Wróć na
NM
|

Wybory 2020 w USA. Jest najnowszy sondaż. Ogromna różnica w poparciu

508
Podziel się

Według najnowszego sondażu Reuters/Ipsos Joe Biden ma sporą przewagę nad Donaldem Trumpem. Jeśli dzisiaj doszłoby do wyborów, fotel prezydencki mógłby powrócić do demokratów.

Wybory 2020 w USA. Jest najnowszy sondaż. Ogromna różnica w poparciu
(Getty Images)
bCZJfmUl

Joe Biden, największy konkurent Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach, według najnowszego sondażu mocno wyprzedza obecnego prezydenta ubiegającego się o reelekcję. Sondaż był przeprowadzony online pomiędzy 3 i 8 września.

Jak podaje agencja Reuters - w skali kraju Biden wyprzedza Trumpa o około 12 punktów procentowych. Badanie pokazuje, że nawet gdyby wszyscy wyborcy zdecydowali się wziąć udział w wyborach, co oczywiście prawdopodobnie się nie wydarzy, wówczas nawet część niezdecydowana w większości zagłosowałaby na Bidena. Przy 100% frekwencji ostateczny wynik byłby nawet o 8% wyższy u Bidena, niż u Trumpa.

bCZJfmUn

Badanie Reuters/Ipsos pokazało też, że jest o wiele mniejsza liczba niezdecydowanych, niż np. w roku 2016, gdy Reuters zlecił podobny sondaż. Jest ich średnio o połowę mniej, a więc praktycznie nie istnieje szansa na wygranie wyborów, za pomocą próby przekonania do siebie tej części elektoratu, o co mógłby starać się kandydat republikanów,

Jeszcze wszystko się może zdarzyć

W skali całego kraju, gdyby frekwencja w Stanach Zjednoczonych byłaby równa tej, którą uzyskano w badaniu Reuters/Ipsos, wówczas Donald Trump miałby 40% głosów, a Joe Biden aż 52%. Choć mała próbka pokazuje miażdżącą przewagę Donalda Trumpa, to jednak należy wstrzymać się jeszcze z ostatecznym werdyktem.

W Stanach Zjednoczonych kampanie prezydenckie i to, co dzieje się w ich trakcie, są w stanie diametralnie wpłynąć na decyzje wyborców nawet na kilka dni przed wyborami. Obaj kandydaci o tym wiedzą i z pewnością nie poddadzą się do samego końca.

bCZJfmUt

Policyjny robot w akcji. Zamknięto centrum miasta

bCZJfmUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(508)
socjolog.
3 tyg. temu
Dobór zdjęcia przez autora sugeruje negatywny stosunek czytelnika do Trumpa. Czyli, jest nieobiektywny. Na starcie dalej nie czytam.
chłop
3 tyg. temu
Czemu to zdjęcie ma służyć?
mmm
3 tyg. temu
Hahaha, Biden :)))))))) Co za absurd.
bCZJfmUP
Balcerek
3 tyg. temu
jak sobie narysujecie... odejdzie Trump to wraz z nim cała zachodnia cywilizacja
doktorniueuk
3 tyg. temu
O ile faktycznie ma Biden taką przewagę to i tak niewiele. Ludzie zwykle poszukują nowości i ich to kręci. Jednak jak mają wybrać to zwykle im drży ręka i biorą to co znają czyli Trump. Poza tym uzasadnienia do wyboru Bidena nie ma. Demokraci już i tak poszli za republikanami, Ameirca First, ostrzejszy kurs na Rosje, Brak zgody na Nord Stream 2, no i kluczowa i nieodwracalna obecnie zmiana polityki wobec Chin, a praktycznie konfrontacja z Chinami i wycofanie mocy produkcyjnych z Chin. Tego już się nie da odwrócić i trzeba w to brnąc dalej o ile USA ma być dalej jedynym "SUPERPOWER" To jaki jest sens zmieniać prezydenta na mniej skutecznego? O polityce wewnętrznej nie wspomnę. Ile zrobił Trump ? Ogrom rzeczy dla USA i nieprawdpodobne wzmocnienie USA na arenie międzynarodowej i duże pozytywne zmiany dla Amerykanów. Jedyną poważną wpadkę którą zaliczył Trump to zlekceważenie Covid-19. Jednak nawet w tym przypadku że Trump jest 10x bardziej skuteczny niż wszyscy demokraci razem wzięci z Bidenem włącznie. W ogóle niestety rządy dla demokratów Rozpierducha która jest robiona w USA jest robiona przez demokratów i w miastach demokratów a oskarżają Prezydenta. Trump powiedział że jednym podpisem by zakończył tę ogromną rozrubę w USA ale demokratyczne władze lokalne tego nie chcą. Dowód? Trump zakończył dewastacje pomników w jeden dzień. Wprowadził karę 10 lat więzienia. Dewastacje skończyły się następnego dnia. Trump jest ze wszech miar lepszy dla USA Polski i świata, żeby jeszcze wziął wzór z Reagana i miał zespół doskonałych ekspertów i ich słuchał byłby idealny.Biden mimo mojego szacunku nie ma podskoku do Trumpa a demokraci odjechali zastraszająco mocno na lewo co dla USA nigdy nie było dobre.
Najnowsze komentarze (508)
Gal
wczoraj
Dla na korzystniejsze byłoby zwycięstwo trumpa
Umiarkowany
5 dni temu
Po zdjęciu widać komu kibicujecie. Zero obiektywności. Przypominam, że media dawały Clinton 90% szans na zwycięstwo. Nie mówię, że Trump teraz na pewno znowu wygra, ale jeszcze zobaczymy. Tak czy siak Trump jest najlepszym, zaraz po Reganie, prezydentem usa dla Polski. Regan pomógł obalić komunizm, a Trump dał wizy. Obama za to stworzył w umysłach ludzi "polskie obozy śmierci".
radiolog
6 dni temu
Mam taką małą nadzieję że po zwycięstwie Bidena w USA w końcu powrócimy na tory budowy normalnej demokracji i pogonimy neobolszewię pisowską,im dalej tym lepiej.
Bronka
2 tyg. temu
jak mozna opublikowac takie zdjęcie? kto za to odpowiada? Kto za to bierze kase?
Bronka
2 tyg. temu
dlaczego to zdjęcie? chcecie zdyskredytować wizerunek Trumpa
realność
2 tyg. temu
Chińczycy lada chwila zaprzestana produkcji płyt głównych do komputerów i srajfonów. Kupujcie póki czas, bo za rok będzie piekło. Już ceny pamięci poszybowały trzykrotnie.NIKT nie produkuje płyt głównych na świecie.Ostatni (Super Micro) jest własnością Chin.
Fakt
2 tyg. temu
To masoński sondaż wygra Trump.
Podobnie
2 tyg. temu
bylo jak zostal wybrany. Hilary zorganizowala fajerwerki w Nowym Jorku zeby celebrowac wygrana. Rzad demokratycznych miast popiera agresywne demonstracje i niszczenie mienia. To powoduje, ze miliony beda glosowac za Trampem. Mieszkam w USA i mam kontakty. Problem jest z oszustwem. Demokraci popieraja glosowanie przez poczte. Ale, nie wazne jak ludzie glosuja, wazne kto te glosy liczy. Co to duzo mowic, teraz wszedzie jest syf.
bCZJfmUH
krasnoludki
2 tyg. temu
Polscy agenci wywiadu w żadnym wypadku nie powinni się angażować w kampanie prezydenta USA ,,,komentarze świadczą że wygrana Trumpa ich interesuje Jakaś silna motywacja .
Kamma
2 tyg. temu
Sondaz przeprowadzono w siedzibie partii demokratycznej
Kamma
2 tyg. temu
Sondaz przeprowadzono w siedzibie partii demokratycznej
Sos
2 tyg. temu
Oby ten sondaż się nie sprawdził
fasj
2 tyg. temu
Oczywiście że Biden wygra. Skoro jest wspierany przez lożę oraz szare eminencje tego świata ("elitę" rządzących), finansjery to musi wygrać. Niestety wtedy może nastąpić to czego wszyscy się boimy. Tempo w którym idzie nowy porządek Świata znacznie przyspieszy.
asas
2 tyg. temu
Dobór zdjęcia sugeruje brak obiektywizmu autora. Dalej nie czytam.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić