o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Uwaga na kleszcze. Ten jest szczególnie groźny

13
Podziel się

Kleszcz gołębi to niezwykle groźny insekt. Ataku tego typu kleszcza możemy spodziewać się w lesie, na łące, w parku czy w ogrodzie. Teraz okazuje się, że nie trzeba nawet wychodzić z domu, by paść jego ofiarą.

Uwaga na kleszcze. Ten jest szczególnie groźny
Ptak i kleszcz gołębi (YouTube)
bEEvgpqt

Kleszcz gołębi to inaczej obrzeżek gołębi lub pluskwa ptasia. Swoją nazwę zawdzięcza głównemu żywicielowi - gołębiowi. Żeruje jednak też na innych ptakach, w tym na ptactwie domowym.

Dlatego powinny na niego uważać szczególnie osoby, mające w swoim gospodarstwie m.in. kury. Występuje w miejscach, w których gnieżdżą się ptaki: w gołębnikach czy kurnikach, ale też na strychach, poddaszach, zadaszeniach, a nawet wieżach kościołów.

bEEvgpqv

Jeśli jednak nie ma w pobliżu ptasiego żywiciela, przenosi się do domów i mieszkań i tam atakuje ludzi. W ciągu dnia ukrywa się w podłogowych i ściennych szparach, w futrynach i ramach okiennych, pod parapetami, tapetami i boazerią oraz w szczelinach mebli. Jest odporny na niskie temperatury.

W nocy wychodzi i przystępuje do ataku. Pobiera krew przez godzinę lub półtorej i odpada od żywiciela. Jest groźny ze względu na to, że jego ślina to silny alergen, a ślady po ugryzieniach mogą zostać na skórze nawet przez kilka lat. Dodatkowo może przenosić różne choroby.

bEEvgpqB
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvgpqW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Kaśka
3 miesiące temu
Jeżeli ktoś jest alergikom to taki ugryzienie przez obrzeżna może być bardzo groźne dla zdrowia. A niedowiarków odsyłam do fachowej literatury na ten temat.
Izajasz
3 miesiące temu
Oto Pan pustoszy ziemię, niszczy ją i przewraca jej powierzchnię, a mieszkańców jej rozprasza. I będzie [dotknięty] jak lud, tak kapłan, jak sługa, tak jego pan, jak służąca, tak jej pani, jak nabywca, tak sprzedawca, jak pożyczkę dający, tak biorący ją, jak wierzyciel, tak jego dłużnik. Okropnie spustoszona będzie ziemia i bezgranicznie rozdrapana, bo Pan wydał taki wyrok. Żałośnie wygląda ziemia, zmarniała; świat opadł z sił, niszczeje, niebo wraz z ziemią się wyczerpały. Ziemia została splugawiona przez swoich mieszkańców, bo pogwałcili prawa, przestąpili przykazania, złamali wieczyste przymierze. Dlatego ziemię pochłania przekleństwo, a jej mieszkańcy odpokutowują; dlatego się przerzedzają mieszkańcy ziemi i mało ludzi zostało. Apokalipsa Izajasza
Hmm...
3 miesiące temu
Kleszcz gołębi, ptasia grypa, afrykański pomor świń, komar tygrysi, TFUsk odgrażający się że wraca do polskiej polityki, koronawirus w wachlarzu odmian i wiele wiele innych plag.🤣🤣🤣🤣 Jak tu z domu się nie bać wyjść???
bEEvgpqX
Ufo
3 miesiące temu
Jeśli kleszcz żyje dzięki gołębiowi i jest mu dobrze to po co ma szukać nowego lokum rezykując ze nieprzezyje Ludzie pomyślnie logicznie jak macie dach nad głową to chyba nie sprzedajecie wszystkiego nie idziecie pod most i dopiero szukacie innego domu
Nick
3 miesiące temu
Przeszedlem ten koszmar, gdy kiedys na balkonie zagniezdzily sie golebie. Po usunieciu gniazda insekty wdarly sie do mieszkania. 3 dezynsekcje, 2 miesiace walki, dziesiatki trudno gojacych sie ukaszen i wiele nieprzespanych nocy. Usuwajcie pierwsze oznaki budowy gniazd.
NBARÓW
3 miesiące temu
I tak człowiek doprowadza do powolnej zagłady
Marzena
3 miesiące temu
W miastach powinny być wyznaczone miejsca do karmienia dzikiego ptactwa.Nie wolno tego robić w pobliżu okien mieszkań,na przystankach itd.
Polak
3 miesiące temu
Mało drobiu wybite na tzw. ptasia grypę, to teraz będziecie jeszcze na kleszcze wybijać?
Asd111
3 miesiące temu
Na coś trzeba umrzeć
Hahaha
3 miesiące temu
Insekt:)
Taka prawda.
3 miesiące temu
Właśnie tego rodzaju kleszcz zabił mi kanarka który stał na parapecie okna.
Fred
3 miesiące temu
Gdzie opryski jak kiedys!!! W dzisiejszych czasach nie ma na nic pieniędzy bo kradnie rząd!!!
Sikorka
3 miesiące temu
Po co zdjęcie martwego ptaka?
bEEvgpqP
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić