Młodzi nie kupią już e-papierosa? Szykują się zmiany

69

Młodzież w wieku szkolnym sięga po e-papierosy, choć prawo zakazuje sprzedaży wyrobów nikotynowych osobom poniżej 18 roku życia. Sprzedawcy nagminnie łamią jednak przepisy, czemu chce przeciwdziałać eSmoking World. Nieletni nie puszczą już e-dymka?

Młodzi nie kupią już e-papierosa? Szykują się zmiany
Młodzi coraz częściej sięgają po e-papierosy. (Getty Images, Sergei Konkov\TASS)

Rusza kampania, której przyświeca jeden cel - sprawić, aby nieletni nie mogli kupować e-papierosów. Skala tego zjawiska w Polsce jest niestety ogromna - niemal każdy zna nastolatka, który choć raz w życiu próbował już e-papierosa.

Bardzo często na przerwach w szkole, choć jest to łamaniem regulaminu, uczniowie palą e-papierosy, a także częstują nimi swoich kolegów. Skąd jednak je mają? Najczęściej bez problemu kupili je czy to w pobliskim sklepie z produktami nikotynowymi, czy w centrum handlowym. Obsługa sprzedaje młodym e-papierosy, choćby z powodu podejścia, że te "są mniej szkodliwe, więc dlaczego nie".

Akcja #ZEROKOMPROMISÓW, której autorem jest eSmoking World, chce edukować sprzedawców i wyraźnie wyakcentować prawo w Polsce opinii publicznej. Ustawa stanowi, że osobom przed 18. rokiem życia kategorycznie nie wolno sprzedawać wyrobów nikotynowych.

Nie sprzedajemy wyrobów nikotynowych nieletnim - brzmi hasło akcji #ZEROKOMPROMISÓW.

Kampania ma zostać nagłośniona za pomocą mediów społecznościowych, a także mediów tradycyjnych. We wszystkich placówkach, z którymi współpracuje eSmoking World, rozwieszone zostaną informacyjne plakaty.

Liczne szkolenia i warsztaty dla chętnych

Na temat kupowania i używania przez nieletnich wyrobów nikotynowych będą odbywały się szkolenia. W ich trakcie sprzedawcy dowiedzą się m.in. o swoich prawach i obowiązkach. Co ciekawe - będą zachęcani do odmówienia sprzedaży e-papierosów nawet osobom dorosłym, o ile będą mieli silne podejrzenia, że dorośli ci udostępnią potem wyroby nikotynowe nieletnim.

Akcja ta jest bardzo pożyteczna, a zdaniem wielu komentatorów może realnie przyczynić się do poprawienia sytuacji związanej z zażywaniem przez nieletnich nikotyny. To bardzo ważne, aby chronić młodzież.

Zobacz także: Ogromny pożar w Małopolsce. Strażacy walczyli z ogniem kilka godzin
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić