Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Mrożące krew w żyłach przesłanie od ISIS. Grożą kolejnym zamachem

371

Do sieci trafił kolejny propagandowy plakat terrorystów, według którego do zamachu może dojść na jednym z tegorocznych jarmarków bożonarodzeniowych. Podobnych do tego z Berlina, gdy dżihadysta wjechał w tłum ludzi skradzioną ciężarówką.

Mrożące krew w żyłach przesłanie od ISIS. Grożą kolejnym zamachem
(Twitter)

Terroryści zdradzili kolejny cel? Na plakacie oprócz bojownika ISIS i Świętego Mikołaja można rozpoznać charakterystyczną ulicę Londynu, gdzie co roku rozstawiany jest świąteczny jarmark. To oświetlona i ozdobiona Regent Street w znanej dzielnicy Soho. Codziennie odwiedzają ją tysiące ludzi. Ewentualny atak w takim miejscu mógłby być wyjątkowo krwawy.

Plakatom towarzyszyło przerażające przesłanie. "Wkrótce wasze święta" to hasło rozsyłane w ostatnim czasie przez ISIS, które odnalazła BlackOps Cyber, monitorująca zachowanie terrorystów w sieci. Hasło napisano po angielsku, francusku i niemiecku. Zdjęcie pochodzi z kanałów dyskusyjnych dżihadystów - donosi Metro.

Podobny zamach miał miejsce w Berlinie w zeszłym roku. Rozpędzona ciężarówka wjechała wtedy w tłum ludzi na Breitscheidplatz przy kościele Pamięci w dzielnicy Charlottenburg. Zginęło 12 osób, a 56 odniosło obrażenia. W zamachu zginął też kierowca z Polski, którego terroryści zabili, by ukraść mu ciężarówkę.

W ostatnim czasie ISIS groziło też zamachami w czasie piłkarskich Mistrzostw Świata. Mundial w piłce nożnej rozgrywany będzie w 2018 roku w 11 różnych miastach Rosji. Na imprezę przyjadą setki tysięcy kibiców z całego świata, co powoduje oczywiste zagrożenie zamachami.

Groźby w sieci mogą być odpowiedzią na porażki, jakie ISIS poniosło ostatnio w Syrii. Ekstremiści zostali przepędzeni z Rakki, która od 2014 r. była samozwańczą stolicą Państwa Islamskiego w Syrii oraz centrum planowania operacji terrorystycznych za granicą.

Zobacz także: Nie przegap: "17 Jednostka". Tak działają elitarne izraelskie służby

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić