Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

"Możecie poskarżyć się do papieża". Głośno o nagraniu z księdzem

315

W sieci krąży nagranie Marcina z Kalisza, który chciał dokonać apostazji. Mężczyzna nagrał rozmowy z księdzem, który utrudniał proces na każdym kroku i źle traktował zarówno Marcina, jak i jego matkę.

"Możecie poskarżyć się do papieża". Głośno o nagraniu z księdzem
(YouTube)

Aktywista Bartek Staszewski udostępnił na Twitterze 12-minutowe nagranie Marcina z Kalisza. Na wideo widać, jak ksiądz z parafii świętego Józefa w Kaliszu utrudnia proces apostazji.

Sześć wizyt u księdza, aby wystąpić z kościoła

Na wideo zarejestrowano już szóstą wizytę w sprawie wystąpienia z kościoła. Marcin przyszedł do księdza ze swoją matką, aby ta mogła go wesprzeć. Na spotkaniu doszło do burzliwej wymiany zdań, a ksiądz w żaden sposób nie pomógł Marcinowi w jego sprawie.

Duchowny zarzuca matce Marcina nieznajomość prawa i zasad wiary. Zarzuca jej, że źle wychowała syna i nie powinna prosić o apostazję dziecka, kiedy przed laty je ochrzciła. Duchowny wyraźnie kpi z obojga.

Zobacz także: Apostazja w kościele św. Józefa w Kaliszu. #2
Nie wie pani, co to jest Kościół? To niech sobie pani poczyta! Może nawet pani poskarżyć do papieża Franciszka - mówi ksiądz.

Na nagranie odpowiedziała już kaliska parafia. Na profilu na Facebooku pojawiło się wyjaśnienie, że nagranie pochodzi sprzed kilku lat, a prawo zmieniło się od tamtej pory. To ma uzasadniać zachowanie księdza.

Film został zarejestrowany w roku 2014, kiedy obowiązywały "Zasady postępowania w sprawie formalnego aktu wystąpienia z Kościoła” przyjęte przez Konferencję Episkopatu Polski w 2008 r., zatem stan prawny odnośnie do procedury wystąpienia z Kościoła był inny niż obecnie - informuje Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić