Minister obrony Afganistanu grozi sąsiadom. Drugiego razu nie będzie

265

Mohammad Yaqoob zareagował na naloty, jakie na jego ojczyznę miał rzekomo przeprowadzić Pakistan. Minister obrony Afganistanu wygłosił przemówienie, w którym zapowiedział, że nie zamierza tolerować najmniejszych prób "inwazji".

Minister obrony Afganistanu grozi sąsiadom. Drugiego razu nie będzie
Mohammad Yaqoob zapowiedział w imieniu afgańskiego rządu, że wszelkie próby inwazji na ich kraj zostaną zduszone w zarodku (YouTube)

Jak informuje Agencja Reutera, afgański rząd oskarżył Pakistan o dopuszczenie się agresji wobec ich kraju. W przeprowadzonych nalotach miało zginąć kilkadziesiąt osób, pochodzących z prowincji Kunar w północno-wschodniej oraz Khost w południowo-wschodniej części Afganistanu.

Minister obrony Afganistanu grozi Pakistanowi

W reakcji na oskarżenia Afganistanu rząd Pakistanu nie tylko wyparł się nalotów, lecz także nazwał obie kraje "bratnimi". To jednak wywołało sprzeciw Mohammada Yaqooba, który zdecydował się na przedstawienie stanowiska rządu w formie przemówienia.

Mohammad Yaqoob podkreślił, że Afganistan boryka się z problemami zarówno ze strony państw zachodnich, jak i własnych sąsiadów. Zadeklarował, że rząd nie zamierza tolerować ataków, niezależnie od tego, skąd one nadejdą.

Spotykamy się z problemami i wyzwaniami zarówno ze strony świata, jak i naszych sąsiadów. (...) Nie możemy tolerować inwazji – zapowiedział Mohammad Yaqoob (Reuters).
Zobacz także: Zobacz też: Grondecka: logistyka jest teraz nieco trudniejsza. Najświeższa relacja z Afganistanu

Jednocześnie minister obrony Afganistanu zapowiedział, że w przypadku Pakistanu zostanie uczyniony wyjątek, a jego kraj nie odpowie na nalot agresją. Podkreślił jednak, że jest to podyktowane wyłącznie interesem narodowym, a następnym razem mieszkańcy sąsiedniego kraju nie mają co liczyć na podobną wyrozumiałość.

Tolerowaliśmy ten atak. Tolerowaliśmy ze względu na interes narodowy, następnym razem możemy go nie tolerować – zagroził Mohammad Yaqoob (Reuters).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić