o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Białorusini drwią z Łukaszenki. To, co wywieszają w oknach, budzi śmiech

210
Podziel się

W Białorusi trwają protesty, podczas których w tłumie z rzadka można ujrzeć zakazaną przez Łukaszenkę flagę biało-czerwono-białą. Obywatele boją się ją nieść, bo grozi za to surowa kara. Znaleźli jednak sprytny sposób na to, aby obejść zakaz.

Białorusini drwią z Łukaszenki. To, co wywieszają w oknach, budzi śmiech
Alaksandr Łukaszenka (Getty Images)
bDZTVbEB

W 1995 roku Łukaszenka zabronił pokazywać flagę, którą widać na powyższym zdjęciu ilustracyjnym. Flaga ta jednak często z dumą prezentowana jest przez obywateli w trakcie protestów. Symbolizuje bowiem sprzeciw wobec władzy Łukaszenki, bo zwykle flagę niosą opozycjoniści.

Flaga, choć zakazana, cieszy się popularnością w Białorusi. Obywatele obeszli sprytnie zakaz wywieszania jej, który nałożył Łukaszenka. Oto zdjęcia, które zrobione zostały przez internautów.

bDZTVbED

Milicja nie może kogoś przecież aresztować za wywieszenie bielizny...

bDZTVbEJ

Trzeba przyznać, że choć sposób jest dość ryzykowny, to jednak efektowny. Zdjęcia te, z jednej strony przepełnione humorem, a z drugiej strony jednak zawierające nutkę żalu i goryczy. W końcu sytuacja na Białorusi jest bardzo poważna, a wśród obywateli odważnie sprzeciwiającym się rządom Łukaszenki, nie brakuje osób, które oddały za sprawę swoje życie.

Zdjęcia te są więc jednym z niewielu momentów, kiedy na twarzach Białorusinów mógł pojawić się uśmiech. W końcu schnące ubrania w barwach biało-czerwono-białych przypominają o wolnej od Łukaszenki Białorusi, a jednocześnie za "incydent" tego typu nie grozi żadna kara.

Zobacz także: Pani Jadzia z Sanepidu powróciła. Nie przebiera w słowach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZTVbFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(210)
dziadzi moshe
8 miesięcy temu
no po prostu boki zrywać
Wojtek
8 miesięcy temu
Gdyby mieli pomysł i wyśmiali flagę Łukaszenki, to rozumiem. ale tak sprofanowac własna flagę?! Chyba, że te majtki wywiesili zwolennicy Łrkaszenki.
Wojtek
8 miesięcy temu
Przecież to jest profanacja ich flagi!! Czy oni tego nie rozumieją?? Nie wyobrażam sobie, zby w Polsce ktoś wpadł na pomysł wywieszenie majtek białych i czerwonych w charakterze flagi.
bDZTVbFf
tylkołagry
8 miesięcy temu
Bacia torówny gość,pokazał wywrotowemu chałatajstwu gdzie ich miejsce
nesaf
8 miesięcy temu
Łukaszenko - ludzie ciebie olewaja i na ciebie plują z ty mówisz, że deszcz pada. Taka jest prawda. A co z toba zrobią jak padniesz?
Farida2020
8 miesięcy temu
Brawo Białorusini za pomysł. Walczcie o lepsze jutro. Łukaszenka to zbrodniarz zza biurka. Doprowadził do riuny gospodarczej.
Aleksandra
8 miesięcy temu
za znieważenie braw narodowych chyba grozikara, ale proces byłby komiczny.
czytelnik
8 miesięcy temu
Cały świat przeciw Lukaszence bo nie chciał łapówki i nie wprowadził załganej plandemii!
Boję się
8 miesięcy temu
Polscy politycy zawsze działają w interesie obcych mocarstw, a nie w interesie Polaków. Polską racją stanu jest by Białoruś pozostała w rosyjskie strefie wpływów. W przeciwnym wypadku NATO ulokuje swoje bazy 400 km od Moskwy, zamiast obecnych ok. 1.400 km. Środki przenoszenia broni nuklearnej są coraz szybsze co skraca czas ich przelotu.Kiedyś to było pół godziny i był czas na telefoniczne porozumienie się przywódców. Obecnie ten czas jest szacowany na kilka minut, a przy odległościach rzędu kilkuset kilometrów ten czas będzie liczony w sekundach. Nie będzie możliwości na reakcję przywódców. Zagładę nuklearną Europy wywołają automaty.
maciek
8 miesięcy temu
chcą zmian ,mają fabryki ,tonie będą mieli
Tvn🏪
8 miesięcy temu
Pewnie flagi lgbit🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Człowiek
8 miesięcy temu
bez honoru !
Graud
8 miesięcy temu
Ludzie to taki sam władca jak zwykły poseł w Polsce. Tylko tam wybrany. Bez przewałów i tak by wygrał. Może nie tak mocno, ale ma takich inteligentnych pomagierów jak nasz z budynków Expresu Wieczornego.
bDZTVbEX
Zygmunt
8 miesięcy temu
Większym problemem Białorusi od Łukaszenki jest Putin. Tak długo jak Putin będzie popierał Łukaszenkę żadne protesty nie obalą dyktatury kołchoźnika. W najgorszym wypadku Rosja dokona aneksji Białorusi , oczywiście na prośbę jej władz i po referendum . Scenariusz Krymski. Ani Polska , ani Unia , ani nikt na świecie nie przeszkodzi woli Putina. Putin będzie się mógł mianować Carem wszech Rusi.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić