoznawali się z dokumentacją dotyczącą działalności gospodarczej najemcy. Składowanie odpadów chemicznych w miejscach do tego niewyznaczonych stanowi zagrożenie nie tylko dla środowiska naturalnego. To nieodpowiedzialność i przestępstwo!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić