Na Krupówkach rozbierają i będą budować. Polityka w tle nowej inwestycji

8

U zbiegu ulic Krupówki i Piłsudskiego, nieopodal popularnego oczka wodnego, rozpoczęła się rozbiórka lokalu gastronomicznego. Już niebawem stanie tam zupełnie nowy obiekt, który w ostatnich miesiącach stał się głośną sprawą pod kątem politycznym.

Na Krupówkach rozbierają i będą budować. Polityka w tle nowej inwestycji
Na Krupówkach trwa rozbiórka lokalu gastronomicznego. W jego miejsce powstanie większy. (Facebook, Wikipedia, Wikipedia)

Już niebawem okolice popularnego zakopiańskiego deptaka - ulicy Krupówki - wzbogacą się o zupełnie nowy budynek. Nieopodal oczka wodnego ruszyła bowiem rozbiórka drewnianej konstrukcji lokalu gastronomicznego. Na miejscu zburzonego budynku ma powstać inna konstrukcja - również będzie to restauracja, ale prawdopodobnie o większych gabarytach, niż dotychczasowych lokal, o czym informuje "Tygodnik Podhalański".

Burmistrz wspiera deweloperów? Polityczne zarzuty

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Majówka 2021. Polacy ruszyli w góry. Już widać tłumy na Krupówkach

Sprawa rozbiórki dotychczasowego lokalu gastronomicznego była jednym z ważnych punktów kampanii samorządowej w Zakopanem. Ówczesna wiceburmistrz miasta, startująca w wyborach Agnieszka Nowak-Gąsienica, zaatakowała bowiem jej konkurenta, jak się później okazało - przyszłego burmistrza, Łukasza Filipowicza.

W jej opinii Filipowicz wspierał w walce o głosy syna inwestorki, który startował w wyborach z jego ugrupowania. Jej zdaniem nowy, "deweloperski" budynek ma zasłonić "ostatni widok na Giewont z Krupówek". Z tymi zarzutami nie zgadza się inwestorka:

Jaka ze mnie deweloperka? Mam pozwolenie na budowę na placu po CPN przy Piłsudskiego. Wydali mi zezwolenie w 2022 roku. Były u mnie komisje, wszyscy radni, także od Leszka Doruli. Sprawdzali i mierzyli. Na mostek wychodzili. No i widać z mostku Tatry. Widać Giewont - stwierdziła w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

Na razie nie wiadomo, kiedy nowy budynek powstanie w miejsce dotychczasowej restauracji. Można jednak oczekiwać, że prace ruszą niezwłocznie po zakończeniu rozbiórki.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić