aktualizacja 

Człowiek Putina wpadł w szał. "Moskwa musi uderzyć w Niemcy"

Rosyjski propagandysta Władimir Sołowjow w ostry sposób zareagował na decyzję niemieckiego rządu, która pozwala dostarczyć czołgi Leopard do Ukrainy. Zdaniem prokremlowskiego funkcjonariusza medialnego, "Moskwa musi uderzyć w Niemcy", ponieważ "doprowadziły nowych nazistów do władzy".

Człowiek Putina wpadł w szał. "Moskwa musi uderzyć w Niemcy"
Władimir Sołowjow jest czołowym propagandystą Kremla (Twitter, wartranslated)

Od początku wojny w Ukrainie, wywołanej przez niczym niesprowokowaną armię Władimira Putina, rosyjska propaganda działa na zwiększonych obrotach. Absurdalne tezy, wysnuwane przez "ekspertów" w prokremlowskich mediach, przekraczają wszelkie granice.

Fragment nagrania z programu Władimira Sołowjowa zamieścił w sieci mieszkający w Rosji dziennikarz BBC Francis Scarr. Podkreślił, iż propagandysta "nie jest zadowolony z doniesień o tym, że Niemcy zgodziły się na wysłanie do Ukrainy czołgów".

Propagandysta Putina wpadł w szał, gdy się o tym dowiedział

Czołowa tuba propagandowa Kremla, jaką jest program Sołowjowa, wzbudziła zainteresowanie widzów kolejną niewiarygodną "belką". U dołu ekranu napisano... "Denazyfikacja Niemiec". W podobnej retoryce wypowiadał się też prowadzący. Człowiek Putina histerycznie wezwał Kreml do zbombardowania Niemiec w odpowiedzi na ostatnią decyzję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Kanclerz Scholz uderza we własne państwo? Zdaniem eksperta może tak być

Propagandysta, zgodnie z retoryką Kremla, powiedział na antenie, że Niemcy powinni wiedzieć, "jakich nowych nazistowskich przywódców wychowali i doprowadzili do władzy". Ponadto Sołowjow nazwał przywódców krajów europejskich "nazistowskimi szumowinami".

"Berlin zostanie zniszczony"

W ostatnich dniach Sołowjow w swoich programach coraz częściej i w bardziej ostry sposób mówi o Niemcach. Na antenie państwowej telewizji Rossija 1 zagroził "zniszczeniem Berlina".

Berlin zostanie zniszczony, jeśli Niemcy będą kontynuowały dostawy broni dla ukraińskich nazistów – powiedział zbulwersowany.

W podobny sposób wypowiadali się "eksperci" - goście jego programu. - Najpierw Drezno, a później... Nie zatrzymamy się tam. To chcę powiedzieć. Nie zatrzymamy się nigdzie, tak jak Niemcy teraz się nie zatrzymują – słyszymy na nagraniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Leopardy dla Ukrainy

Niemiecki rząd podjął decyzję o przekazaniu Ukrainie 14 czołgów Leopard 2 A6 z zapasów Bundeswehry - poinformował w środę w komunikacie rzecznik rządu naszych zachodnich sąsiadów Steffen Hebestreit. Dodał, że jest to pierwszy krok, a celem władz w Berlinie jest wyposażenie wojsk ukraińskich w dwa bataliony czołgów wspomnianego typu.

Zaznaczył też, że Niemcy wydadzą odpowiednie zezwolenia krajom partnerskim, które chcą szybko dostarczyć Ukrainie Leopardy 2 ze swoich zapasów.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić