Myśleli, że to husky. Okazało się, że przygarnęli dzikie zwierzę

5

Rodzina z Peru odkryła, że "szczeniak syberyjskiego husky", którego przygarnęła, to tak naprawdę dziki lis. Zorientowali się dopiero w momencie kiedy ich nowy pupil zaczął zabijać kurczaki sąsiadów.

Myśleli, że to husky. Okazało się, że przygarnęli dzikie zwierzę
Okazało się, że husky to tak naprawdę lis.

Rodzina Sotero kupiła szczeniaka w Comas - jednej z dzielnicy Limy. Hodowca zwierząt sprzedał lisa andyjskiego za około 52 peruwiańskie sole twierdząc, że to husky syberyjski.

Wychowywali lisa zamiast psa

Szczeniak otrzymał imię "Run Run" i początkowo nie było z nim problemu. Z czasem jednak stał się agresywny i zaczął atakować członków rodziny - przekazuje "Daily Mail".

Rodzina zdała sobie sprawę, że wychowuje lisa, a nie rasowego psa. Pan Sotero powiedział, że "Run, run" zaczął wkrótce wydzielać silny zapach, który jest charakterystyczny dla lisów, a ponadto zaczął zagryzać kurczaki sąsiadów.

Podczas jednej z silnych burz lis uciekł z domu i od tego czasu wędruje po okolicy. Wciąż jednak zachodzi do dawnego domu i atakuje zwierzynę sąsiadów. Sprawa została zgłoszona władzom miasta, które od miesięcy próbują lisa schwytać.

Czasami zjada cztery lub pięć świnek morskich i muszę za nie zapłacić. Myśleliśmy, że to rasowe szczenię - powiedziała Maribel Sotero.
Zobacz także: Tekla nie widzi i nie słyszy. Właścicielka z lekarzem stworzyli dla niej pomoc
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić