Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Morawiecki ogłasza alarm ALFA-CRP. Dotyczy całej Polski

210
Podziel się:

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził pierwszy stopień alarmu o zagrożeniu terrorystycznym w cyberprzestrzeni (ALFA-CRP). Takie informacje przekazało Ministerstwo Cyfryzacji.

Morawiecki ogłasza alarm ALFA-CRP. Dotyczy całej Polski
Mateusz Morawiecki (YouTube, KPRM)

Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, że wprowadzenie stopnia ALFA-CRP ma charakter prewencyjny. Wiąże się ono z cyberatakami, które miały miejsce w ostatnich dniach na Ukrainie.

Przypomnijmy, że hakerzy zablokowali prawie 70 serwisów rządowych w tym kraju. To największy taki atak od kilku lat.

Wprowadzony we wtorek (18 stycznia) pierwszy stopień alarmu będzie obowiązywał na obszarze całego kraju do końca tygodnia (niedziela, 23 stycznia godz. 23.59) - podkreślono w komunikacie ministerstwa.

Mateusz Morawiecki ogłasza alarm. Co to oznacza?

Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Po ogłoszeniu takiego alarmu administracja publiczna jest zobligowana do prowadzenia wzmożonego monitoringu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Po raz ostatni stopień ALFA-CRP obowiązywał w naszym kraju w dniach od 6 do 10 grudnia 2021 roku. Wówczas wprowadzono go w związku z katowickim Szczytem Cyfrowym ONZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(210)
ekonom
4 miesiące temu
Jaki ALFA-CRP? Ogłoszony przez kogoś, kto ze swymi doradcami nie potrafi własnej skrzynki mailowej upilnować, a podporządkowane mu służby Policji rozkładają tylko ręce po informacji o złośliwym spamie lub hejcie.
czapla z Alba...
4 miesiące temu
Jeśli jesteś myślącym Polakiem , to graniczy z pewnością , że jesteś okazem endemicznym i podlegasz ochronie nadzwyczajnej , czemu jeszcze służby Ciebie nie chronią ? Pewnie obecny nierząd jest w chaosie i ma problem sam ze sobą .Jak się pozbierają to ZAPEWNE NAS SWOICH SUWERENÓW NIE OMIESZKAJĄ POINFORMOWAĆ ? zapewne już nas posiadają w czarnej DUPIE , bo gdzie by indziej ci szlachetni nas mieli
obcy
4 miesiące temu
alarm,alarm,Ty gosciu lepiej otwórz magazyny z bronią,bo przeciez nie pójde na ruskich z łopatą i miską ryzu w plecaku.
Kono
4 miesiące temu
Nakładanie na Polaków nowych płatności a rozdawnictwo grubych milionów obcym korporacjom / WW 920 milionów, Orange 840 milionów, Biedronka 860 milionów/ w Polsce to nic innego jak grabież w majestacie prawa a cel to totalne zniewolenie
vojak
4 miesiące temu
Może pogadaj z ruskimi o oddaniu tupolewa, tak jak obiecaliście przed wyborami. Mamy dobry klimat do rozmów, bo dane o naszym wojsku sprezentowaliście ruskim.
TW Balbina
4 miesiące temu
Zabierz Dworczykowi internet i komórkę to przestanie tajne dane wrzucać do internetu, po co zaraz jakieś ALFA !
Twój nick
4 miesiące temu
Może uda się aferę z pegasusem trzeba przykryć ALFA-coś-tam ?.
Tofi
4 miesiące temu
Chyba znów odpala pegazusa dlatego taki alarm
Richie
4 miesiące temu
Po jakiego grzyba ważne dla państwa sprawy są w komputerach?! Najprostsze pułapki i zabezpieczenia są najskuteczniejsze. Ten wyciek o stanie materiałowym wojska jest jajlepszym przykładem. Oby tylko wyciągnięto z tego wnioski. Obawiam się że chyba nic nie dotrze bo dla nich tylko premie i dodatki są najważniejsze
Obserwator
4 miesiące temu
A co sam będzie nas atakowal??? 🤔 🤣.. To Ci Alarmmmm:D
Moraś
4 miesiące temu
Drodzy Państwo ogłaszam alarm stopnia alfa-beta-gamma-sigma-pi-srigma z okazji obniżki VAT. Powtarzam ogłaszam alarm....
...
4 miesiące temu
Karol Karski nie będzie dłużej kwestorem Parlamentu Europejskiego. W dogrywce polityk Prawa i Sprawiedliwości przegrał z czeskim politykiem Marcelem Kolają z Partii Piratów 344 do 324. Jest to symboliczna i dotkliwa porażka PiS świadcząca o głębokiej alienacji polskiej partii rządowej w UE.
PKW
4 miesiące temu
PIS dzięki Pegasusowi inwigilował sztab wyborczy opozycji i nieuczciwie wygrał wybory.
stevan
4 miesiące temu
Mora nie ma obywatelstwa polskiego! To z jakiej racji rządzi Polską???????????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić