oprac. Kamil Różycki| 

Mógł być Polakiem. Za granicą próbują ustalić jego tożsamość

25

Holenderska policja poszukuje osób, które mogą wiedzieć, kim jest odnaleziony pod koniec zeszłego roku mężczyzna. Jego ciało zostało znalezione przez myśliwego w pobliżu Nederhemert-Zuid. Teraz policjanci publikują jego portret i wskazują, że mógł pochodzić z Polski bądź Bułgarii.

Mógł być Polakiem. Za granicą próbują ustalić jego tożsamość
Holenderska policja apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości (gelrenieuws.nl)

Policja z Holandii poprosiła o pomoc przy identyfikacji tożsamości mężczyzny. Jego ciało 16 grudnia 2023 roku przypadkowo odnalazł myśliwy. Teraz policja publikuje portret i rysopis, mający pomóc ustalić, kim był tragicznie zmarły mężczyzna.

Ciało odnalezione zostało w Kanale Heusdensch w pobliżu Nederhemert-Zuid. Ustalenie tożsamości denata jest dla holenderskich policjantów szczególnie istotne, ponieważ funkcjonariusze nie wykluczają, że powodem jego śmierci mogło być przestępstwo.

Zmarły mężczyzna jak szacują Holendrzy miał około 160 centymetrów wzrostu i był w wieku od 35 do 55 lat. To, co jednak najbardziej przyciąga uwagę, to że według policyjnych ekspertyz pochodził on z Polski lub Bułgarii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierowca chyba stracił rozum. Nagranie z polskiej granicy

Policja z Holandii prosi o informacje

To, co poza zdjęciem może pomóc w identyfikacji zmarłego to bardzo charakterystyczny zgryz. Jak podaje w komunikacie policja, jeden z zębów w lewym górnym rogu był znacznie dłuższy od pozostałych. Jednocześnie wiele pozostałych zębów było bardzo zepsutych.

W momencie śmierci mężczyzna był ubrany w ciemny strój, z którego najbardziej wyróżniały się buty marki Puma. Holenderska policja podaje również, że denat miał na sobie dwie pary czarnych ciążowych legginsów, założone jedne na drugie.

Pod koniec swojego życia zamieszkiwał on na zachodzie Europy, a dokładniej w Niemczech lub Holandii. Policjanci podkreślają także, że portret może nie być w pełni dokładny. Ze względu na to, że ciało przez kilka tygodni było w wodzie, mężczyzna mógł zostać pokazany jako bardziej krępy niż w rzeczywistości.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić