aktualizacja 

Na Podlasiu uchwyciła to fotopułapka. Widok świadczy o jednym

55

Oto kolejna porcja ciekawostek przyrodniczych. Tego niektórzy z was na pewno nie wiedzą. Nadleśnictwo Białowieża zamieściło na swoim profilu na Facebooku intrygujące zdjęcie wraz z edukacyjnym opisem. Dzięki niemu, można dowiedzieć się, dlaczego kruki często i chętnie "kręcą się" w pobliżu wilków.

Na Podlasiu uchwyciła to fotopułapka. Widok świadczy o jednym
Wilki i kruki współpracują ze sobą, żeby zdobyć pożywienie. (Facebook, Nadleśnictwo Białowieża)

Jak tłumaczy Nadleśnictwo Białowieża (Lasy Państwowe), zdjęcie udostępnione na ich profilu na Facebooku wykonała fotopułapka zainstalowana w lesie. Na obrazku widzimy padlinę łani oraz licznie otaczające ją kruki. W oddali da się dostrzec także wilka, który przygląda się całej sytuacji.

Kruki i wilki współpracują. Chodzi o jedzenie

W opisie do fotografii leśnicy tłumaczą internautom, że wilki i kruki współpracują ze sobą w trakcie zdobywania pożywienia. Jak to realnie wygląda? Będziecie zdziwieni!

Wilki podążają za krukami, ponieważ te dają znać (robiąc dużo hałasu) o leżącej padlinie i prowadzą je do pożywienia - piszą pracownicy Nadleśnictwa Białowieża na Facebooku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Awantura o wilka. Specjaliści o ataku na grzybiarza w lubelskim lesie

Następnie leśnicy dodają, że niektórzy ludzie uważają, że to właśnie kruki ostrzegają watahę przed nadchodzącym niebezpieczeństwem. Powód jest jednak inny. "Kruki dla wilków są leśnymi dronami" - wyjaśniają we wpisie.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Jak zauważa badacz wilków, Gunther Bloch, młode ptaki są od młodości uczone współpracy z wilkami – z konkretnym stadem drapieżników, z którym dana ptasia rodzina "zna się" od pokoleń - czytamy na stronie "doggyboom.pl".

Na blogu dowiadujemy się, że powód, dla którego kruki współpracują z wilkami, jest prozaiczny i wyrachowany. Ptaki nie potrafią bowiem same otworzyć padliny, czyli np. zdechłej sarny, czy dzika.

Konieczne są do tego potężne kły oraz siła. To właśnie te dwie rzeczy mają wilki. One pozwalają rozerwać skórę nieżyjącego już zwierzęcia i wyjeść jego wnętrzności. Resztki zaś pozostają do dziobania dla kruków.

Co ciekawe, obce ptaki są przez wilki stanowczo odpędzane - informuje "doggyboom.pl".
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić