o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

"Możecie poskarżyć się do papieża". Głośno o nagraniu z księdzem

126
Podziel się

W sieci krąży nagranie Marcina z Kalisza, który chciał dokonać apostazji. Mężczyzna nagrał rozmowy z księdzem, który utrudniał proces na każdym kroku i źle traktował zarówno Marcina, jak i jego matkę.

"Możecie poskarżyć się do papieża". Głośno o nagraniu z księdzem
(YouTube)
bDTrZdph

Aktywista Bartek Staszewski udostępnił na Twitterze 12-minutowe nagranie Marcina z Kalisza. Na wideo widać, jak ksiądz z parafii świętego Józefa w Kaliszu utrudnia proces apostazji.

Sześć wizyt u księdza, aby wystąpić z kościoła

Na wideo zarejestrowano już szóstą wizytę w sprawie wystąpienia z kościoła. Marcin przyszedł do księdza ze swoją matką, aby ta mogła go wesprzeć. Na spotkaniu doszło do burzliwej wymiany zdań, a ksiądz w żaden sposób nie pomógł Marcinowi w jego sprawie.

bDTrZdpj

Duchowny zarzuca matce Marcina nieznajomość prawa i zasad wiary. Zarzuca jej, że źle wychowała syna i nie powinna prosić o apostazję dziecka, kiedy przed laty je ochrzciła. Duchowny wyraźnie kpi z obojga.

Zobacz także: Apostazja w kościele św. Józefa w Kaliszu. #2
Nie wie pani, co to jest Kościół? To niech sobie pani poczyta! Może nawet pani poskarżyć do papieża Franciszka - mówi ksiądz.
bDTrZdpp

Na nagranie odpowiedziała już kaliska parafia. Na profilu na Facebooku pojawiło się wyjaśnienie, że nagranie pochodzi sprzed kilku lat, a prawo zmieniło się od tamtej pory. To ma uzasadniać zachowanie księdza.

Film został zarejestrowany w roku 2014, kiedy obowiązywały "Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła” przyjęte przez Konferencję Episkopatu Polski w 2008 r., zatem stan prawny odnośnie do procedury wystąpienia z Kościoła był inny niż obecnie - informuje Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTrZdpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(126)
Żal
5 miesięcy temu
Ale jakie by prawo nie było - na siłę chcecie przy kościele ludzi trzymać?
Sauron
5 miesięcy temu
Obowiązywały inne zasady? Stan prawny był inny? I to jest powodem odmowy i takiego traktowania? Czyli wtedy wolnego wyboru nie było?
umu
5 miesięcy temu
Po co ten cyrk aktu apostazji. Wystarczy nie chodzić do kościoła i nie dawać pieniędzy tej instytucji. No i walczyć, by państwo nie dawało z naszych podatków różnym Rydzykom.
bDTrZdpL
Wierzący
5 miesięcy temu
Nikt nikogo nie zmusza do tego aby wierzył w Boga i praktykopwał.
Miro
5 miesięcy temu
Jakby była dobra co łaska, to i wypis by się znalazł.
Najnowsze komentarze (126)
Marcin Kalisz
5 miesięcy temu
Polska jest pod okupacją watykańską związana konkordatem.
Marcin Kalisz
5 miesięcy temu
Ja już nie chcę apostazji bo to tylko rezygnacja z sakramentów kościelnych. Ja chcę wystąpić z kościoła. A te opisane 6 prób to tylko część.
UWAGA
5 miesięcy temu
Apostazja dokonywana w kościele nie ma żadnej wartości. Apostazja powinna być ZAŁATWIANA Urzędzie Stanu Cywilnego a nastepnie rejestrowana w Urzędzie Wyzszym. Ta apostazja w kosciele NICZEGO NIE ZMIENIA bo wyglada to jakby wejść do paszczy lwa i prosić o życie.
Proste
5 miesięcy temu
Jakbyście mieli płacone od głowy to też byście się tak piekli. Dziś już mają ryczałt więc ganc egal
Ded
5 miesięcy temu
Wtedy obowiązywało prawo kija i pogardy. Teraz stłumionej ambiwalencji
Marrs
5 miesięcy temu
Goje na kolana, całować konsekrowane dłonie i wyskakiwać z kasiorki:) bo tu mamy zliczacz grzechów.
mick
5 miesięcy temu
Nie wierzysz - ignoruj kościół. Po co te papierkowe manipulacje.....
Skromnie...
5 miesięcy temu
16 miliardów rocznie z budżetu Państwa...
bDTrZdpD
Apos tata
5 miesięcy temu
Ja zapłaciłem 5000 zł i ksiądz papiery wypełnione przyniósł do domu...
pol podatnik
5 miesięcy temu
wierze w boga nigdy nie wierzylem w kosciol ani w ksiezy a tym bardziej biskupow wyludzacze kasy od glupich latwowiernych ludzi oraz z budrzetu panstwa Nigdy nie przepracowali uczciwie ani jednego dnia w swoim zyciu nie po to pracuje by utrzymywac bande darmozjadow i wrogow kobiet
Ika
5 miesięcy temu
Mojemu bratu w podobnej sytuacji ksiądz zaproponował samobójstwo, a to już było po wprowadzeniu ułatwień. Tak że no...
Milosz
5 miesięcy temu
Czy Kościół nie obowiązuje RODO? Jakim prawem ktoś przechowuje moje dane bez mojej formalnej zgody? Utrudnia wymazanie tych danych z jakiegoś rejestru?
Joanna
5 miesięcy temu
"Zlo naszych czasow polega w pierwszym rzedzie na rodzaju degradacji osoby ludzkiej, tej niekiedy planowanej bez interakcji ideologii ateistycznej" sw Jan Pawel II.
Tomasz
5 miesięcy temu
Aaaaa to z kościoła trzeba występować? Nie wiedziałem. To nie wystarczy po prostu przestać tam chodzić? Kościół ma nad wami jakąś władzę? Coca-cola ma większa władzę nad ludzmi niż kościół. Przynajmniej każdy ją pije z przyjemnością, a do kościoła każdy łazi żeby odbębnić.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić