o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

"Możecie poskarżyć się do papieża". Głośno o nagraniu z księdzem

126
Podziel się

W sieci krąży nagranie Marcina z Kalisza, który chciał dokonać apostazji. Mężczyzna nagrał rozmowy z księdzem, który utrudniał proces na każdym kroku i źle traktował zarówno Marcina, jak i jego matkę.

"Możecie poskarżyć się do papieża". Głośno o nagraniu z księdzem
(YouTube)
bECcsdhh

Aktywista Bartek Staszewski udostępnił na Twitterze 12-minutowe nagranie Marcina z Kalisza. Na wideo widać, jak ksiądz z parafii świętego Józefa w Kaliszu utrudnia proces apostazji.

Sześć wizyt u księdza, aby wystąpić z kościoła

Na wideo zarejestrowano już szóstą wizytę w sprawie wystąpienia z kościoła. Marcin przyszedł do księdza ze swoją matką, aby ta mogła go wesprzeć. Na spotkaniu doszło do burzliwej wymiany zdań, a ksiądz w żaden sposób nie pomógł Marcinowi w jego sprawie.

bECcsdhj

Duchowny zarzuca matce Marcina nieznajomość prawa i zasad wiary. Zarzuca jej, że źle wychowała syna i nie powinna prosić o apostazję dziecka, kiedy przed laty je ochrzciła. Duchowny wyraźnie kpi z obojga.

Zobacz także: Apostazja w kościele św. Józefa w Kaliszu. #2
Nie wie pani, co to jest Kościół? To niech sobie pani poczyta! Może nawet pani poskarżyć do papieża Franciszka - mówi ksiądz.
bECcsdhp

Na nagranie odpowiedziała już kaliska parafia. Na profilu na Facebooku pojawiło się wyjaśnienie, że nagranie pochodzi sprzed kilku lat, a prawo zmieniło się od tamtej pory. To ma uzasadniać zachowanie księdza.

Film został zarejestrowany w roku 2014, kiedy obowiązywały "Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła” przyjęte przez Konferencję Episkopatu Polski w 2008 r., zatem stan prawny odnośnie do procedury wystąpienia z Kościoła był inny niż obecnie - informuje Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECcsdhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(126)
Marcin Kalisz
10 miesięcy temu
Polska jest pod okupacją watykańską związana konkordatem.
Marcin Kalisz
10 miesięcy temu
Ja już nie chcę apostazji bo to tylko rezygnacja z sakramentów kościelnych. Ja chcę wystąpić z kościoła. A te opisane 6 prób to tylko część.
UWAGA
10 miesięcy temu
Apostazja dokonywana w kościele nie ma żadnej wartości. Apostazja powinna być ZAŁATWIANA Urzędzie Stanu Cywilnego a nastepnie rejestrowana w Urzędzie Wyzszym. Ta apostazja w kosciele NICZEGO NIE ZMIENIA bo wyglada to jakby wejść do paszczy lwa i prosić o życie.
bECcsdhL
Proste
10 miesięcy temu
Jakbyście mieli płacone od głowy to też byście się tak piekli. Dziś już mają ryczałt więc ganc egal
Ded
10 miesięcy temu
Wtedy obowiązywało prawo kija i pogardy. Teraz stłumionej ambiwalencji
Marrs
10 miesięcy temu
Goje na kolana, całować konsekrowane dłonie i wyskakiwać z kasiorki:) bo tu mamy zliczacz grzechów.
mick
10 miesięcy temu
Nie wierzysz - ignoruj kościół. Po co te papierkowe manipulacje.....
Skromnie...
10 miesięcy temu
16 miliardów rocznie z budżetu Państwa...
Apos tata
10 miesięcy temu
Ja zapłaciłem 5000 zł i ksiądz papiery wypełnione przyniósł do domu...
pol podatnik
10 miesięcy temu
wierze w boga nigdy nie wierzylem w kosciol ani w ksiezy a tym bardziej biskupow wyludzacze kasy od glupich latwowiernych ludzi oraz z budrzetu panstwa Nigdy nie przepracowali uczciwie ani jednego dnia w swoim zyciu nie po to pracuje by utrzymywac bande darmozjadow i wrogow kobiet
Ika
10 miesięcy temu
Mojemu bratu w podobnej sytuacji ksiądz zaproponował samobójstwo, a to już było po wprowadzeniu ułatwień. Tak że no...
Milosz
10 miesięcy temu
Czy Kościół nie obowiązuje RODO? Jakim prawem ktoś przechowuje moje dane bez mojej formalnej zgody? Utrudnia wymazanie tych danych z jakiegoś rejestru?
Joanna
10 miesięcy temu
"Zlo naszych czasow polega w pierwszym rzedzie na rodzaju degradacji osoby ludzkiej, tej niekiedy planowanej bez interakcji ideologii ateistycznej" sw Jan Pawel II.
bECcsdhD
Tomasz
10 miesięcy temu
Aaaaa to z kościoła trzeba występować? Nie wiedziałem. To nie wystarczy po prostu przestać tam chodzić? Kościół ma nad wami jakąś władzę? Coca-cola ma większa władzę nad ludzmi niż kościół. Przynajmniej każdy ją pije z przyjemnością, a do kościoła każdy łazi żeby odbębnić.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić