Minister zdrowia reaguje! Ważna decyzja ws. koronawirusa

39

Liczba zakażeń koronawirusem znów wzrasta w niepokojącym tempie. W związku z tym minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nową decyzję, która ma pomóc w walce z zarazą.

Minister zdrowia reaguje! Ważna decyzja ws. koronawirusa
Minister zdrowia Adam Niedzielski (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

W czwartek zorganizowana została konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Szef resortu odnosił się do aktualnej sytuacji epidemicznej. Zaznaczał, że "ta fala ma przebieg potwierdzający tezę, że dolegliwość zachorowań na COVID-19 jest mniejsza".

Podzielił się też rządowymi prognozami dotyczącymi rozwoju i apogeum kolejnej fali pandemii. - Wzrosty z tygodnia na tydzień są na tyle dynamiczne, że szczyt letniej fali może nastąpić w połowie lub drugiej połowie sierpnia - poinformował.

Ten poziom, którego się spodziewamy, to 8-10 tysięcy zakażeń. Trajektorie wzrostu zakażeń są takie, jakich się spodziewaliśmy - dodawał szef resortu zdrowia.

Czwarta dawka szczepionki. Minister ogłosił decyzję

Podczas czwartkowego wystąpienia Adam Niedzielski nawiązywał do sytuacji epidemicznej w innych krajach. - Portugalia ma ten szczyt fali już za sobą, w Niemczech i we Francji jest podobnie - mówił.

Zapewniał, że rząd monitoruje sytuację również w innych krajach. Wskazywał na Wielką Brytanię, USA czy Czechy i Słowację. Spostrzegł, że "żadne z tych państw nie wprowadziło dodatkowych obostrzeń".

Ogłosił poza tym decyzję w sprawie czwartej dawki szczepionki na koronawirusa. Od 22 lipca ten preparat przyjmować będą mogły osoby:

  • w wieku 69-79 lat (druga dawka przypominająca);
  • z upośledzoną odpornością, po 12. roku życia.
Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić