Mława: 52-latek rzucił się na policjantów z belką z gwoździami. Groził, że ich zabije

78

52-letni mieszkaniec Mławy wykazał się wyjątkową bezmyślnością. Najpierw chwycił za belkę z gwoździami i zaczął nią uderzać w zaparkowane samochody. Potem rzucił się na radiowóz, rozbijając szyby i raniąc policjantów. Nagranie z zajścia trafiło do sieci.

Mława: 52-latek rzucił się na policjantów z belką z gwoździami. Groził, że ich zabije
Brutalny atak w Mławie: 52-latek rzucił się na policjantów (Licencjodawca, Materiały policyjne)

Skandaliczne sceny rozegrały się w poniedziałek (5 czerwca) przed godziną 20 na ulicach Mławy. Mężczyzna uzbrojony w drewnianą belkę z gwoździami zaczął demolować samochody zaparkowane w pobliżu miejskiego targowiska. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol.

Na nagraniu, które zamieszczono w sieci, widzimy, że jeden z funkcjonariuszy próbował wysiąść z radiowozu, ale zmienił zdanie, gdy zobaczył zbliżającego się 52-latka. Furiat uderzał drewnianą belką z gwoździami w przednią i boczną szybę radiowozu. Rozbił je i ranił policjanta.

Z policyjnej relacji wynika, że funkcjonariusze odjechali kilka metrów dalej, by pozostawić radiowóz i zatrzymać agresora. Ale ten nie miał zamiaru się poddawać. Zabarykadował się w pobliskiej budce na targowisku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Groził, że zabije policjantów

Wewnątrz miał pojemnik z benzyną, łom i belki nabite gwoździami. Interweniujący policjanci wezwali wsparcie. Agresywny mężczyzna groził, że ich zabije. W pewnym momencie opuścił swoją kryjówkę i wymachując belką, uderzył nią jednego z funkcjonariuszy. Został natychmiast obezwładniony i zatrzymany — przekazała asp.szt. Anna Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Nagranie z policyjnej interwencji również trafiło do sieci.

Zobacz także: Tak policja łapała agresywnego mężczyznę niszczącego samochody

52-latek był trzeźwy. Został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej i pobrano krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie.

Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie. Odpowie za czynną napaść na policjantów z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grożenie im pozbawieniem życia oraz przestępstwo uszkodzenia mienia. 52-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić