aktualizacja 

1,3 mln odsłon nagrania. Reakcja tego psa rozkłada ludzi na łopatki

37

Po wejściu do sklepu Emily Anderson wcale nie musi kierować się na dział z zabawkami dla czworonogów. Jej cocker spaniel Leo doskonale radzi sobie z zabawkami dla dzieci. I robi to często lepiej od nich samych. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa !

1,3 mln odsłon nagrania. Reakcja tego psa rozkłada ludzi na łopatki
Leo podbił serca internautów (Instagram)

Emily nagrała film, na którym widać jak jej pies wykonuje zadanie i jeden po drugim układa kolorowe kubeczki według ich wielkości. Nagranie obejrzało ponad 1,3 mln osób. Zebrał też 175 tys. polubień.

Emily jest trenerką psów i mieszka w szkockim Aberdeen. Mówi, że opanowanie sztuczki zajęło jej psiakowi sześć tygodni, a dokładnie...420 minut, czyli po 10 minut treningu przez 42 dni. Przyznaje, że dla Leo nie jest to łatwe, bo on "lubi przednimi łapami czuć powierzchnię, na której się znajduje". Dlatego nim udało się skutecznie nagrać filmik do social mediów, trzeba było aż dziesięciu prób.

On nigdy, przenigdy się nie poddaje. Uczenie się nowych sztuczek sprawia mu ogromną radość. Po sesji treningowej zasypia głębokim snem, a potem budzi się i macha ogonem - mówi Emily, cytowana przez "DailyMail".
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Trening poprzez pozytywne emocje

Emily przyznała, że zawsze upewnia się, że Leo dobrze się bawi i nie jest sfrustrowany. Trenują ze sobą od kiedy Leo był szczeniaczkiem, a sam trening bazuje na pozytywnych emocjach. Oznacza to, że właścicielka psa posługuje się specjalnym "klikerem", który po tym jak zwierzak poprawnie wykona swoje zadanie, zwiastuje że dostanie przysmak.

Długa galeria umiejętności

Układanie kubeczków nie jest pierwszą czynnością, jaką Leo zachwycił widzów. W zeszłym roku mogliśmy zobaczyć, jak gra na ksylofonie czy rozwiązuje złożone gry i ćwiczenia. Nie zabrakło też tych dla najmłodszych, jak układanie kształtów w odpowiednich rzędach, czy nawet...gra w klasy!

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Każdego dnia mnie zaskakuje, to prawdziwy pies na milion. Nigdy nie będę miała drugiego takiego Leo - mówi Emily i dodaje, że czynności, które jej wydają się wręcz niemożliwe, Leo potrafi opanować w 20 minut.

Na profilu Leo w social mediach możemy zobaczyć, że pojął on także technikę wyrzucania śmieci do pojemników na odpady segregowane. A to jest umiejętność, której i niejeden dorosły mógłby się od niego nauczyć.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Wielka wyżerka niedźwiedzi. Nagranie leśników z Bieszczad hitem sieci
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić