BOB| 
aktualizacja 

Mutacja koronawirusa. Kolejny kraj ma pierwszy potwierdzony przypadek

259

Tym razem to Włosi potwierdzili, że nowa mutacja koronawirusa dotarła do ich kraju. Nosicielem okazał się mężczyzna, który przyleciał z Wielkiej Brytanii.

Mutacja koronawirusa. Kolejny kraj ma pierwszy potwierdzony przypadek
(Getty Images)

Najgorsze miało być za nami, gdy w ruch poszła szczepionka. Znowu jednak pojawiają się niepokojące wieści. W Wielkiej Brytanii wykryto ostatnio nową mutację koronawirusa.

Mutacja koronawirusa dotarła do Włoch

W tej chwili wiadomo, że nowa odmiana rozprzestrzenia się nawet o 70 proc. szybciej Choć niektóre kraje już zawiesiły wszelkie połączenia z Wielką Brytanią, to zmutowany koronawirus i tak jest wyłapywany w różnych częściach globu. Tym razem pierwszy przypadek wykryto we Włoszech.

Włoskie media donoszą, że zakażony nową odmianą jest mężczyzna, który przyleciał do Rzymu z Wielkiej Brytanii. On oraz jego partnerka przebywają w izolacji. Niedługo później także ten kraj zamknął się przed podróżującymi z Wysp Brytyjskich.

Zobacz także: Szczepienia prywatne nie wchodzą w grę. Minister tłumaczy powody

Na temat mutacji koronawirusa wciąż niewiele wiadomo. Wprawdzie szybciej się rozprzestrzenia, ale nie wiadomo, czy wywołuje cięższe objawy. Naukowcy cały czas go badają, ale już pojawiają się pierwsze informacje, że obecne szczepionki i tak sobie z nim radzą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić