o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Molestowanie w Kościele. Kardynał George Pell o wszystkim wiedział

215
Podziel się

Na początku kwietnia 2020 roku kardynał George Pell został uniewinniony przez Sąd Najwyższy Australii od zarzutów molestowania seksualnego dzieci. W raporcie sporządzonym przez komisję królewską wykazano, że duchowny wiedział o tym, co dzieje się w Kościele - wiedział, że księża molestują dzieci.

Ujawniono, że kardynał George Pell wiedział o przypadkach molestowania seksualnego dzieci w Kościele. Wolał jednak ignorować te doniesienia.
Ujawniono, że kardynał George Pell wiedział o przypadkach molestowania seksualnego dzieci w Kościele. Wolał jednak ignorować te doniesienia. (Getty Images)
bDJxzirp

W czwartek rano na stół parlamentu położono ponad 100 wcześniej zredagowanych stron raportu królewskiej komisji ds. wykorzystywania dzieci. Dokument dotyczył kardynała George'a Pella i tego, co wiedział na temat wykorzystywania seksualnego dzieci w Kościele katolickim.

Kardynał George Pell wiedział o molestowaniu dzieci przez duchownych na początku lat 70.

Dokument nie został wcześniej upubliczniony ze względu na możliwość zakłócenia postępowania karnego, które toczyło się przeciwko Pellowi. Jednak w kwietniu kardynał został uniewinniony i raport można było udostępnić.

bDJxzirr

Zawarte w nim informacje nie dotyczą wykorzystywania dzieci przez samego kardynała, tylko jego wiedzy na temat skarg na księży pedofilów. Ujawniono również, że Pell wiedział, że były kapłan Gerald Ridsdale, który odsiaduje wyrok za molestowanie, został przeniesiony, ponieważ miał kontakty seksualne z małoletnimi.

Kardynał zaprzeczał i twierdził, że nie ma pojęcia na temat wykorzystywania seksualnego dzieci w diecezji w australijskim Ballarat. W raporcie zaznaczono, że "byłoby 'nieprawdopodobne', gdyby inni członkowie kościoła nie rozmawiali na ten temat z Pellem". Duchownemu zarzuca się ignorowanie doniesień na temat molestowania dzieci w Kościele.

bDJxzirx

Kilka godzin po tym, jak ogłoszono wyrok uniewinniający kardynała Pella w kwietniu 2020 roku, papież Franciszek modlił się za tych, którzy cierpią z powodu "niesprawiedliwych wyroków". W trakcie modlitwy, która była transmitowana na żywo, odniósł się do Jezusa, który doświadczył prześladowania mimo swojej niewinności.

Zobacz także: Jego ojcem jest ksiądz. "Nie jest w stanie naprawić tego, co zrobił"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJxziry
bDJxzirS
KOMENTARZE
(215)
ateista
10 miesięcy temu
Czy nadal uważamy Jana Pawła II za nieskazitelną postać? Czy zjawisko powstało w chwili gdy zamknął oczy.... Niestety religia to opium....
Ja.
10 miesięcy temu
Gdyby te wilki w owczej skórze słuchały słów Jezusa Chrystusa i Apostołów, to by wiedziały, że usuwa się z kościoła zboczeńca aby nie zdemoralizował innych. Niestety oni nie maja z prawdziwa wiara nic wspólnego.
POLAK
10 miesięcy temu
Wiecie skad sie wziela purpura biskupia?, Kolor ten ustalil kler w srednioweczu aby biskupi nie byli aresztowani podczas wizyt w domach publicznych. I nie, nie bylo latwo nabyc material w tym kolorze bo byl bardzo kosztowny. Wiarygodnosc tego co napisalem mozna sprawdzic w ogolnie dostepnych danych historycznych, tylko troche trzeba pogrzeac. Tak jak fakt, ze dwoch Polskich biskupow namawialo caryce katarzyne do rozbioru Polski w obawie o to ze "demokracja" ktora Polacy chcieli wprowadzic mogla pzobawic ich wladzy. To tez fakty historyczne.
bDJxzirT
Staś
10 miesięcy temu
W Kościele katolickim oficjalnie głoszą że homoseksualizm jest grzechem ciężkim, a stosunki seksualne dwóch mężczyzn, plugastwem ! Jak to się ma do tego, gdy zdecydowana większość księży to aktywni geje ???
Ksiądz Teofil
10 miesięcy temu
W tej sekcie pedofilskiej wszyscy wiedzą i kryją kolegów.Kasa i sztama najważniejsza, tak od 1700 lat
Najnowsze komentarze (215)
Dana
10 miesięcy temu
JPII też udawał że nie wie nic o nieprawidłowościach w kościele bo tak jest łatwiej zgroza
Smutne
10 miesięcy temu
To jest mafia, wszyscy wszystko wiedza kazdy ma bardzo dlugie rece ale kazdy ma problemy ze sluchem i wzrokiem a my utrzymujemy ich z naszych podatkow. To jest skandal
........
10 miesięcy temu
MOŻESZ NIE WIERZYĆ ALE NIE OBRAŻAJ
anna
10 miesięcy temu
Tak jak w politykę ucieka wielu nieudaczników życiowych, tak w kościele większość to zwykli przestępcy. Składają rączki by móc spełniać swoje chore zachcianki. Zlikwidowałabym to coś. Księża, którzy spełniają swoją powinność z powołania są odsuwani, bo przeszkadzają tym prostakom, tak prostakom i powtórzę, przestępcom.
Ateista
10 miesięcy temu
A więc w artykule jest napisane, "że mógł wiedzieć bo wszyscy wiedzieli" czyli oskarżenie bez dowodu, tak niewierzący opluwają kościół i kapłanów, współczesna wolność !!!
Pop
10 miesięcy temu
kościołami i meczetami na całej ziemi kieruje ojciec kłamstwa szatan djabeł
GOSC
10 miesięcy temu
WIDZĘ TU KOMENTARZE TYCH SAMYCH CZERWONYCH TWARZY Z PRL-U.KACYKI SOWIECKIE ZAWSZE PRZEŚLADOWAŁY KOŚCIÓŁ.ICH TEORIA MARKSISTOWSKA BYŁA NIE DO POGODZENIA Z BOGIEM.
Znieczulica
10 miesięcy temu
A u nas pomimo poświęcenia Sekielskiego i ujawnienia polskiej części historii pedofilii ludzie pozostają obojętni na krzywdę dzieci a kościół pomimo wyrządzonych krzywd ma się świetnie a nawet współrządzi taki zakłamany mamy naród
bDJxzirL
hihihi
10 miesięcy temu
hahaha, to te kardynały, biskupi, księża to są sąsiedzi względem siebie???? Niektórych to po rękach cmokano, my sąsiada też cmokamy? Niby wykształceni, biegli w piśmie, niektórzy jak ten np. Guz profesorami zostali a jak dochodzi do ujawniania czynów, za które od wieków świeckich sprawców skazują na więzienia to ci "wykształceni" w sutannach bełkoczą niezbornie jak po wielu gorzałkach, a wpatrzeni w takich sprawców niektórzy parafianie pokrzykują na ofiary i dochodzących sprawiedliwości, że są wrogami kościoła.
matt
10 miesięcy temu
Kościół katolicki - obrzydliwa, zakłamana instytucja. Mam nadzieję, że w końcu pogonimy tych wstrętnych funkcjonariuszy Watykanu z Polski!
NAJBARDZIEJ !
10 miesięcy temu
................ brzydzę się tymi co świadomie zaprowadzają ... czerpiąc korzyści z tego procederu .. co powinni być ścięci .
free angel
10 miesięcy temu
-zapytajcie PALJAKI o "nauki"-Kremowki Wadowickiej-albo lepiej nie!-ON nic nie widzial-nic nie wiedzial-nic nie slyszal-kumplom-"Barke" spiewal-spoko gosciu-
mario
10 miesięcy temu
Nikt nic nie wiedział, bo najlepiej jest nie wiedzieć o sprawach nieprzyjemnych dla KK.
mc2
10 miesięcy temu
Ludzie wierzący to potomkowie chłopa galicyjskiego, który nie umiał czytać i pisać.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić