Wybory 2020 w USA. Jest najnowszy sondaż. Ogromna różnica w poparciu

741

Według najnowszego sondażu Reuters/Ipsos Joe Biden ma sporą przewagę nad Donaldem Trumpem. Jeśli dzisiaj doszłoby do wyborów, fotel prezydencki mógłby powrócić do demokratów.

Wybory 2020 w USA. Jest najnowszy sondaż. Ogromna różnica w poparciu
(Getty Images)

Joe Biden, największy konkurent Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach, według najnowszego sondażu mocno wyprzedza obecnego prezydenta ubiegającego się o reelekcję. Sondaż był przeprowadzony online pomiędzy 3 i 8 września.

Jak podaje agencja Reuters - w skali kraju Biden wyprzedza Trumpa o około 12 punktów procentowych. Badanie pokazuje, że nawet gdyby wszyscy wyborcy zdecydowali się wziąć udział w wyborach, co oczywiście prawdopodobnie się nie wydarzy, wówczas nawet część niezdecydowana w większości zagłosowałaby na Bidena. Przy 100% frekwencji ostateczny wynik byłby nawet o 8% wyższy u Bidena, niż u Trumpa.

Badanie Reuters/Ipsos pokazało też, że jest o wiele mniejsza liczba niezdecydowanych, niż np. w roku 2016, gdy Reuters zlecił podobny sondaż. Jest ich średnio o połowę mniej, a więc praktycznie nie istnieje szansa na wygranie wyborów, za pomocą próby przekonania do siebie tej części elektoratu, o co mógłby starać się kandydat republikanów,

Jeszcze wszystko się może zdarzyć

W skali całego kraju, gdyby frekwencja w Stanach Zjednoczonych byłaby równa tej, którą uzyskano w badaniu Reuters/Ipsos, wówczas Donald Trump miałby 40% głosów, a Joe Biden aż 52%. Choć mała próbka pokazuje miażdżącą przewagę Donalda Trumpa, to jednak należy wstrzymać się jeszcze z ostatecznym werdyktem.

W Stanach Zjednoczonych kampanie prezydenckie i to, co dzieje się w ich trakcie, są w stanie diametralnie wpłynąć na decyzje wyborców nawet na kilka dni przed wyborami. Obaj kandydaci o tym wiedzą i z pewnością nie poddadzą się do samego końca.

Zobacz także: Policyjny robot w akcji. Zamknięto centrum miasta
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić